בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

יישום אריחי רטרו דקורטיביים בבית - השטיח האלטרנטיבי המושלם

תוכן עניינים

יישום אריחי רטרו דקורטיביים בבית - השטיח האלטרנטיבי המושלם

אריחי קרמיקה קיימים כבר זמן רב בשוק וככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך גם העיצובים והסגננונות. אריחי רטרו דקורטיביים הם דוגמה אחת פופולארית ויצירתית במיוחד שתוכלו ליישם על קירות ורצפות הבית כאחד.

מאמר מאת חלמיש

פורסם ב-29/11/2012 3 דק' קריאה

תחום הריצוף הפך להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים הבית וכן חוצו. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי גלם איתם ניתן לרצף את פנים הבית ואת חוצו כשהשאיפה היא לקבל ריצוף עם עיצוב מיוחד, תחזוקה מינימאלית ועמידות גבוהה ביותר בפני שחיקה. לכל חומר גלם התכונות שלו שמשפיעות על עמידותו ושחיקתו וכן על העיצוב הנוצר ממנו. שחקן ישן-חדש בשוק הוא אריחי הקרמיקה שהחליטו להגיע בשינוי אדרת וכיום מוכרים כאריחים דקורטיביים שמכניסים חיים לחלל החדר. אז לפני שהשיפוצניק מגיע לרצף, לפניכם מידע שימושי על הטרנד:

אריחי רטרו דקורטיביים – מיישמים דקורציות מיוחדות

אריחי קרמיקה כבר שנים רבות משחקים בשוק הריצוף ומופיעים הן בפנים הבית והן בחוצו. העמידות שלהם בפני שחיקה, התחזוקה הפשוטה, אטימות בפני מים וחוסר רגישות לכימיקלים למיניהם לצד המראה הנקי והנעים הופכים אותם לאידיאליים עבור הבית הישראלי. אריחי קרמיקה משמשים אותנו גם לריצוף הבית וגם לחיפוי קירות כאחד בחדרים שבהם מצטברת לחות ורטיבות כגון: חדר האמבטיה וחדר המטבח.

אריחי קרמיקה מיוצרים באופן סינטטי-תעשייתי ועל כן ניתן לשחק עם הצבע, המרקם והטקסטורה שלהם ככל שטכנולוגיית הייצור שלהם מתפתחת. אחד הטרנדים החמים ביותר בשוק בימינו הוא אריחי קרמיקה רטרו דקורטיביים. מדובר בליין שונה לחלוטין מאריחי פורצלן וקרמיקה הרגילים המנסים להתחקות אחר אבנים שונות בטבע וליצור מראה אותנטי ככל האפשר. אריחי קרמיקה דקורטיביים סוחפים אותנו לתקופות שונות ברחבי הארץ והעולם בעיצובים המיוחדים שהם מגיעים בהם. ניתן למצוא אריחים דקורטיביים בסגנונות שונים ומגוונים – סגנון מודרני, מרוקאי, ארמני, אתני, רומנטי, איטלקי, פרובנס, קלאסי, פרחוני, מוטיבים של ים וכו'. כל אחד יכול למצוא את האריח המעוטר שיתאים לו.

אריחים דקורטיביים בסגנון רטרו מושכים אותנו אחורה בזמן בשילוב טאץ' מודרני. ניתן ליישם אותם בצורות שונות על קירות ורצפות הבית כאחד וליצור מעין שטיח אלטרנטיבי בבית או חיפוי קירות מעניין ויצירתי. הגודל הסטנדרטי של האריחים הוא 20x20 אך ניתן למצוא גדלים שונים בהזמנות מיוחדות. נהוג לשלב בין אריחים חלקים בעלי צבע אחיד לאריחים מעוטרים ומצוירים בסגנונות שונים. בסרטון הוידאו הבא תוכלו לקבל מידע מלא והצעות שונות לריצוף וחיפוי קירות של אריחי רטרו דקורטיביים לבית:

שכיב גוברין

ציון 9.69 35 חוות דעת

רפאל צרויה

ציון 9.92 3 חוות דעת

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת

נרי פרויקטים

ציון 9 53 חוות דעת

מה היתרונות של אריחי רטרו דקורטיביים לריצוף הבית?

לא בכדי אריחי רטרו דקורטיביים הפכו להיות שם דבר בשוק ויותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש אותם וליישם אותם בביתם. בין היתרונות של אריחים דקורטיביים לבית ניתן למנות:

  • תחליף לשטיח –  מחקרים רבים מראים את הקשר הבלתי נפרד בין אלרגיה לקרדית אבק הבית לבין הימצאותם של שטיחים ברחבי הבית. שטיחים הם גורם מספר אחד שקולט את אותה קרדית אבק וגורם לאלרגיות שמתבטאות באף גדוש, גרון כואב, כאבי אוזניים ובמקרים מסוימים גם פריחות בגוף. במקום לקנות שטיח יקר לבית שבסוף יזיק לבריאות שלנו וגם ידרוש תחזוקה רבה של שאיבת אבק והעברתו לאחסון בעתות הקיץ, נוכל לבחור באריחי רטרו דקורטיביים וליצור שטיח אלטרנטיבי שיישב קבוע באזור שנבחר בבית – בין אם במסדרון תפל שצריך שיכניסו לו חיים ובין אם במרכז הסלון.
  • עמידות – העיצוב של אריחי קרמיקה מעוטרים בסגנון רטרו יישאר לאורך זמן אודות לעמידות של אריחי קרמיקה. הציורים לא ידהו או ימחקו במהרה. אורך החיים של אריחי קרמיקה דקורטיביים הוא ארוך מאוד.
  • תחזוקה נמוכה – מכיוון שאריחי קרמיקה לא רגישים לחומצות או למים אין חשש לנקות את הריצוף כמו שאתם רגילים בלי יחס מיוחד או שימוש בחומרי ניקיון מיוחדים. התחזוקה, באופן כללי, של אריחי קרמיקה היא מאוד פשוטה וקלה ולא גורמת לנו לטרחה יתרה.
  • מחיר – העלות של אריחי קרמיקה דקורטיביים בסגנון רטרו לא תהיה יקרה יותר מרכישת שטיח לחדר כיוון והשטיח הוא בעל בלאי גבוה יותר בעוד אריחי קרמיקה יכולים להישאר זמן רב בדיוק כמו היום הראשון שקנינו אותם. מדובר ברכישה יותר משתלמת. לפעמים די בכמה אריחי קרמיקה דקורטיביים על חיפוי קירות הבית בכדי להחליף תמונות ויצירות אומנות בומבסטיות.

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה