בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

אבודים בחלל (הבית)

אבודים בחלל (הבית)

לפעמים עיצוב הבית עלול להיות מתסכל וקשה, לפעמים כדאי להיעזר במעצב פנים.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-22/09/2014 3 דק' קריאה

כשעולה מגמה חדשה בעולם עיצוב הפנים וממלאת את דפי המגזינים, זה עשוי להיות מרגש ומעורר השראה. אך לא תמיד האדם שרוצה בעיצוב הדירה שלו יודע מה לעשות וכיצד עליו לעצב את דירתו באופן נכון וחכם. מהו תפקידו של מעצב הפנים והאם כדאי להיעזר בו בתכנון ועיצוב הדירה?

השראה או ייאוש?

יש כאלו המדפדפים במגזינים, מחפשים ברשת וקוראים בלוגים- אותם האנשים מצליחים לשאוב רעיונות ואף ליישם בביתם את שראו, בניגוד אליהם יש את אלו שהתבוננות במקורות מסוג זה גורמת להם לתפוס קופסא של קלינקס בייאוש רב.

הנוף של עיצוב הפנים משתנה בתדירות גבוהה, שינוים דחופים אלה עשויים להיות מעוררי השראה עבור חלק מאיתנו, אך גורם מבלבל עבור אחרים. שיטת "עשה זאת בעצמך" לעיתים יוצרת עבורנו אשליה, והמידע הזמין גורם לנו לרצות את מה שמוצג לנו כ"קל" לביצוע אצלנו בבית. אך חשוב לדעת כי לא כל מה שנראה פשוט הוא מעשי- לעיתים קשה להשיג את אותה התוצאה, לעיתים היא אינה מתאימה למרחב ולעיתים ההוצאה גבוהה מכדי שתהיה משתלמת.

יתר על כן, מעצם הגדרתו, "טרנד" הוא משהו שבא והולך. במילים אחרות, מה שנתפס עכשיו כמעניין ויפה לאו דווקא יהיה כזה עוד חצי שנה. לכן יש לחשוב פרקטית, ולהכניס את הטרנד הפופולארי שאהבתם בדרך אלגנטית אל ביתכם. אם הטרנד החם עכשיו הוא ריהוט צבעוני, אל תצבעו את הקירות שלכם בכחול אלא שלבו אביזרים בצבע שאהבתם. הרי כשהטרנד יחלוף וימאס לכם, לא תרצו להחליף את הריהוט כולו.
בשלב זה המעצב הפנים נכנס לתמונה, המעצב ידע איך לשלב את המגמות בטוב טעם ואלגנטית ולאו דווקא להפוך את הבית כולו לטרנד, שכן הטרנד של היום הוא אינו הטרנד של מחר.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

אוהד עומר

ציון 9.69 4 חוות דעת

דירה בגווני תכלת

עשה זאת בעצמך או קבל מומחה?

אבזור הבית אינו פשוט כמו שנראה - או נשמע כאשר מסבירים לנו במאמרים ובמדריכים השונים. האפשרות הטובה ביותר היא לשכור מעצב פנים. כיצד נבחר מעצב? יש מעצבי פנים רבים בישראל, כדי לבחור באחד הנכון הדבר הראשון שעליכם להבין היא מה המטרה שלכם (שיפוץ או שינוי), מה התקציב אותו תכננתם להוציא ומה הסגנון אליו אתם מתחברים. שנית, חפשו תמונות בתים אליהם התחברתם ואתם מסוגלים לדמיין את עצמכם מתגוררים בבית דומה.

כלל אצבע הוא למצוא מעצב שיקשיב לכם ויכבד את הטעם שלכם, אך בד בבד ידע להכווין לדרך הנכונה גם אם היא לא תואמת בדיוק את הפנטזיה עליה חלמתם. מעצב הפנים חייב להיות בעל ניסיון מעשי, כזה שעשה מספר עבודות מגוונות וידע להתאים את מרחב ביתכם לאופי ולצרכים שלכם. כלומר, מעצב שיהפוך את השינויים אותם אתם מתכננים למרחב המחיה שלכם למתאימים לאורח החיים שלכם.

כמו כן חשוב שהמעצב ידע לעשות את השילוב הנכון בין הפריטים החדשים אותם אתם רוצים לרכוש ובין אותם הפריטים שאתם אוהבים בבית הנוכחי ותרצו לשמר , וכמובן שכל זה בכפוף לתקציב אותו הגדרתם.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
דירה מרוהטת

מעצב הפנים בו בחרתם ילווה אתכם לאורך תקופה לא קצרה, מלאה בקבלת החלטות ואיך לא- גם לחץ. לכן, על מעצב הפנים להיות אדם נעים, כנה, זמין אשר מסוגל לעמוד בלוחות זמנים ולתת לכם את התחושה הטובה ביותר.

סלווין אלקין, מעצב בעל מוניטין של 40 שנה, מקצוען וידוע בתחומו, בעל מעגל לקוחות רחב.  
צרו קשר: 052-2641812

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה