בית

>

אדריכלים

>

אדריכלים בירושלים

אדריכלים מומלצים בירושלים

לרשותכם רק אדריכליות ואדריכלים מוסמכים בירושלים, תמונות מפרוייקטים וחוות דעת אמיתיות מלקוחות

 סנן
3 אדריכלים בירושלים
שקיבלו ציון מעל 9
אביחי PLAN360 - אדריכל , תמונת פנים

אביחי PLAN360

10 חוות דעת
ציון: 10.00
אביחי רחמני חרזי, אדריכל ומעצב פנים, ובעלים של חברת PLAN360 בירושלים. PLAN360 הינו סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים שמתמחה בעיקר ברמת התכנון והעיצוב עם שימת דגש על הפרטים הקטנים בתכנון ובביצוע. תהליך העבודה של תכנון ועיצוב פנים מתחיל בדיון א...
איזורי שירות: ירושלים והסביבה, השפלה והסביבה

  מבצע היתרי בנייה רק לבנייה פרטית חדשה.
לא מבצע היתרי בניה להסדרים, חריגות או תוספות בנייה.

זמינות מלאה לעבודה
רונן מידר - אדריכל , תמונת פנים

רונן מידר

4 חוות דעת
ציון: 9.75
רונן מידר, אדריכלות ועיצוב פנים לבתים פרטיים בירושלים. - ייחודיות: כל פרויקט מעוצב באופן ייחודי ומיוחד. תכנון בנייה מקניית המגרש עד לבניית הבית החדש. - תקציב: כל פרויקט מעוצב בהתאמה למסגרת התקציבית של הלקוח. - פונקציונליות- כל פרויקט מעו...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה, מרכז, ירושלים והסביבה, השפלה והסביבה, דרום
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 10.00
לינוי לוינסון, אדריכלית ומעצבת פניםבירושלים. היי אני לינוי לוינסון, אדריכלית ומעצבת פנים, התמחיתי מספר שנים במשרדי אדריכלות וחברות מטבחים, זכיתי באהדת הלקוחות וצברתי המון לקוחות חדשים וקשרים עם ספקים ייחודיים מעולם העיצוב והחלטתי לצאת לדרך...
איזורי שירות: מרכז, ירושלים והסביבה, השפלה והסביבה
זמינות מלאה לעבודה

אדריכלית או אדריכל בירושלים

ירושלים היא עיר בעלת מורשת תרבותית ענפה, הכוללת בה גם אדריכלות. ממבנים מתקופת בית ראשון, דרך מבנים אירופאים מהמאה ה-19 ועד למאה ה-21.

עבור מי שמתגורר בעיר בעלת מורשת אדריכלית כה מפוארת, חשוב למצוא גם את האדריכל הירושלמי הנכון, שיידע לשלב בין הסביבה למבנה אותו הוא מתכנן. גם כאשר מחפשים אדריכל לעבודה של עיצוב פנים של בית או משרד בבירה או בסביבתה, עדיין חשוב לבחור באדריכל איכותי שיידע לשלב בין הרצונות של הלקוח לבין האילוצים בשטח, כדי להגיע לתוצאה האיכותית ביותר.

אדריכל בירושלים הוא אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בתהליכי בנייה ושיפוץ של מבנים ובתים כאלה, המשפיע באופן מהותי ביותר על איכות החיים של דיירי המבנה ואלה השוהים בו.

אבל מהם תפקידי האדריכל? אילו סוגי אדריכלים יש וכיצד הם משתלבים בתהליכי הבניה והשיפוץ?

אדריכל יכול להתמחות בתכנון עירוני, או תכנון בתים, אדריכלות נוף ואדריכלות פנים. הוא יכול לעסוק באחד מן התחומים, או בכולם יחד.

אבל בכל אחד מהמקרים, תפקידו של אדריכל בירושלים יהיה לתכנן את המבנה, בשיתוף עם מהנדס, האחראי על הקונסטרוקציה. אדריכל בירושלים אחראי על עיצוב החוץ והפנים של המבנה וכן על ייצוג הלקוח מול ועדת תכנון ובניה עירונית, כמו גם מול המפקח על הבניה.

בעת תכנון אדריכלי של מבנה, האדריכל צריך לקבל שלל החלטות, ביניהן לגבי הנראות החיצונית של המבנה, סגנון, מיקום, צורה וגודל של הפתחים השונים במבנה.

גם מרפסות וגינות מתוכננות על ידי אדריכל בירושלים, אלמנטים עיצוביים שונים, סוגי הקירות ואפילו צבעים.

 

התייחסות לחלק החיצוני והפנימי של המבנה

עבודת התכנון של החלק החיצוני עשויה לכלול התייחסות לרצון הלקוח, אך גם להיתרי הבניה, נוף, אוורור, אור טבעי, נוחות וגישה.

לעומת זאת, כאשר הוא עוסק בתכנון החלקים הפנימיים של המבנה, אדריכל בירושלים צריך להתייחס לחלוקת החלל, מיקום החדרים וגודלם, תכנון מסדרונות ומדרגות, עיצוב החלל, נקודות מים ותשתיות אחרות, סניטציה, עיצוב המטבח וכל נושא שיכול להשפיע על נוחות השימוש והתאמה לצרכי הלקוח.

 

אדריכל בירושלים מול ועדת התכנון והבניה

לאחר קבלת אישור מהלקוח על התכנון המוקדם של הפרויקט, אדריכל הפרויקט הוא זה שצריך לגשת לוועדת התכנון כדי לקבל היתר בניה.

לצורך הגשה מסודרת ומלאה של הפרויקט לאישור, האדריכל צריך להביא איתו מסמכים נוספים, כמו אישור מהנדס, מדידה מקצועית, תכנון אינסטלציה ועוד.

הועדה מצידה צריכה לבחון את הפרויקט, להציע תיקונים, אותם צריך האדריכל לערוך, כדי לקבל אישור מלא, וגם לקבוע מגבלות שונות על היתר הבניה, בהן האדריכל יצטרך לעמוד לאורך תהליך הבניה.

 

פיקוח לאורך תהליך העבודה ע"י אדריכל בירושלים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אדריכל בירושלים לא יכול להסתפק בתכנון הפרויקט. בין תפקידיו הרבים הוא צריך גם להגיע לבקר באתר הפרויקט מספר פעמים, כפי שקבע מראש עם הלקוח, במועדי מתוכננים מראש, כדי לבחון מקרוב את התקדמותם של שלבים ספציפיים הקריטיים לפרויקט. זו אחת הסיבות לכך שחשוב לבחור אדריכל בירושלים, שהוא אדריכל מקומי.

הגעתו לפרויקט היא חיונית וכן הזמינות שלו להתייעצויות עם הקבלן ועם הלקוחות.

 

אדריכל בירושלים והגעה למפגשי רכש

מפגשי רכש הם מפגשים בהם נקבעים סוגי חומרי הגלם, כמויות ומועדי אספקה מול ספקים שונים.

אדריכל בירושלים שמגיע למפגשים אלה לצד הלקוחות, יכול לסייע להם באיתור של ספקים אמינים ואיכותיים, לבחור כמויות מתאימות לפרויקט, את דגמים המתאימים ביותר ואף לסייע ללקוחותיו לקבל הנחות על המחיר, כבעל מקצוע מוערך.

יחד עם זאת, לא כל אדריכל בירושלים בוחר להגיע למפגשים אלה ולכן כדאי לבדוק זאת עוד בשלב הצעת המחיר, לבקש את השתתפותו במפגשים אלו או הכוונה שלו לגבי בעלי מקצוע מתאימים אחרים לביצוע תפקיד חשוב זה.

 

אדריכל בירושלים לעומת מעצב פנים

תחום עיצוב הפנים כרוך באופן בלתי נפרד בתחום האדריכלות, עד כדי כך שמשרדי אדריכלים רבים נוהגים להעסיק גם מעצבי פנים למתן שירות שלם ומקיף ללקוח ויש גם לא מעט אדריכלים הבוחרים להשלים את הכשרתם בלימודי עיצוב פנים.

יחד עם זאת, חשוב להבחין ולציין כי אדריכל בירושלים יכול לתכנן מבנה חדש ולתת תכנית בניה לקבלן בעוד מעצב פנים יכול להציג שינויים במבנה קיים לצורך התאמה שלו לצרכי הלקוח.

לכן, במקרים מסוימים ניתן לשכור את שירותיו של מעצב פנים לצורך שיפוץ מבנה, במקום את שירותיו של אדריכל.

בכל מקרה, אם אתם שוכרים אדריכל ורוצים לקבל ממנו גם שירותי עיצוב פנים - חשוב כמובן לבדוק מראש שהוא אכן מעניק שירותים כאלה.

 

סוגים שונים של אדריכלים בירושלים

למרות שאדריכלים עוסקים באופן כללי בתחום אחד ופועלים באמצעות שיטות דומות, עדיין אפשר למצוא סוגים שונים של אדריכלים, המתאימים לעבודות מסוגים שונים:

 

אדריכל בתים פרטיים

עוסק בתכנון של בתים פרטיים, בהתאם לצרכי המשפחה, הגבלות הרשות המקומית ותנאי השטח.

 

אדריכל יוקרה

מעצב נכסי יוקרה, תוך התייחסות מיוחדת לפרטי פרטים והקפדה על העיצוב, שיכלול חותם של יוקרה ניכר בחלקי הבית השונים.

 

אדריכל נוף

 בעל מקצוע שיש לו תואר אקדמי באדריכלות נוף ועוסק בתכנון של פרויקטים ציבוריים גדולים, כמו פארקים, גינון עירוני ועוד, אם כי הוא יכול גם לתכנן גינות פרטיות.

 

אדריכלים בירושלים: סיכום

אדריכל בירושלים הוא בעל מקצוע חיוני לתכנון וביצוע של פרויקטים מסוגים שונים.

חשוב לבחור את סוג האדריכל הרלוונטי, אך יש להקדיש גם זמן ומחשבה לבחירת האדריכל המתאים בתחומו, כדי שתהיה לכם חוויה חיובית של תכנון והקמה של הפרויקט שלכם וכדי שתהיו שבעי רצון מהתוצאה הסופית כמובן.

אדריכלים באזור ירושלים