בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

גרניט דמוי פרקט – ריצוף במראה פרקט בלי החסרונות של רצפת עץ

גרניט דמוי פרקט – ריצוף במראה פרקט בלי החסרונות של רצפת עץ

רצפת עץ הפכה ל"לוק" חביב על הקהל הישראלי אך חומר הגלם לא עמיד במיוחד במזג האוויר הישראלי וכל פעם מחפשים לו תחלופות שידרשו פחות תחזוקה. פרקט למינציה זו אופציה אחת אך כניסתו של גרניט פורצלן דמוי פרקט לשוק עשתה מהפך אמיתי. קראו את המאמר הבא ליתרונותיו של ריצוף גרניט דמוי פרקט וקבלו טיפים ועצות מבית "חלמיש" בסרטון הוידאו המצורף

מאמר מאת חלמיש

פורסם ב-20/11/2012 4 דק' קריאה

רצפת עץ פרקט הפכה להיות אחד הריצופים הפופולאריים ביותר בישראל. המקור של רצפת הפרקט הוא במדינות ארה"ב ואירופה שבעונות מסוימות בשנה ובאזורים גבוהים וצפוניים יותר נהיות קרות מאוד והבתים היו צריכים למצוא ריצוף כלשהו שיבודד את הקור וישמור על כפות רגלינו היחפות חמימות ורצפת העץ נמצאה מושלמת למטרה זו. הקהל הישראלי התאהב במראה החמים, ביתי וטבעי של רצפת העץ והשאיל את העיצוב המרהיב הזה לבית הישראלי, על אף שהשימוש הפונקציונאלי של הפרקט הוא לא הכרח בישראל החמה. כלומר- הבחירה בפרקט בישראל היא יותר בעקבות המראה המיוחד ופחות בעקבות תכונות בידוד הקור של העץ.
רבים הבתים הישראלים שיישמו את רצפת הפרקט בביתם ונהנו ממנה לזמן מה עד שהיא החלה לעשות בעיות שעץ נהוג לעשות – להתנפח, להיסדק, להישרט ולהתבלות במהרה. מעבר לכך התחזוקה היא לא מעטה יחסית לסוגי ריצוף אחרים וקיימת מגמה של לנסות למצוא תחליפים לרצפת הפרקט שיעניקו את אותו המראה אך בלי החסרונות של רצפת עץ. פרקט למינציה הוא פיתרון אחד שנחשב דיי זול ולא איכותי וריצוף חדש שנכנס לשוק בשנים האחרונות הוא ריצוף גרניט דמוי פרקט שמעניק לנו גם רצפה חזקה ואיכותית וגם במראה הפרקט החמים שכל כך רצינו.

מה הם היתרונות של ריצוף גרניט דמוי פרקט?

לא בכדי ריצוף גרניט דמוי פרקט הפך להיות תחליף אולטימטיבי לרצפת העץ. היתרונות שהוא מעמיד בפני לקוחותיו הישראליים הם רבים והופכים אותו לריצוף מעולה שמשלב בין המראה עץ-ביתי-טבעי חמים שחיפשנו לבין פונקציונאליות ותחזוקה נמוכה.

רפאל צרויה

ציון 9.92 3 חוות דעת

נרי פרויקטים

ציון 8.92 54 חוות דעת

רם אסא

ציון 8.97 18 חוות דעת

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת

ריצוף גרניט דמוי פרקט – בגלל העמידות

אריחי גרניט דמוי פרקט הם מאוד עמידים – האריחים עמידים בפני שריטות, לא רגישים למים והתחזוקה שלהם שואפת לאפס. לעומת זאת, רצפות עץ בעלות נטייה גבוהה להישחק, להישרט ובעקבות כך לדרוש תחזוקה גבוהה יותר. אין זה משנה אם מדובר בפרקט למיניציה, רב/דו-שכבתי או עץ מלא: העמידות פחותה מעמידות אריחים כיוון וכל גורם קטן יכול לגרום לשריטת הריצוף, צריך להקפיד על ניקיון בחומרים מסוימים, לא לגרור חפצים על הרצפה ולהתנהג במשנה זהירות. בעקבות השחיקה הנמוכה של ריצוף גרניט החלו להתקין אותו גם בחללים ציבוריים למיניהם שרגלים רבות עוברות עליהם מדי יום.

ריצוף גרניט דמוי פרקט – בגלל התחזוקה

בכדי לשמור על המראה הטבעי והרענן של רצפת פרקט יש לעשות פעולות תחזוקה לא מעטות שגם פוגעות לנו בכיס ומגדילות את עלות הרכישה של הפרקט. כך למשל שיוף הרצפה, ניקיון עם חומרי גלם מיוחדים, הדברה מיוחדת, שימון במקרים מסוימים, להיזהר לא לחשוף את הפרקט לשמש ישירה וכו'. ריצוף גרניט דמוי פרקט יעניק את המראה הנפלא של הפרקט והוא יישאר כך לאורך שנים בלי תחזוקה גבוהה כלל. חלק מהתחזוקה הוא ניקיון ושימוש במים על רצפת עץ הוא אף פעם לא מומלץ וצריך להסתדר עם כמה שפחות ולהתאים את כל הליך הניקוי לרצפת העץ היקרה שלנו. כשזה נוגע לגרניט פורצלן אין שום פחד משימוש במים שכן הם עמידים בפניו ונשטפים בקלות עם חומרי ניקוי סטנדרטיים. לפעמים נרצה להתקין רצפת פרקט גם בחדר האמבטיה וליצור מראה של ספא מפנק ולא נוכל בעקבות הלחות והרטיבות הרבה בחדר, ריצוף גרניט דמוי פרקט יהיה הפיתרון המושלם לכך אודות לעמידות שלו בפני מים.

ריצוף גרניט פורצלן בסגנון פרקט – בגלל ההתקנה

התקנת פרקט בבית דורשת בסיס מפולס מיוחד – דבר שיש לקחת בחשבון בעת בניית ושיפוץ הדירה ואתגר אמיתי כשהבית כבר משופץ ורוצים רק להתקין רצפת פרקט. אם נבחר באריחי פורצלן בסגנון פרקט נגלה שההתקנה הרבה יותר פשוטה ולא דורשת שום בסיס מיוחד מתחת לריצוף.

ריצוף גרניט פורצלן דמוי פרקט – בגלל העיצוב

אריחי גרניט פורצלן הם מהונדסים, דבר שיכול להיות חיסרון לאלו שאוהבים להשתמש בחומרים טבעיים בלבד ויתרון לאלו שמבינים שהמגוון העיצובי מתרחב אודות לעובדה זו. הטכנולוגיה החדישה מאפשרת לנו ליצור אריחים באיזה צבע, טקסטורה ומרקם שנרצה. גרניט פורצלן דמוי פרקט בגוון אדמדם, ירוק, חום, לבן – הכל אפשרי עם גרניט פורצלן.

ריצוף גרניט פורצלן בסגנון פרקט – בגלל האיכות

בכל סוג של ריצוף כמעט יש דרגות של איכות וגם באריחים דמוי פרקט. ריצוף גרניט איטלקי או ספרדי נחשבים לאיכותיים מאוד שכן מזריקים צבע לתוך האריח וזה יוצר מראה יותר אותנטי שדומה לעץ. לעומת זאת אריחים סינים וטורקים נחשבים פחות איכותיים שכן מדפיסים על גבי האריח ויוצרים מראה יותר מלאכותי.

ריצוף גרניט פורצלן דמוי פרקט – בגלל העלות

רצפת פרקט למינציה נחשבת לזולה מאוד אך לא איכותית במיוחד, רצפות גרניט דמויות פרקט הם תחליף מצוין לפרקט למינציה על אף שהן יקרות יותר. נראה במבט ראשוני כי עדיף לרכוש פרקט למינציה בהיבט המחיר, אך בפועל אם נצטרך ליצור ריצוף בסיס לפרקט למינציה זה מייקר את התהליך, כולל בניית פנלים מיוחדים בצבע דומה לפרקט וכו'. מעבר לכך השחיקה של פרקט למינציה יכולה להיות מהירה יותר מגרניט פורצלן ובכך להפוך אותו פחות משתלם.

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה