פורום בניה: חושבים לבנות או לבצע תוספות בניה? התייעצו עם המומחים שלנו

פורום בניה

שאל בפורום
 • 13/12/2017 השמשת עליית גגסבטה מקרית גת

  שלום רב, רכשתי בית ישן בנוי כ100 מ"ר, קיימת עליית גג של כ35 מ"ר אותה הייתי מעוניינת להשמיש לחדרים. בעליית גג רצפת רביץ. 1. מה עלי לעשות עם רצפת רביץ בעליית גג? 2. מהם העלויות להשמיש את עליית הגג? 3. אשמח לפתרונות יצירתיים, התקציב הינו כ100 אלף.

  3 תשובות של מומחים
 • 11/12/2017 חריגת בנייה ל כ-40 שנהמני מירושלים

  רכשתי בית בקומת קרקע ויש לו יחידה נוספת שקיימת כבר כ-40 שנה)מתגורר כשנתיים.. חשוב לציין שלדיירים נוספים בבנין יש יח"ד . היחידות קיימות ללא היתר . האם דרך להכשיר את היחידה? אני חושש היות ונכנס שכן חדש מעלי שיש לו דרישה לבנות מעלי קומה נוספת,הוצאת מרפסת וגשר מעל החצר שלי. אם הגיש התנגדות חושש שיתלונן על היחידה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/12/2017 הוספת מקלחת לחדר שיש בו רק שירותיםקובי מרעננה

  אני גר בדירה בקומה 3, ואני רוצה להוסיף אמבטיה לחדר השירותים הקיים, האם זה אפשרי?

  2 תשובות של מומחים
 • 02/12/2017 תוספת לחדרמירי מתל אביב

  שלום יש לנו חדר על הגג בבית פרטי . ואנחנו רוצים להוסיף לו שירותים ומטבחון קטן. האם צריך להוציא אישור? מחיץ לחדר ישנה פרגולה. האם אנחנו יכולים לסגור את הפרגולה בסגירת חורף? ללא היתר? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 01/12/2017 חריגות בניהסוזי מאופקים

  בוקר טוב אנחנו גרים בדירת גן בבית משותף. לאחרונה החלטנו לשפץ את הבית ולהוסיף עוד 2 חדרים לבית, פנינו לעירייה על מנת להסדיר אישורים ונאמר לנו שכיוון שהקבלן ניצל את כל זכויות הבניה עלינו לחפש אדריכל ולהגיש דרכו בקשה להיתר בניה. התחלנו בחיפוש אדריכל ובמקביל גם את השיפוץ אתמול קיבלנו הוראה להפסקת עבודה, בשיחה עם מהנדס העירייה הובהר לנו שיש להם זכות להרוס לנו את התוספת ושאנחנו לא יכולים להמשיך עד שמתקבל אישור. העניין הוא שאנחנו לא גרים בבית אלא בשכירות זמנית להשיג אישור לוקח המון המון זמן מה גם שכל דיירי השכונה ביצעו שינויים כאלה ואחרים סגירת מרפסות פרגולות מחסנים ללא היתרים, מה ניתן לעשות? למי עליי לפנות על מנת לקבל אישור להמשיך לשפץ ובמקביל גם לדאוג לאישורים?

  3 תשובות של מומחים
 • 29/11/2017 בנייה על גגמשה מחיפה

  ברצוני לבנות על גג שבבעלותי בגודל 106 מטר. יש זכויות בנייה ל300 מטר. המטרה שלי זה לבנות יחידות קטנות מבנייה קלה לתיירים. האם אני חייב לבנות ממ"ד?

  3 תשובות של מומחים
 • 29/11/2017 חצאית כן /לא?!ורד מקיבוץ אפק

  מתכננים את בניית ביתנו בקיבוץ בצפון. המגרש ממוקם על אדמה חקלאית. הבית שיבנה הוא בעל מפלס אחד. אנו חושבים על לעשות חצאית מסביב לבית בכדי שהטיח החיצוני לא תלכלך בחורף מהבוץ שינתז. השאלה המבהילה היא : האם החצאית המתוכננת לא תגרום למי הגשמים להיקוות מתחתיה ובכך תגרום לרטיבות הקירות מסביב לבית? ממש מלחיץ החשיבה על כך שהמים יתנקזו ולא יתאדו... תודה למומחים.

  7 תשובות של מומחים
 • 26/11/2017 הרחבת מרפסת תלויהיהודית ממודיעין

  האם יש צורך לשלם לתגידי המים תשלום על תוספת בנייה על הרחבת מרפסת תלויה בבניין רב קומות) מציינת שיש מרפסת ורק מרחיבים???????

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/11/2017 בנייה בתוך חלל גג רעפיםחיים ממודיעין

  שלום, קניתי דירה בבניין של 4 דירות. בטאבו רשום שיש לנו 60 מ' בחלל גג הרעפים. כיום בחלל ישנם רק דודי שמש של הדירות. רציתי לדעת אם אני יכול לבנות חדר שם ואם צריך לקבל אישור או בגלל שזה כבר רשום בטאבו אז אין צורך לבקשת אישורים. תודה לכם.

  2 תשובות של מומחים
 • 23/11/2017 היתר לגגלילי

  שלום, אני גרה בדירת גג שנבנתה בשנת 78. הבניין נרשם בטאבו רק בשנת 86, בגלל סיבות שונות.אני קניתי את הדירה עם גג צמוד שנרשם על שמי בטאבו בשנת 80. בשנת 2001 לקחנו משכנתא על הדירה. פעמיים קיבלנו אישור לרשם המקרקעין פעם אחת בעת המכירה ופעם שנייה בקבלת המשכנתא. העירייה ערכה מדידות לאחרונה בדירה ולהפתעתנו העירייה טוענת כי אין היתר בנייה לגג. האם הטענה חוקית לאחר כל השנים ואישורים לרם המקרקעין פעמיים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/11/2017 בניה לבית קייםמירה מור יוסף מכפר סבא

  רכשנו בית פרטי ישן ואנחנו כרגע בתהליכי היתר לתוספת בקומת קרקע כ 50 מטר +100 מטר קומה למעלה באזור כפר סבא ,מה עלויות בניה הערכה גסה לבניה כזו .

  3 תשובות של מומחים
 • 22/11/2017 בניה על גגשמחה מבת ים

  שלום רב האם מותר לבנות חדר קטן ללא היתר בבניין משותף שהדירה הינה דירת פנטהוז . ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 21/11/2017 עלות בנית שלדשרית דור מתל אביב

  גרה בבנין משותף בן 3 קומות.אני בקומה האמצעית.יש היתר לבנית תוספת של 35 מטר.התוך ה35 מטר יש להוסיף 9.5 מטר ממ"ד.מה עלות בנית השלד כולל הממד.תודה שרית.

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/11/2017 בניית גבס של חדר על הגג.חיים משדרות

  קניתי קוט'ג ויש לו גג של 80 מטרים נקיים. הייתי רוצה לבנות על הגג חדר מגבס לטובת חדר כושר מה אני צריך לעשות מבחינת אישורים וכו לטובת העניין.?

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/11/2017 תוספת בניהלהב מראש העין

  כמה צריכה לעלות תוספת יחידת הורים 23 מ"ר .על גג שטוח ..לא צריך מחר מדוייק רק סדר גודל.

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום