בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

עיצוב הבית ללא מעצב פנים: רעיונות שיעזרו לך לעצב בעצמך

עיצוב הבית ללא מעצב פנים: רעיונות שיעזרו לך לעצב בעצמך

הבית נראה משעמם? הרצפה עייפה? נמאס לראות את הקירות הדהויים? זה הזמן להשקיע מעט מחשבה בעיצוב הבית. אין צורך להיות עשירים מופלגים כדי להפוך את הבית למיוחד ומעניין.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-19/07/2011 3 דק' קריאה

הבית נראה משעמם? הרצפה עייפה? נמאס לראות את הקירות הדהויים? זה הזמן להשקיע מעט מחשבה בעיצוב הבית. אין צורך להיות עשירים מופלגים כדי להפוך את הבית למיוחד ומעניין. אמנם מעצב פנים יוכל בהחלט לעזור, אבל אין ספק שכל אחד יכול בעזרת רעיונות פשוטים וזולים לעצב את הבית מחדש ולרענן את פניו.

עיצוב הבית – היכן מתחילים?  

עיצוב הבית מתחיל בתכנון מדוקדק של הסגנון המועדף. האם אנחנו רוצים מראה הייטקי  מודרני או שעדיף סגנון מזרחי חם ועמוס בחפצי נוי? האם אנחנו מעדיפים את הסטייל המינימליסטי או האנרגטי והשובב? כמו כן, חשוב לזכור שלכל חדר וחדר בבית יש ייעוד ומטרה משלו, לכן עיצוב החדרים חייב להשתנות בהתאם לצרכים ולאופיים של המשתמשים בהם. עם זאת, חשוב לשמור על קו מנחה בעיצוב כל חדרי הבית, כדי ליצור אחידות ותחושת נועם. כדי לקבל רעיונות תוכלו לפנות לאתרים כמו פינטרסט, לעלעל במגזיני עיצוב או לבקר בפסטיבל "בתים מבפנים". מידע נוסף על מקורות השראה תוכלו לקרוא כאן.

שיטות מתחום האדריכלות לעיצוב הבית

מעצבי פנים משתמשים במספר כללים ושיטות בכדי לעצב ולסגנן את הבית. כל אחד יכול בעזרת כללים אלו וקצת יצירתיות ומחשבה לעצב את ביתו מחדש על הצד הטוב ביותר. הנה כמה מן השיטות "האדריכליות" לעיצוב הבית:

  • בחירת הצבעים השולטים בכל חדרי הבית מראש. צבעים מתאימים משפיעים על ההרגשה האישית ומצב הרוח הכללי. למשל, צביעת הקירות בגוונים שונים זה מזה תיצור עניין ותבליט את  הריהוט.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

עיצוב צבעוני

שימוש בצבעים שונים בעיצוב הבית

  • בחירת טפטים בגוונים מעניינים, וילונות מעוצבים בקשירות מיוחדות, ריפוד נעים למגע, כריות ואביזרים בצבעים וגוונים תואמים זה לזה. שטיח בגוון דומה או מנוגד לכלל האביזרים בחדר ייקבע את אופיו: דרמטי, צבעוני, רגוע או מסקרן.
  • תליית תמונות וקישוטים בחדר המגורים. מומלץ לתלות תמונה אחת או קישוט בכל פינה ולא ליצור גודש רב מדי. אגרטלים וחפצי חן כדאי להניח במרחק של 15-10 ס"מ מהקיר כדי להבליט את נוכחותם בחדר. בחדרי השינה כדאי לתלות רק שתיים-שלוש תמונות ולהניח מעט אביזרים כדי ליצור אווירה רגועה.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
עיצוב מקורי

  • התקנת תאורה - אובייקטים המוארים במנורות קטנטנות יוצרים אווירה מיוחדת. גם מנורות זולות משיגות תוצאות טובות.

אובייקטים של תאורה

  • בחירת אביזרים לחדרי אמבטיה כך שיתאימו לאריחים.
  • התקנת קירות גבס, נישות ומדפים מעניינים מגבס. עיצובים בגבס הם אופנתיים מאוד אך לא מאוד זולים. עם זאת, ניתן להגיע לתוצאות עיצוביות מרשימות מאוד.

תקרה מעוצבת

בעזרת כמה עצות שימושיות, חשיבה יצירתית וקצת סבלנות ניתן בהחלט לעצב את הבית ללא מעצב פנים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שאם מדובר בבית העובר שיפוץ כללי דווקא מומלץ להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים לכל הפחות פעם אחת. ישנו הבדל גדול בין עיצוב פנים הבית לבין שינוי חלוקת החדרים, שינוי מיקום דלתות וחלונות וכדומה. כדאי כמובן גם להשקיע זמן בבחירת קבלן השיפוצים המתאים. כדי לעשות זאת מומלץ לשמוע כמה שיותר חוות דעת על הקבלן וכן לבקש לראות עבודות קודמות שלו כדי להרשם. 

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה