בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

עבודות שיש: השימושים באבן שיש, שיש לעיצוב הבית ובחירת קבלן ריצוף

תוכן עניינים

עבודות שיש: השימושים באבן שיש, שיש לעיצוב הבית ובחירת קבלן ריצוף

שיש הינה אבן שנראה שימוש שלה כמעט בכל בית. אילו שימושים חדשים מתאימים לאבן שיש וכיצד היא משתלבת בעיצוב הבית?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-16/07/2011 3 דק' קריאה

שיש היא אבן הנוצרת מאבן גיר שעברה תהליכים ושינויים של חום גבוה ולחץ רב שהתחוללו במעמקי כדור הארץ. שיש עשויה ממינרלים שונים כמו דולומיט, סרפנטין וקלציט.
בישראל מגדירים גם אבנים כמו גרניט וגיר כסוג של שיש. אבן שיש כוללת מגוון רחב של חומרים ואבנים, המגיעים בצבעים שונים, במרקמים שונות ובדרגות חוזק שונות שנוצרו כולם באופן טבעי.

השימושים העיקריים של אבן שיש

ראשית, אבן שיש בגלל עמידותה וחוזקה מתאימה לריצוף שכן היא אטומה ולא מושפעת מלחות ורטיבות. בגלל התכונות הללו אבן שיש מהווה פיתרון טוב ויעיל לחיפוי קירות במטבחים ובאמבטיות בהם יש בדרך כלל רטיבות. בגלל המראה היפה והאלגנטי של השיש, האבן משמשת גם לריצוף הסלון והמדרגות.
אבן שיש מושלמת גם למשטחי עבודה במטבח.השימוש בשיש לחיפוי קירות פנימיים וגם לחיפוי קירות חיצוניים בבניינים ובבתים פרטיים, הפך עם השנים לנפוץ יותר,השימוש בשיש כיום הוא כבר לא רק פונקציונאלי אלא גם נעשה בו שימוש לעיצוב המראה של הבית.

עבודות שיש לעיצוב הבית

לשיש יש מקום של כבוד בתחום עיצוב הבית, שיש נחשב לאבן יוקרתית ומיוחדת המשרה אווירה של טבעיות בבית ולכן רבים לא מוותרים על שיש בביתם.
בעבר היה השימוש בשיש רק במטבח או באמבטיה. בעיצוב המטבח, משטח שיש משפיע על המראה הכללי של המטבח ומשדרג אותו. בחדר האמבטיה השיש משפיע על עיצוב הפנים ומעניק לחדר מראה מרענן.
ריצוף בשיש הפך בשנים האחרונות לאפנתי מאוד כיוון שהוא מעניק לבית מראה ייחודי, מפואר, אלגנטי ויוקרתי וגם כיוון שהשיש עמיד לאורך זמן בפני נזקים. הברק של שיש משרה תמיד הרגשה של טבעיות וניקיון.                                                                                   
ניתן לחפות מדרגות בבית בשיש איכותי, היות והוא שומר על תכונותיו לאורך שנים, השחיקה הטבעית שלו איטית והטיפול והאחזקה המיוחדים מעניקים לו מראה יוקרתי שנשאר לאורך שנים.

אילו בעלי מקצוע צריך לביצוע עבודות שיש ?

כיוון שישנם הרבה סוגים של אבן שיש בשוק, יש מומחים שיכולים לעזור בבחירת שיש, שיתאים לצרכים ולסגנון הבית. מומלץ להשוות מחירים על מנת לקבל את השיש הטוב ביותר עם רמת גימור גבוהה במחיר סביר. כשמזמינים אנשי מקצוע, מומלץ לוודא כי הם הטובים ביותר לביצוע עבודות השיש, כדאי גם לוודא ולהקפיד שהם יהיו בעלי ניסיון ואף לבקש לראות עבודות שביצעו על מנת לבחון את איכות עבודתם. כדאי לברר אם קבלן השיפוצים עומד בהתחייבויותיו, כיצד הוא מתמודד עם צוות העובדים שלו, אם הוא נוהג במקצועיות ובאדיבות והאם השלים את העבודה בזמן שציין לשביעות רצונם של המעסיקים. לאחר ביצוע השוואת מחירים, יש לקבוע עם קבלן השיפוצים שבחרתם את תנאי התשלום כך שרוב התשלום יתבצע רק לאחר סיום העבודה. חתימה על הסכם עבודה לפני כל תחילת עבודה היא חובה.

אבן שיש עמידה, חזקה ומתאימה לחדרים שונים ויש לה את היכולת להעניק לבית שלכם מראה מפואר, אלגנטי ויוקרתי!

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה