בית

>

חברות פרקטים

>

מאמרים

>

התקנת פרקט למינציה - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנת פרקט למינציה - איך מתקינים וכמה זה עולה?

פרקט הוא מוצר שאין צורך להציג. מדובר על סוג של ריצוף, לרוב עשוי עץ, שיש לו איכויות מיוחדות, בזכותן הפך לבחירה מועדפת על אנשים רבים: הוא חמים ונעים למראה, נעים לדרוך עליו ברגליים יחפות, קל לנקות אותו והעיצוב שלו משדר יוקרה. אבל פרקט למינציה הוא סיפור קצת שונה

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-18/05/2020 4 דק' קריאה

לעיתים קרובות הוא נחשב פחות איכותי (אם כי אפשר למצוא גם פרקט למינציה באיכות גבוהה מאוד) ופחות יוקרתי, אבל יש לו יתרונות שאי אפשר לערער עליהם - הוא עמיד יותר מפרקט עץ - בפני מים, מזיקים ואפילו אש וכן ניתן לעצב אותו בדוגמאות שונות, על ידי הצמדת למינציה מעוצבת לבחירתכם על הלוחות.

התקנת פרקט למינציה בידי אנשי מקצוע אינה יקרה במיוחד ולמרות זאת, יש אנשים שמעדיפים להתקין אותו בכוחות עצמם, אם כן, כיצד מתקינים פרקט למינציה? מהם הדגשים החשובים שצריך להכיר? וכמה עולה להזמין איש מקצוע שיעשה בשבילכם את העבודה?

מה חשוב לדעת לפני התקנת פרקט למינציה?

פרקט למינציה עשוי תחליף סינטטי לעץ - סיבית דחוסה, מצופה בציפוי פלסטי מעוצב.

יצא לו שם של מוצר לא מאוד איכותי, אבל האמת היא שאפשר למצוא פרקט למינציה ברמה גבוהה מאוד ובאיכות לא פחות גבוהה.

ככל שתהליך העיבוד מקצועי יותר וחומרי הגלם איכותיים יותר, כך מתקבל פרקט איכותי ויוקרתי ואף אפשר להדביק על לוחות הפרקט ציור מודפס.

בין אפשרויות הבחירה הרבות לעיצוב פרקט למינציה, אפשר למצוא גם רמות שונות של עמידות, כך שיש אפילו פרקט למינציה מתאים לחדרי אמבטיה.

יתרון נוסף של פרקט למינציה הוא במחיר הנוח. זה נובע בין היתר גם ממשקלו הקל וגם העובדה שזהו פרקט קל להתקנה.

שלבים והכנות להתקנת פרקט למינציה

התקנת פרקט למינציה מצריכה הכנה של משטח ישר ומרוצף, עליו תתקינו את הפרקט.

תוכלו לרכוש חבילה מוכנה של לוחות פרקט עם פאנלים וספים, בעיצוב לבחירתכם מיצרנים המתמחים בתחום ואולי יותר מכל דבר אחר, תצטרכו דייקנות וסבלנות, כדי שהפרקט יצא כמו שצריך.

הקפדה על מדידות מדויקות וחיתוך מדויק של אורך הקורות היא חיונית לנראות של הפרקט בסוף התהליך.

לפני רכישת הפרקט יש לבצע מדידות מדויקות ויסודיות של החדר, כדי שתדעו בפני מה אתם עומדים וכדי שתדעו להזמין את הכמות הנכונה. מומלץ להזמין כ-5 אחוז יותר מהכמות המדויקת הדרושה לפי המדידה.

הכינו כלי עבודה: פלס, ספוג, סרט דביק, מסמרים, קורות עץ, פטיש, מסור, דבק חם, סרגל, עיפרון.

 1. שלב ראשון של הכנה לקראת התקנת פרקט הוא פילוס השטח. יש לוודא בעזרת פלס, שהמשטח כולו ישר וחלק, שאין בו קימורים, או גבשושיות ושהוא מוכן להתקנת פרקט. כמובן שאם יש לכם שטיחים מקיר לקיר - יש להוציא אותם לפני תחילת העבודה. אם יש צורך בתיקונים, תוכלו להשתמש בחומר מילוי שנקרא מדה מתפלסת - זהו חומר המשמש לתיקון משטחים, לפני ריצוף. את החומר היבש יש לערבב עם מים לפי הוראות היצרן ולשפוך אותו על המשטח. הוא מתיישר בעצמו, כך שאין צורך ליישר אותו. התוצאה היא משטח ישר וחלק, שמתאים להתקנת פרקט.
 2. יש לבחור את כיוון הנחת לוחות הפרקט מראש, כדי להבטיח אחידות בעת ההנחה וכדי לתכנן מראש את הנראות של הפרקט בסוף התהליך.
 3. בינתיים, יש לאפשר לפרקט להסתגל לטמפרטורת החדר, על ידי השארתו במקום המיועד להתקנה למשך 48 שעות לפני ההדבקה.
 4. לאחר שהחדר מוכן, מפולס, נקי, פנוי מחפצים, אתם יכולים לפרוש ולהדביק את הספוג - החומר המקשר בין הפרקט למשטח עליו הוא מודבק, מיועד ליצירת בידוד בין פרקט למשטח שמתחתיו, בעיקר מפני מים, אבל גם כדי להעניק תחושה נעימה בעת דריכה על הפרקט ולשפר את האקוסטיקה.
  מומלץ להדביק את יריעות הספוג באופן נגדי להנחת קורות הפרקט ולהקפיד על הצמדתן זו לזו, ללא רווחים. את שאריות הספוג אפשר לחתוך עם סכין יפנית.
 5. מומלץ להתקין בכל פעם כמות קטנה של יריעות ספוג ועליהן את יריעות הפרקט, כדי לשמור על ניקיון מוחלט של הספוג לפני הנחת הפרקט. הקנה שיטתית בשלבים תסייע לכם להגיע לתוצאה טובה יותר.
 6. השתמשו בקורות העץ שהכנתם מראש, כדי למדוד את המרווח מהקיר, הדרוש להנחת פאנלים. המרווח הרצוי הוא 8-10 מ"מ, שישאירו לכם מקום לפאנלים וגם יאפשרו לפרקט להתרחב כתוצאה משינויי מזג האוויר.
 7. הניחו את קורות הפרקט - לוחות פרקט מוכנים מגיעים עם חיבורים של "זכר ונקבה", כך שאפשר בקלות להלביש אותם זה על זה. יש להרים את צד הזכר בזווית של 45 מעלות ולמקם אותו ישירות על קורת הנקבה. לחיצה קלה על הקורה תבטיח לכם שהקורות יתחברו כראוי.
 8. מומלץ למדוד את הקורות לפני הנחתן ולחתוך במסור דיסק, באופן מדויק, לפי הצורך בעת ההנחה. חשוב להקפיד על אורך מדויק של הפרקט, במיוחד בפינות ובאזורים אחרים בחדר שדורשים חיתוך מיוחד.
 9. הדבקת פנלים וספים - הדבקה מדויקת של פנלים וספים בכל חדר, תבטיח לכם פרקט עם נראות טבעית והתמזגות טובה עם הקווים של הבית. חשוב לבדוק שהספים מתאימים לגובה הדלתות, כדי לוודא שלא ייווצר רווח גדול מדי בין הדלת לרצפה, או לחילופין, שלא ייווצר רווח קטן מדי, מפריע לתנועת הדלת.
  יש לנסר את הספים בהתאם למידות החדר ולחשב היטב את הזוויות הנכונות להתאמה מלאה. את ההדבקה יש לבצע באמצעות דבק חם. גם את הספים יש להדביק עם דבק חם, לאחר מדידה וחיתוך מדויק. אם הסף גבוה מדי ואין מספיק רווח בינו לבין הדלת - תצטרכו לקצר את הדלת.

לסיכום

התקנת פרקט למינציה נחשבת פשוטה יחסית, בזכות ההרכבה הפשוטה של הלוחות אלה לאלה. יחד עם זאת, מדובר בעבודה שדורשת דיוק מירבי ושימוש בכלי עבודה מקצועיים, שיבטיחו תוצאה מוצלחת.

אם אתם לא בטוחים כי עבודה בסדר גודל כזה מתאימה לכם, תשמחו לגלות שהתקנת פרקט למינציה צריכה לעלות לכם בין 55-10 ש"ח למ"ר בלבד ומבטיחה לכם התקנה מקצועית ואיכותית בידי אנשי מקצוע מיומנים.

מחפשים חברת פרקטים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה