פורום בניה: חושבים לבנות או לבצע תוספות בניה? התייעצו עם המומחים שלנו

פורום בניה

 • 29/04/2017 הוספת 40 מ"ר בקומה 1שרון מאשקלון

  שלום רב, יש לנו דירה באשקלון בקומה 1 (קומה 0 היא דירות קרקע). ואנו מעוניינים להרחיב את הדירה ב-40 מ"ר .כך עשו שכנים נוספים בקומפלקס. ראו תמונה. ההוספה היא בצד העורפי של הבניין היכן שיש חצרות. לצורך הוספת החדר אנו נצטרך לבנות עמודים בגובה קומה 1, ועליהם לבנות את החדר. הבניין הוא שיכון מ-1975, יחסית במצב טוב כיון שעבר שיפוץ כללי לפני כמה שנים. אנו מעוניינים ראשית לקבל טווח מחיר כללי לדעתכם שיידרש עבור הוספה כזו. בנוסף, האם ישנן פרוצדורות נוספות או אתגרים נוספים שאתם מעריכים שיופיעו במהלך פרויקט כזה? כמו כן כמה זמן הוצאת אישור ההרחבה. תודה מראש שרון

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/04/2017 תוספת חדר לבנייה בדירה ישנה שאני מעוניין לרכושירון מדרום הארץ

  שלום. אני מעוניין לקנות, דירה ישנה 60 שנה בדרום הארץ. הדירה בת 60 ומשהו שנה 50 מטר בערך. המתווך אמר שאפשר בקלות להוסיף 20 מטר חדר נוסף אבל בבלוק עצמו אף דירת קרקע אחרת לא הוסיפה. הוא טען שיגידו בעירייה שאפשרי. האם זה אפשרי וכמה זמן לוקח לקבל אישור כזה מהעירייה ומה התהליך ?(כי יש לה פונטציאל יותר כדירת 3.5 מאשר 2.5 חדרים). שאלה נוספת כמה תעלה בנייה של תוספת כזאת בבנייה הכי זולה - 20, 25 מטר כולל אינסטלציה וחשמל) כדי שאדע אם זה משתלם לי ללכת על זה בערך(חדר). יש לציין שגם ה 50 מטר בנוי צריכים שיפוץ, ואני מעריך את השיפוץ של ה 50 בערכה גסה 40000 ש"ח. מה שחסר לי אומדן כספי לגבי בניית החדר שסיפרתי. ושאלה אחרונה אני מניח שלא מקבלים אישור כזה לבנייה תוך חודש ולא חודשיים, השאלה האם עדיף לחכות לקבלת אישור כזה ורק אז לשפץ הכל ביחד ? האם זה עדיף מבחינה תכנונית וחיסכוני כלכלית ככה או לשפץ קודם 50 ולחכות לאישור לחד ואז לבנות ? תודה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/04/2017 תוספת בניה לבית פרטי ישןרונית מגדרה

  שלום יש לי בית קטן 70 מ"ר על קרקע של קק"ל וברצוני להוסיף לו ממ"ד + תוספת בניה של 25 מ"ר. הבנתי שניתן לעשות זאת בלי הצורך לקבל היתר מהועדה המקומית לתכנון ובניה. זה נכון ? מה התהליך ? ומה נדרש לשם כך ?? האם ניתן להוסיף תוספת בניה קלה למבנה קיים שאינו מבניה קלה ? מה בערך העלויות ? והעם יש על בניה זו אגרות והיטלים ??

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/04/2017 סגירת חדר במרפסתמאיה מנתניה

  שלום רב, אנחנו שוקלים לרכוש פנטאהוז 4 חדרים עם מרפסת 70 מטר. אנחנו מעוניינים לסגור חדר בחלק מהמרפסת שהכניסה אליו תהיה מהבית. האם נדרש לכך אישור מהעירייה? במידה וכן, מה הפעולות אותן יש לבצע ומה עלות ומשך הזמן עד לקבלת האישורים הנדרשים? יש לציין שמדובר בהוספת קיר אחד ותקרה. השטח נמצא בתוך חלק פנימי במרפסת. תודה רבה והמשך יום טוב.

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/04/2017 הגשת תכנית לבניית חדר על הגגקליין אלכס מפתח-תקוה

  יש בידי תוכניות בנייה על גג הדירה שלי [פנטהוז] בפ"ת שהוכנו לפני כ-10 שנים ושלא הוגשו בזמנו לקבלת היתרי בנייה. מעוניין ליצור קשר עם בעל מקצוע לקבלת הצעת מחיר, לשיפוץ את התכנית הקיימת לפי דעתו, וגשה לרשות המקומ ית לקבלת היתרים

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/04/2017 סגירת מרפסת ותוספת מדרגות קלות חיצוניות לחצר בנייןבני מתל אביב

  אני גר בקומה א וכן הורי גרים בקומת קרקע עם חצר גדולה לצערי אינם מצליחים לטפל בגינה הגדולה שקיימת בחצרם ואני מעוניין לקבל גישה לחצר זו על מנת שנוכל לחלוק אותה ביחד , כמה יעלה לי לקבל היתר על מדרגות קלות חיצוניות מפתח קיים של חלון ביתי בקומה א לחצר קומת קרקע השייך להוריי ???

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/04/2017 תוספת לבית ישן קייםיניב מרמת השרון

  אנו שוקלים רכישה של בית קרקע ישן במטרה לשפצו ולהוסיף עוד כ- 40 מר וזאת מתוך מחשבה להוזיל עלויות (אני מניח שהריסה ובנייה תהיה ברבה יותר יקרה) האם מומלץ ואפשרי להוסיף בנייה חדשה לבית ישן (בן כ- 30 שנה)? האם ההנחה שהריסה ובנייה אכן יקרה משמעותית משיפוץ הבית הקיים + תוספת בנייה? תודה, יניב

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/04/2017 הוספת יחידת דיור בחצר, האם צריך יסודות?אבי מירושלים

  אם לא, מה התחליף? ואם כן, מה העלות המשוערת ליסודות ליחידה בגודל 14*4 מטר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/04/2017 תוספת חדר למבנה קיים - בית פרטי ללא ממ"דהילה מירושלים

  שלום , אנו גרים בבית פרטי ללא ממ"ד , כמה מ"ר לבניית חדר מותר להוסיף לבית פרטי ללא צורך באישורי בניה או ממ"ד או היתרים כל שהם ? (בהנחה שלא ניצלתי את כל אחוזי הבניה המותרים בשטח) תודה רבה ! הילה

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/04/2017 האם צריך אישור מיוחד לבניה קלה ?רועי מאשקלון

  רציתי לדעת האם יש בעייה להשיג אישור לבניה קלה בעיר מכוון ששעתי שאני חייב אישור מהנדס (חובה לבנות לפי פירוט בשכונה) העיר מהם השלבים להשיג את כל האישורים מרגע קניית הקרקע ועד לבניה ??

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/04/2017 הוספת ממ"ד לדירה בבניין ישן - פתח תקווהיהושע מפתח תקווה

  אנו מעוניינים להוסיף ממ"ד לדירה, קומת קרקע בבניין ישן(מעל 50 שנה) בן 4 קומות. שמכמה סיבות אף חברה לא מעוניינת לעשות תמ"א 38. בעיקרון אנחנו רוצים לעשות ממ"ד רק לדירה שלנו, אבל מבדיקה עם כמה דיירים סביר שאם המחיר יהיה שפוי הם גם ירצו לבנות ממ"ד לדירות שלהם שמעלינו. בנוסף צריך לשפץ קצת את אחד הקירות החיצוניים של הבניין, והיינו רוצים גם לעשות רמפה(בלי קשר לממ"ד) מהיציאה האחורית של הבית לחצר ואולי לשים משטח בטון בחצר כיוון שאשתי נכה ומתניידת בכסא גלגלים. אני מעוניין שמי שיקח את הפרוייקט יטפל גם בבירוקרטיה מול העירייה לצורך קבלת האישורים. תודה!

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/04/2017 ממד וחריגת בניהאלינה ממושב

  קנינו בית פרטי עם חריגת בניה. היום אנחנו מעוניינים לשפץ את הבית בקווי המתאר שלו, (כולל החריגה) ולהוסיף חדר ממ״ד מתחת לבית. האם יינתן לנו היתר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/04/2017 עלויות שבירת קיר בין חדריםחן מגן יבנה

  שלום מעוניינת לדעת האם זה אפשרי בוילה פרטית שבקומה העליונה 2 חדרים צמודים לשבור את הקיר שמפריד ביניהם וליצור חלל אחד גדול. ואם כן מה העלויות בערך? דבר נוסף האם ניתן ליצור בחלל הזה כניסה נפרדת דרך מדרגות העולות מהגינה אל החלל שיווצר? תודה לעונים

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/04/2017 הוספת חדר לקומה רביעית בלבד;דן מקריית מוצקין

  שלום רב, יש לי נכס בקומה רביעית ,ומעוניין להוסיף חדר נוסף. שאלתי היא א.האם צריך להחתים את הדיירים?? אם כן כמה ב.במידה ואפשרי ,האם ישנה אופציה להרחיב וזאת למרות שאני היחידי שירחיב(בעצם היסודות יתחילו מקומת קרקע? אשמח לדעת את העלות) ג.מה יקרה כעבור זמן מה ,אחד השכנים העתיד ירצה לבנות גם הוא(האם יצטרך לפצות אותי?)

  3 תשובות של מומחים
 • 19/04/2017 בניית יחידת 40 מטר במקום בריכה פרטיתשני מעופרים

  בניית יחידת 40 מטר במקום בריכה פרטית

  2 תשובות של מומחים
 • 18/04/2017 קומה שניהאלונה כהן מירושלים

  שלום וברכה אנחנו בונים בית 117 מ"ר ואנחנו מתלבטים על קומה שניה, דרך הקבלן מעטפת 80 מ"ר + 35 מ"ר הכנה למרפסת פתוחה עולה 220,0000 שח, האם זה מחיר ריאלי? האם כדאי לעשות בניה קלה וכך להוזיל עלויות? האם זה כדאי לעשות בניה קלה ובמה זה שונה מבניה רגילה? תודה מראש

  3 תשובות של מומחים
 • 15/04/2017 בניית בית מגבססיגל משער אפרים

  יש לי בית מגבס שבנוי על גג של בית פרטי.רוצה להרוס ולבנות מחדש על 100 מטר..וגם צריך להגביעה את הגג..כמה יכול לעלות בניה כזו פחות או יוחר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/04/2017 עלות בניית קומה נוספתסמאח מנצרת

  שלום , מה העלות הגסה למ"ר לבניית קומה מעל קומה קיימת ? (בקןמה שהולכים לבנות אין ממ"ד) . תודה לעונים

  2 תשובות של מומחים
 • 06/04/2017 תוספת חדר 24מ"ר כולל שירותים ומקלחון לבית קרקע קייםאלון מאזור השרון

  שלום למומחים אשמח לקבל הערכת עלות לתוספת הנ"ל בצמוד לבית קיים באיכות סבירה עד מפתח (באותו המפלס ) גם הערכה לבניה רגילה וגם לבנייה קלה . תודה רבה מראש על תשובתיכם .

  2 תשובות של מומחים
 • 01/04/2017 חדר נוסף בביתאוראל מנתניה

  שלום, יש לנו בית שגודלו 150מ"ר בבניין משותף. בבית סלון ענק ועוד 3 חדרי שינה. חשבנו לסגור חלק מהסלון וליצור מזה חדר שינה נוסף אשמח אם תוכלו לייעץ מה עלינו לעשות לשם כך ומהן העלויות המשוערות שעשויות להיות. תודה!

  2 תשובות של מומחים
 • 30/03/2017 חדר יציאה לגגחניתה מרעננה

  שלום, ברצוני לשאול כמה יעלה לי לבנות חדר יציאה לגג בגודל 40 מטר מרובע תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/03/2017 בניית יחידת דיורנועם

  שלום רב, רציתי לדעת- כמה זה יעלה לבנות יחידת דיור? האם צריך לחפש בניין מגורים או האם אפשר לבנות במגרש ריק? והאם צריך אישור מיוחד? כמה זמן בערך ייקח כל התהליך?

  2 תשובות של מומחים
 • 28/03/2017 בניה על הגג והפיכתו ליחידת דיור נפרדתהילה מרמת גן

  שלום, יש לנו דירת פנטהאוז והגג כמובן מוצמד לדירה. הגג פתוח ואנחנו מעוניינים לסגור אותו, להפוך אותו לשני חדרים וליצור יחידת דיור מכל הקומה העליונה והגג ולהשכירה, האם אנחנו נדרשים לאישורים לכל אחת מהפעולות הללו ומה זה מצריך מאיתנו? אם כן, האם אנחנו יכולים להגיש בקשה בכוחות עצמנו או שאנחנו צריכים איש מקצועי ואשמח גם לדעת עלויות משוערות לבנייה שכזו. הגג הפתוח הוא בערך 35 מ"ר. תודה

  3 תשובות של מומחים
 • 26/03/2017 בניה על הגגעודי אבו גריבה מלוד

  רצה לבנות חדר על הגג 30 מיטר בניה של בלוק לא בניה קלה וישלי כבר אישור לבניה כמה יעללי בניה

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/03/2017 בניית ממד להיתר בנייהדחבור נהידה ממעיליא-מעלות תרשיחא

  אני גרה בקומה שלישית ואני מעוניינת לעשות עוד 70 מ"ר על הגג אך הבעיה שאין לי יחידת מיגון ולשם זכאות בנייה ,האם אני צריכה לבנות 3 חדרי מיגון -מקומת קרקע עד הקומה השלישית וזה המון כסף , או יש פתרון שניתן לעשות כמו יחידת מיגון באחד החדרים של ביתי ויהי מאושר מפיקוד העורף לשם אישור היתר בניה .

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/03/2017 הוספת חדר בבניין מגוריםיעל מרמת גן

  שלום רב, כל השכנים בבניין למעט הקומה האחרונה הוסיפו חדר, כעט אנו מעוניינים לקנות את הנכס ולבנות את החדר, הבניה מאושרת והיטלים שולמו. הבנתי שעלינו לקבל אישור מהשכנים ולשלם להם ובנוסף הייתי מעוניינת לדעת סדר גודל של מחיר עבור בניית חדר נוסף פלוס מינוס.. ומה עלי לקחת בחשבון מעבר לתשלום לקבלן

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/03/2017 סגירת פרגולה לחדר קטןשי מאשדוד

  האם אפשר לסגור פרגולה, בבנייה קלה או משהו בסגנון, לחדר קטן, ללא אישורים? דירת גן.

  4 תשובות של מומחים
 • 22/03/2017 תוספת יחידת דיור על גג הבניןפורטנוי אריק מכרמיאל

  אמא שלי גרה בדירת 90 מ' בפ"ת, אורלוזורוב 55. דירת גג וחדר על הגג. גג שייך לדירה. האם ניתן לבנות ל הגג יחידת דיור, מה שטח והאם אפשר לעשות הפרדה? לפי הבנתי מותר לבנות בפ"ת עד 60 מ' על גג פרטי.

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/03/2017 הרחבת בניין מגורים בעייתימאיה מירושלים

  שלום ותודה רבה לצוות המומחים ! אני מתגוררת בבניין ישן בעל 8 . הדיירים מעוניינים להרחיב ולמיטב הבנתי העירייה מאפשרת לנו 24 מ"ר ממ"ד ומרפסת. לפי מה שהערייה מאשרת ולפי תכנון הבניין. האישור לתוספת ממ"ד יהיה רק דרך אחד החדרים, מה שאומר שזה יהיה חדר בתוך חדר והדיירים לא רוצים... הדירות מתוכננות בצורה כל כך בעייתית ושהאדריכל מצא רק פיתרון אחד... הוא הציע להיכנס לדירה ע"י שבירת חדר השירותים והעברת האסלה לחדר המקלחת ומשם ליצור מסדרון ולבנות חדר ממ"ד. אם אני מבינה נכון...זה יהיה אישור חריג?? אני חוששת שאני אזרוק את כספי והעירייה בסוף לא תאשר.. מה עושים?? האם אני יכולה לברר לפני בעצמי? האדריכל כבר לוחץ על כל הדיירים לשלם כדי להתחיל...

  2 תשובות של מומחים
 • 19/03/2017 בניה חדר ממדחיה מלוד

  שלום, האם לבנות חדר ממד מצריך אישורים? או ניתן לבנות ללא שום אישור?

  תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ