שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

מחירון שיפוצים

מחשבון השיפוצים שלנו מבוסס על אלפי הצעות מחיר אמיתיות שנאספו במשך שנים מקבלני השיפוצים בשטח. דרך מחשבון שיפוצים שיצרנו עבורכם תוכלו לקבל אומדן של מחירים לשיפוץ הדירה ולהגדיר את התקציב שלכם בצורה מיטבית.

הערכת מחיר לשיפוץ הבית

לכל שיפוץ יש את המאפיינים שלו ולא ניתן לחזות את המחיר בפועל. כדי לקבל הצעת מחיר רצינית ומדוייקת יש לפנות לקבלן שיפוצים מקצועי שיבקר בנכס.

יש לכם שאלות נוספות? רוצים לקבל הצעות מחיר מדויקות? פנו לקבלני השיפוצים המומלצים שלנו!

כמה נצטרך לשלם על השיפוץ שלנו

לפני שאנחנו נכנסים לתהליך של שיפוץ, כדי שנוכל לבנות את התקציב (לפחות בקווים כלליים), אנו צריכים להבין מהם סדרי גודל העלויות של כל פרט בשיפוץ שלנו, לשם כך נרצה להיעזר במחירון שיפוצים. עם זאת, חשוב להבין כי התמחור הסופי שתקבלו מקבלני שיפוצים לא יהיה תמיד תואם למידע שתמצאו במחירון השיפוצים שלנו, במחירון שיפוץ דירה אחר באינטרנט או אצל חברים שתשאלו. כפי שציינו, הסיבה לכך היא שמעבר למידע שמחשבון שיפוצים יכול לתת, על התמחור ישפיעו תנאים שונים הספציפיים לבית שלכם ולשיפוץ שלכם. כאלה הם למשל המיקום של הבית או הדירה בארץ, באיזו קומה נמצא הנכס, האם הגישה אליו פשוטה או מורכבת, המצב הנוכחי של הדירה ועוד. חשוב להבין שדווקא קבלן מקצועי והאמין לא ירצה לתפקד כמחשבון שיפוצים אנושי ולא ירצה לתת לכם הצעת מחיר בטלפון, מבלי שראה את המצב בשטח והבין מה בדיוק מצב הדירה, התנאים סביבה ומה בדיוק יש לבצע.

עם זאת, אנו מבינים שעדיין, אנחנו צריכים לקבל מושג כלשהו לגבי מחיר העבודה. הדבר חשוב גם כדי לדעת מתי התמחור שאנו מקבלים הוא מופרז וגם כדי לבנות את תקציב השיפוץ. לכן, אספנו עבורכם סדרי גודל של מחירים לעבודות שיפוץ שונות, ויצרנו עבורכם מחירון שיפוצים חינם לשימושכם. 

עלות שיפוץ דירה

חושבים לשנות את מראה הבית, להחליף חשמל ואינסטלציה, להרוס ולבנות איזה קיר, לרצף מחדש ולצבוע? אתם יכולים להיעזר במחשבון שיפוצים, או במחירון שיפוץ דירה הבא:

עלות שיפוץ דירה ממוצעת - עבודת קבלן בלבד  1,200 - 1,500 ש"ח למ"ר
עלות שיפוץ דירה כולל חומרי גמר ועלויות בעלי מקצוע משלימים  2,000 - 5,000 ש"ח למ"ר

כפי שניתן לראות, האלמנטים המשלימים לשיפוץ (חומרי הגמר ובעלי המקצוע) מקפיצים כל עלות שיפוץ דירה כלפי מעלה, ההערכה היא שעלויותיהם היא של כ-40 עד 50 אחוז מהתשלום הכולל לשיפוץ. קשה לדעת מראש כמה תשלמו עליהם ולכן התוצאה שתקבלו במחירון שיפוץ דירה לא תיתן לכם את התמונה המלאה, וכדאי לעשות סקר שוק ולראות פחות או יותר מהו הטווח שאתם צפויים לשלם.

מחירים של עבודות הריסה במסגרת שיפוצים

עלות אדריכל או מעצב פנים

מחירון שיפוץ דירה אינו שלם ללא ציון עלות אדריכל או מעצב פנים. נכון, לא כל שיפוץ כללי כולל גם אדריכל או מעצב, אך ככל שהעבודה גדולה יותר, כך מומלץ יותר לקחת לעבודה בעל מקצוע כזה. מצד אחד אתם משלמים לאדריכל או מעצב אך מצד שני הם יכולים לחסוך לכם הרבה בעלות שיפוץ בזכות ניסיונם המקצועי.

עלות אדריכל או מעצב פנים לפי אחוזים  8 - 20 אחוז מעלות השיפוץ
עלות אדריכל לפי שטח הדירה 100 - 500 ש"ח למ"ר 
עלות אדריכל לפי שעה  200 - 600 ש"ח לשעה

ישנן שיטות שונות לתמחור התלויות בעבודה עצמה, וגם קשורות למה שתרצו לעשות - יש לקוחות הלוקחים אדריכל לתכנון בלבד, וניתן לקחת אדריכל או מעצב גם לליווי במהלך השיפוץ, קניות ועיצוב הבית.

כמה יעלה לנו לשפץ את חדר האמבטיה?

עלות שיפוץ קומפלט של חדר אמבטיה ללא עלות מוצרי גמר 15,000 - 20,000 ש"ח

עלות מוצרי הגמר עשויה להכפיל את עלות השיפוץ. מחירי החומרים הללו נעים בטווחים גדולים למדי. למשל, טווח אריחי קרמיקה נע בין 50 ש"ח למ"ר ויכול להגיע גם עד ל-600 ש"ח למ"ר. טווחי מחירי אסלות יכולים לנוע ממאות שקלים ועד לאלפים. לכן, עלות שיפוץ אמבטיה תלויה בסטנדרט הגימורים שתבחרו.

מחיר שיפוץ חדר אמטיה

כמה יעלו עבודות אינסטלציה?

חלק חשוב מבניית מחירון שיפוצים הוא תחום עבודות האינסטלציה, שם ניתן לציין עלויות של סוגי עבודות שונים:

מחירי נקודות מים  1,600 - 1,800 ש"ח
נקודת מים קרים 700 - 800 ש"ח
התקנת אינטרפוץ 3 דרך 650 ש"ח
התקנת אינטרפוץ 4 דרך 850 ש"ח
התקנת אמבטיה 900 - 1,200 ש"ח
התקנת כיור 120 - 180 ש"ח
התקנת אסלה רגילה 250 ש"ח
התקנת אסלה עם מיכל הדחה סמוי כ-1,200 ש"ח

כמה יעלה שיפוץ מטבח?

מחירון של שיפוץ מטבח כולל עבודות נגרות, הזמנת שיש, לעתים גם צביעה וחיפוי קיר והחלפת צנרת וגז. בשל העובדה שמטבח מחולק להרבה אלמנטים שונים ובתוכם הרבה אפשרויות בחירה של חומרים שונים, טווחי המחירים הם גדולים מאוד.

עלות מטבח חדש טווח מחירים נע בין 20,000 למטבח זול, 50,000 למטבח ממוצע ו-100 אלף ומעלה למטבח יוקרתי.

עלויות עבודות גבס   

כל מחירון שיפוצים חייב לכלול עלויות עבודות גבס, אשר הולך ונהיה החומר המועדף לבניית מחיצות פנים בשיפוץ כללי. רבים מעדיפים להקים מחיצות גבס בשיפוצים נקודתיים או בדירות שכורות בשל פשטות ומהירות העבודה.

מחיר בניית מחיצות גבס 300 - 350 ש"ח למ"ר
מחיר תקרת גבס 280 - 340 ש"ח למ"ר
חיפוי קיר בגבס, חיזוק או שיפור הבידוד כ-200 ש"ח למ"ר
אלמנטים מעוצבים בגבס 250 - 350 למטר רץ

                                                           מחירון גבס - אלמנטים מעוצבים בגבס

כמה תעלה בניית קיר בלוקים?

מחיצות פנים בבית נבנות בדרך כלל מבלוק בטון בעובי 7 ס"מ או בלוק בעובי 10 ס"מ. הפרמטרים לבחירה בין שני הסוגים לקירות פנים יהיו בדרך כלל מידת החוזק והעמידות לרעשים הנדרשת מהקיר וגודל החלל.

מחיר ממוצע של בניית קיר בלוקים כ-450 ש"ח למ"ר

מהי עלות ריצוף וחיפוי הקירות?

החלפת ריצוף יכולה להתבצע בשיטה של הדבקה או בשיטה של הוצאת הריצוף הקיים ויישום ריצוף חדש. המחיר יושפע כמובן מהאופן בו תתבצע העבודה. בנוסף, מחיר העבודה לא כולל את מחיר החומר עצמו, כאשר טווח מחירי המרצפות הוא רחב למדי.

עלויות עבודות ריצוף בהדבקה 120 - 190 ש"ח למ"ר
עלויות ריצוף חדש כולל עקירה ופינוי ריצוף ישן 180 - 300 ש"ח למ"ר

כאמור, המחירים הללו אינם כוללים את מחיר הרצפות עצמן הנע בין עשרות למאות שקלים למ"ר. כשמדובר בקרמיקה לחיפוי הקיר, מה שמשפיע על העבודות הוא התשתית, ואם היא דורשת טיוח של הקיר לפני הריצוף או לא. בהתאם, מחיר חיפוי קיר בגודל סטנדרטי יעמוד על 160 - 170 ש"ח למ"ר ויכול להגיע עד 200-220 ש"ח למ"ר.

מחיר עבודות ריצוף

אנחנו ממליצים להכין טבלת אקסל מסודרת ובה פירוט של כל ההוצאות הצפויות שלכם, כדי לבנות תקציב מדויק לשיפוצים, עד כמה שניתן. בין אם אתם מתבססים על מחירון שיפוצים או בונים תקציב ספציפי מפורט, מומלץ לקחת בחשבון חריגה של 20 אחוז מהתקציב הנגרמת בשל בלת"מים או דברים שלא הייתם מודעים אליהם עם תחילת התהליך, או שנוספו בדרך.

קישורים רלוונטיים:

צרו קשר