בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

"בתים מבפנים" - פסטיבל של השראה

תוכן עניינים

"בתים מבפנים" - פסטיבל של השראה

אירוע "בתים מבפנים" המתקיים מדי שנה הוא בין היוזמות הברוכות ביותר בישראל בתחום התרבות, העיצוב והאדריכלות. הפסטיבל מקיים סיורים במבנים אדריכליים חשובים, פותח דלתות של בתים פרטיים מרשימים, מעשיר את הידע של הקהל הרחב ומהווה מקור להשראה עבור משפצים

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-02/07/2012 4 דק' קריאה

אירוע "בתים מבפנים" התקיים לראשונה בישראל בשנת 2007 בירושלים, כמיזם שמציע לקהל הרחב להתרשם מיצירות ארכיטקטוניות שנמצאות ממש מתחת לאפו - בבתיהם של השכנים. מאז אימצו בחום גם בתל אביב את היוזמה, ההולכת וגדלה מדי שנה. אירוע בסגנון Open House הוא כבר מזמן נחלתם של הערים הגדולות בעולם כמו ניו יורק, אמסטרדם, פריז, לונדון, סן פרנסיקו וטורנטו. בשנים האחרונות נוספו להן בגאון גם תל אביב וירושלים.

"בתים מבפנים" נותן לכל אדם שמתעניין בעיצוב פנים, אדריכלות וארכיקטורה את האפשרות להיחשף לעיצובים מיוחדים, להרצאות, סיורים ודיונים מרתקים על התחום וכל זאת - בחינם. בין אם אתם אנשי מקצוע בתחום ובין אם סתם חובבי עיצוב ואמנות, אין ספק שמדובר בהזדמנות פז. עבור מי מכם המתכנן שיפוץ, אירוע "בתים מבפנים" הוא אחד ממקורות ההשראה הטובים ביותר שתוכלו להיחשף אליהם. אין כמו ביקור בבתים מיוחדים ומעוצביםכדי לקבל רעיונות לשיפוץ שלכם

האירוע מתקיים בתל אבבי בדרך כלל באביב ובירושלים בחודשי הסתיו. בין עשרות המבנים הפתוחים מדי שנה לקהל המבקרים יהיו בתים פרטיים, דירות, מבנים היסטוריים ומבנים עירוניים. מארגני האירוע מחפשים תמיד בתים שמה שעומד מאחוריהם הוא סיפור המייצג תופעות ומגמות עיצוביות בעיר. אלה יכולים להיות סיפורים היסטוריים, שינויים בצורות שימוש בבתים וצורת חיים שונות המדגישים נושאים שונים באדריכלות. אדריכלים ומעצבים שואבים השראה מאלמנטים בתולדות האדריכלות, והעשרת הידע בתחום תתרום גם לכם להעשרת הידע האישי ועימו הבנה של הטעם והצורך הספציפי שלכם בשיפוץ.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

ביתה של בריגיטה יוארי

בית האמנית בריגיטה יוארי. במסגרת "בתים מבפנים" 2015 בירושלים

קצת היסטוריה - מה היה לנו בשנים הקודמות?

הייחודיות של אירוע "בתים מבפנים" הינה העובדה שהוא חושף את הקהל הרחב למבנים ועיצובים ייחודיים, שאחרת לא היו זוכים לראותם מבפנים. לא מדובר רק בבתים פרטיים שמעוצבים בצורה חדשנית ומיוחדת אלא גם במבנים ציבוריים בעלי חשיבות עיצובית ואדריכלית המלווים בסיורים מודרכים, הרצאות והסברים - ידע יקר ערך בחינם. הנה קצת מידע על קצה המזלג בנוגע לאירועי העבר, כאשר בכל שנה היו עשרות סיורים במסגרת "בתים מבפנים":

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
בית הצלם דר אפקלידס

בית הצלם דר אפקלידס - במסגרת "בתים מבפנים" 2015 בירושלים

בשנת 2007 יכולתם להיכנס לקומות העליונות של מגדל השלום בתל אביב, ללמוד על המעברים התת-קרקעיים בדיזינגוף סנטר וללמוד על בתים לשימור שמעטרים את כל תל אביב.
בשנת 2008 התקיימו סיורים עם הסברים על גשר גלילות, סיור על רמת אביב הירוקה, הרצאות על מוזיאון הפלמ"ח, סיור על מרכז רבין ועוד.
בשנת 2009 יכולתם להיחשף לאדריכלות המיוחדת של בית החולים אסותא החדש, לסייר בבניין מקסיקו של הפקולטה לאומנות באוניברסיטת תל אביב ולראות איך הופכים מחסן פשוט בנמל למתחם מסחרי בקונספט מיוחד.
בשנת 2010 אפשר יהיה לסייר בשכונת המשתלה בצפון תל אביב, ב"בית הכתום" שבו גר האדריכל ומשפחתו, להציץ למעונות הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ולהיחשף לביתן הזכוכית בקמפוס של מוזיאון ארץ ישראל.
בשנת 2011 התקיימו סיורים רובע ההרודיאני שבמרכזו בנוי מוזיאון וואהל לארכיאולוגיה סביב בתי כוהנים מימי הבית השני, סיור בעיריית ירושלים בבניין ההיסטורי שנבנה ב-1930 על ידי הבריטים, סיור במלון הבוטיק אלגרה בעין כרם המושפע מסגנון האימפריה העותמאנית וכן סיור בקמפוס ספרא בגבעת רם, שנחשב לאחד משיאי האדריכלות המודרנית.
בשנת 2012 יכולתם לבקר בבית שהוא גלריה מתחלפת לאמנות, ללמוד על ההיבט האדריכלי של יריד המזרח, לבקר בבית ידידות מיין במושבה האמריקאית-גרמנית ביפו ועוד.
בשנת 2013 יכולתם לבקר בבית עמנואל המוזכר בספרו של עגנון "תמול שלשום", ללמוד על האבולוציה של שלטי הרחוב ביפו ולבקר בדירה שעברה בשיפוץ מדירת סוכנות לווילה עירונית. 
בשנת 2014 ניתן היה לבקר ב"בית המחוגה" - חלל המגורים שחרש העץ עוזי גבע בנה במו ידיו, לבקר בכנסיית עמנואל ביפו, להשתתף בסיור "פחים מבפנים" על פחי האשפה וההשלכות הסביבתיות-חברתיות של סגנון חיינו ולהציץ לדירת גג מעוצבת בבניין של צעירים וסטודנטים בנווה שאנן. 
בשנת 2015 יכולתם לבקר במלון הבוטיק המסוגנן והאקלקטי מרקט האוס, לסייר בהוספיס האוסטרי ולבקר בבית תבור הנחשב ל"בית היפה ביותר בירושלים".

ההוספיס האוסטרי

ההוספיס האוסטרי. במסגרת "בתים מבפנים" בירושלים 2015 

ומה מצפה לנו השנה?

גם אם פספסתם את השנים האחרונות של אירוע "בתים מבפנים" אל דאגה! השנה צפוי לנו אירוע מרתק עם סיורים חדשים שנוגעים לחיים המודרניים שלנו בשילוב אדריכלות, ארכיקטורה ועיצוב פנים היסטורי. סיור כזה יכול להעשיר את הידע שלכם בנוגע לעיצוב ולאדריכלות וכן לפתוח לכם את הראש ולתת לכם רעיונות חדשים ומקוריים לשיפוץ הבית שלכם. הוא אולי אפילו יספק פתרונות יצירתיים שלא חשבתם עליהם, אשר יתאימו בדיוק לצרכים שלכם. 
 

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה