בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

ריצוף בהדבקה מול ריצוף מחדש: כל המידע

ריצוף בהדבקה מול ריצוף מחדש: כל המידע

מדוע כדאי לבחור בריצוף בהדבקה? ומתי לא ניתן או לא מומלץ לעשות זאת? כל המידע על ריצוף בהדבקה - כולל מחירים

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-26/11/2011 4 דק' קריאה

שיפוץ בית כולל בדרך כלל את החלפת ה"בלטות" הוותיקות המורכבות ממלט לבן, קוורץ וסומסום בריצוף יפה וחדיש יותר כמו קרמיקה או גרניט פורצלן. בעבר, משמעות החלפת ריצוף היתה ימים של בלגן ולכלוך, ובדרך כלל בני הבית היו נאלצים למצוא מקום אחר לגור בו עד שהשיפוצניקים יסיימו את עבודתם. למרבה המזל יש כיום פתרונות נוחים יותר שיקלו על בעלי הבית והמשפצים כאחת – הדבקת ריצוף על הריצוף הקיים. מלבד העבודה הנקיה, ישנו יתרון בולט נוסף של ריצוף בהדבקה - המהירות. ריצוף מחדש אורך זמן רב יותר מאשר הדבקת ריצוף וכך אתם חוסכים זמן ומקבלים תוצאה מהירה יותר. ומעל לכל, כמובן - המחיר. העובדה שאין צורך בתשלום על עבודת עקירת הריצוף הישן, הפינוי ויישום מצע חדש לריצוף מוזילה בהרבה את התהליך. 

מתי לא כדאי להדביק ריצוף חדש על ריצוף קיים?

הדבקת מרצפות מוגדרת כפעולה פשוטה ונקייה יחסית - אין צורך בעקירת מרצפות ובפינוי שברי בלטות וחול מהבית. חשוב לזכור כי לא תמיד ניתן לבצע הדבקת ריצוף על ריצוף קיים ויש לבדוק היטב מתי הפעולה הזאת אפשרית ומתי יצא שכרה בהפסדה.

לא ניתן לבצע הדבקת ריצוף:

  • אם הריצוף הקיים עקום ושבור מאוד.
  • אם התקרה נמוכה ממילא ותוספת של עוד כמה סנטימטרים תהפוך את החדר לנמוך עוד יותר.
  • אם יש מתחת לריצוף הקיים צינורות ישנים ודולפים שצריך להחליפם.
  • אם החול מתחת לריצוף הקיים רטוב וישן מאוד וצריך להחליפו.

כשהבית שעומד לשיפוץ הוא ישן מאוד והרצפה הקיימת במצב לא טוב, כדאי לעשות מאמץ ולהחליף אותה לגמרי, לתקן את הצנרת שעוברת מתחת ולהתחיל הכל מחדש. חשוב להבין כי הדבקת ריצוף חדש על תשתית רעועה רק תגרום לנזק רב יותר ותקשה על התיקונים העתידיים. אם השיפוץ המתוכנן הוא שיפוץ כללי ולא נקודתי בחדר אחד בבית, כדאי להחליף את הצנרת הישנה בכזו שתחזיק לכם עשרות שנים ותחסוך לכם הוצאות רבות בעתיד. 

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת

שכיב גוברין

ציון 9.69 35 חוות דעת

נרי פרויקטים

ציון 9 53 חוות דעת

רפאל צרויה

ציון 9.92 3 חוות דעת

ריצוף חדש

מתי אפשר להדביק ריצוף

במידה והריצוף הקיים לא עקום, אין בו מרצפות מתנדנדות ואין בעיות של נזילת צנרת מתחת אפשר להדביק עליו ריצוף חדש. חשוב להביא בחשבון שאם לא נרצף את כל שטח הבית ייווצרו הפרשי גובה בין החדרים שרוצפו מחדש ובין אלה שלא, ואם יש חדר כניסה מחוץ לדירה או לבית שלא יודבק עליו ריצוף תיווצר מדרגה קטנה בין הריצופים. שימו לב שהפנלים מהווים נקודת תורפה בהדבקת ריצוף. אם מדביקים עליהם פנלים חדשים נוצר מרווח גדול מאוד בין הפנל לקיר מעין מדרגה שגם נראית לא יפה וגם עלולה להוות מקום איסוף לאבק. אם זה אפשרי עדיף להוריד את הפנל הישן כך שהפנל החדש יוצמד לגמרי לקיר אבל אז שוב תהיה בעיה של לכלוך ורעש.

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או
הבדלים בין סוגי ריצוף

הבדלי גובה בין חדרים בריצוף בהדבקה

עלויות הדבקה (הערכה) המחירים לפני מע"מ

עד 10 מ"ר - 200 שקל למ"ר

עד 50 מ"ר - 135 שקל למ"ר

מעל 50 מ"ר - 120 שקל למ"ר

כיצד מתבצע תהליך הדבקת ריצוף?

ראשית, מבצע איש המקצוע פעולה שמטרתה לחספס את הריצוף הקיים המקל על הדבק להיתפס. במקרה שהריצוף הקיים הוא ריצוף קרמיקה עושים זאת באמצעות שפשוף עם דיסק יהלום. כאשר הריצוף הקיים הוא ריצוף אבן, שיש או ריצוף טראצו (חומרים סופגים) ישפוך הרצף חומצת מלח שיוצרת חספוס בריצוף הקיים. לאחר יצירת משטח מחוספס יימרח על המשטח חומר מקשר. הדבקת האריחים נעשית בעזרת דבק ייעודי על בסיס צמנט. על פי התקן, בין האריחים יש לשמור על מרווחים (המכונים "פוגות") של 3 מ"מ. במרווחים הללו מיישמים חומר הנקרא רובה. 

על מה צריך להקפיד?

הדבקת ריצוף על ריצוף קיים היא פעולה שצריכה להתבצע בדייקנות ועם חומרים מתאימים. ההדבקה נעשית עם דבק המיועד להדבקה של קרמיקות על תשתית קיימת שמחירו לא זול - שק במשקל 25 קילו עולה 30 ש"ח ומספיק לשבע מ"ר הדבקה של קרמיקה רגילה. שק במשקל 25 קילו עולה 45 ₪ ומספיק לשבע מ"ר הדבקה של גרניט פורצלן. חשוב מאוד שהרצף יקפיד למלא את כל החלל בין הריצוף הקיים לחדש בדבק כדי לא ליצור כיסי אוויר בין שני הריצופים, מה שעלול לגרום לשבר בריצוף החדש.

מי מבצע את העבודות?

מי שאחראי על פרויקט השיפוץ כולו הוא קבלן שיפוצים, כאשר את הריצוף יעשה פועל העובד תחתיו. כאשר מדובר בשיפוץ קטן אותו מבצע שיפוצניק המבצע עבודות קטנות יותר, יתכן שהוא יבצע את הפעולה בעצמו. מובן שכאשר בוחרים קבלן שיפוצים חשוב לבחור באדם מקצועי, רק אחרי קבלת כמה הצעות מחיר מקבלנים שונים שהגיעו לשטח, ואחרי ששמעתם חוות דעת עליו מלקוחות עבר והתרשמתם מפרויקטים שלו. מומלץ להגיע לראות פרויקטים ישנים של הקבלן, כדי לראות איך העבודות מחזיקות לאורך זמן.  

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה