בית

>

חברות מטבחים

>

מאמרים

>

איך לסדר את ריהוט ופריטי המטבח?

תוכן עניינים

איך לסדר את ריהוט ופריטי המטבח?

מה הוא העיצוב האולטימטיבי למטבח שלנו בכדי שתיווצר הרמוניה עיצובית אחת שתלך יד ביד עם עבודה יעילה ופרקטית? מה הן אופציות הסידור העומדות בפנינו בהתאם לחלל? על כך במאמר זה

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-18/12/2012 3 דק' קריאה

אחרי שיפוץ מטבח? המטבח הוא אחד מהחדרים המרכזיים והחשובים ביותר בבית. במטבח מתקיימת פעילות יומיומית של בישול, הכנת האוכל, ארוחות משפחתיות, קפה של בוקר והמטבח הפך להיות גם פינת עבודה לחלקנו. מיקום הרהיטים ומוצרי החשמל ברחבי המטבח הינה פעולה חשובה מאוד שיש לעשות בחכמה בכדי ליצור עיצוב יפה למטבח וחשוב מכך - סדר פונקציונאלי ופרקטי שיקל עלינו בביצוע המטלות במטבח.

איך נסדר את עיצוב המטבח ורהיטיו?

כשאנו מתחילים בפרויקט עיצוב וסידור המטבח, בין אם מדובר בשיפוץ הבית מא' ועד ת' ובין אם מדובר ברצון לרענן את מראה המטבח ספציפית נצטרך לחשוב טוב מאוד כיצד למקם כל כלי חשמל במטבח, כל ריהוט ומה יהיה הבסיס של המטבח. הפעולות הקטנות שמתבצעות במטבח , האנשים שעוברים במטבח וצריכים לעבוד זה לצד זה והשימוש התדיר בחדר זה, שלרוב יהיה חלל קטן יחסית, דורשת עיצוב מיוחד. אילו אופציות

עיצוב מטבח קיימות בפנינו?

  • שורה אחת - אם אנחנו מתמודדים עם חלל קטן של מטבח שהוא צר וקטן האופציה הטובה ביותר לסידורו תהיה בהצבת כל הפריטים בשורה אחת. עמדת המקרר, לצד התנור, לצד עמדת הכיור והניקיון ולצד הגז. צורה של קו אחד היא מאוד אופיינית עבור מטבחים קטנים וכל עוד ממקמים ומסדרים את כל הפרטים בצורה נכונה היא יכולה להיות מאוד יעילה. יש לציין כי במטבח גדול זה לא תקף ויכול ליצור התברברות מיותרת והליכות לאורך המטבח מהמקרר ועד לגז שממוקמים רחוק זה מזה.
  • סידור L: נוכל לסדר את המטבח בצורת האות L. צורה זו מאפשרת ליצור הרמוניה חיונית מאוד למטבח והיא בעלת יתרונות רבים. במקום ללכת לאורכו של המטבח כנהוג בעיצוב של שורה אחת תיווצר זווית נכונה בין המקרר, לגז, לטוסטר, לעמדת החיתוך, לכיור וכו'. מדובר בצורת סידור מומלצת ביותר לכל מטבח בינוני וגדול.
  • סידור U: אופציה נוספת לסידור חלל המטבח הוא בצורת האות U. צורה זו מתאימה למטבחים גדולים יחסית עם 3 קירות כאשר מנצלים באופן נכון וחכם כל אחד מהם. כל עוד המטבח רחב מספיק זה עיצוב אידיאלי שמעניק את כל היתרונות לבישול פרקטי וידידותי למשתמש במטבח. כל קיר יהיה מוקדש למילוי משימה מסוג אחר - קיר אחד שיכלול את התנור, טוסטר, מיקרו ואמצעי הבישול השנים, קיר אחד עם עמדת כיריים, עמדת עבודה וכיור, קיר שלישי עם מקרר ואחסון מוצרי מזון. צורת U מסייעת למנוע אי סדר ובלאגן במטבח וגם יוצרת אשליית גודל ומרחב.

הצבת אי במטבח

אופציה נוספת שהיא מאוד נוחה לעיצוב המטבח ועבודה פרקטית ונוחה בו היא הצבה של אי. מטבחים גדולים ורחבי ידיים יוכלו לשים אי במרכז המטבח. האי יכול לשמש כפינת ישיבה לאוכל או כפינת עבודה הכוללת כלי עבודה, עמדת חיתוך ובישול. כאשר ממוקם אי המטבח מחולק לאזור של בישול, אזור של אפיה ואזור של הדחת כלים. לכל מקום יש את משטח העבודה שלו שניתן לעבוד בו בנוחות.
אם אין בידכם את השטח המספק להצבת אי שלם במטבח תוכלו להציב חצי אי. חצי אי מאפשר הגדלה של הדלפק הראשי והופך אותו למרכז המטבח. 

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה