בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

קיר דמוי בריקים

קיר דמוי בריקים

קיר דמוי בריקים בנוי מפלטות המדמות מראה של בריקים אמיתיים מאפשרות התקנה עצמית של קיר בריקים במחירים נוחים. בואו לקחת את עיצוב הפנים של הבית שלכם צעד אחד קדימה.

מאמר מאת קל קיר

פורסם ב-21/11/2017 5 דק' קריאה

במסגרת השיפוץ הכללי והעיצוב הפנימי המודרני והמחודש מקובל למדי כיום לבחור קיר אחד בסלון ובו להוסיף חיפוי בולט ובעל אמירה עיצובית המשפיעה על החלל כולו. אחת האופציות הפופולאריות למדי לכך היא קיר הבריקים. הבריקים המקוריים יהיו בריקים בלגיים אותנטיים שפורקו מבתים אירופאים המיובאים לישראל ועוברים ניסור כך שגודלם יהיה קטן יותר ויתאים לחלל הפנים. בריקים כאלה הם יקרים במיוחד ואינם נמצאים בשימוש נרחב. החלופה הנפוצה ביותר היא בריקים העשויים גבס או סגסוגת ונצבעים כך שהמראה המתקבל זהה כמעט לחלוטין לבריקים המקוריים. אך גם פתרון זה אינו זול. מחיר בריקים מן הסוג הזה מתחיל ב-120 ש"ח למטר ומחיר העבודה כ-500-600 ש"ח למטר.

המחירים הגבוהים מביאים רבים להתעניין כיום בחלופות פשוטות וזולות יותר לקיר הבריקים, אחד הטרנדים היותר עקשניים של השנים האחרונות. אחת מהן ניתן למצוא בקל קיר המספקים פלטות המדמות מראה של בריקים. מדובר בפלטות העשויות שכבה פנימית של פוליאוריטן מוקצף ושכבה חיצונית מחומרים אקרילים קשיחים שמטרתם לתת תחושה של בריקים אמיתיים. גודל הפלטות משתנה מדגם לדגם אך רובם בגודל של מעט פחות ממ"ר. ישנם דגמים שונים בגוונים שונים, כאשר הבהירים הם לרוב זולים יותר והצבעוניים יקרים מעט יותר. משקלם נע בין 2 ל-5 ק"ג ועוביים 2 - 3 ס"מ.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

קיר דמוי קיר בריקים.

אופן ההתקנה - קיר דמוי בריקים

לצורך התקנת הלוחות יש צורך להצטייד בדיסק חיתוך, דבק סיליקון סופר 7, מסטיק אקרילי, מכחול, פלס ומטר. הפלטות מגיעות בגודל של כמ"ר אחד ומתחברות זו לזו, אך יש צורך בניסור הקצוות בעזרת דיסק חיתוך או ג'קסון, ושיוף בעזרת נייר שיוף. את הפלטות מדביקים לקיר באמצעות דבק סיליקון סופר 7, אותו מורחים בחלקן האחורי של הפלטות. במהלך העבודה יש להיעזר בפלס כדי לוודא שההתקנה ישרה. לאחר ההדבקה יש למלא את החיבורים בין הפלטות עם מסטיק אקרילי, ולצבוע על החיבורים עם מכחול רטוב. כאשר החומר מתייבש יש לצבוע בצבע הזהה לפלטה.

מי שאינו מעוניין להתקין לבד יכול לבחור לקחת מתקין אליו מפנה החברה. המתקינים גובים בדרך כלל סכום של כ-100 - 160 ש"ח למטר. יש ליצור קשר עם המתקין, שיבקש תמונות של הקיר ומידות. רוב המתקינים יעבדו עבור סכום של 800-900 ש"ח, ולא יתקינו פלטות לקירות קטנים מכיוון שהם משלמים את עלות הנסיעות והחומרים.

את הפלטות ניתן להתקין גם במטבח, אלא ששם יש צורך ביישום שתי שכבות סילר מאט כדי למנוע ספיגת כתמים ולכלוך מבישול ומשטיפת הכלים.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
קיר דמוי אבנים.

מחירים - קיר דמוי בריקים

בשונה מבריקים רגילים, המוצר מתומחר לפי פלטה ולא לפי מטר, והמחיר משתנה מדגם לדגם. על המחיר משפיע גודל הפלטה וגם צבע הדגם, כאשר דגמים צבעוניים יעלו יותר. כדי לקבל מושג לגבי עלות קיר דמוי בריקים מן הסוג הזה אפשר לומר שמחיר פלטה נע בין 220 ש"ח כולל מע"מ, ל-325 ש"ח כולל מע"מ לפלטה. גדלי הפלטה השכיחים הם 0.76 מ"ר.

המחיר הסופי תלוי כמובן בגודל הקיר. החישוב נעשה לפי מספר המטרים בקיר המבוקש, חלקי שטח הכיסוי. למשל אם יש ללקוח 7.20 מ"ר של קיר והוא בוחר בדגם בגודל של 0.90 מ"ר אז החישוב הוא 7.20 חלקי 0.90. התוצאה היא 8, ובדרך כלל מוסיפים עוד פלטה אחת, כך שבמקרה של קיר כזה יש לקחת 9 פלטות. מחיר פלטה נע בין 220 ש"ח ל-325 לפלטה כך שמחיר הקיר כולו במקרה הזה ינוע בין 1,980 ש" ל-2,925. לרוב, מחיר של עבודת בריקים רגילים לקיר בגודל כזה יתחיל מכ-4,500 ש"ח (כולל החומרים).

קיר דמוי בריקים.

תחזוקה - קיר דמוי בריקים

יתרון בולט של קירות בריקים מם הסוג הזה, הוא תחזוקה מועטה. אם מתעורר צורך לנקות את הקיר, ניתן לעשות זאת בקלות. אופן ניקוי קיר בריקים כזה יתבצע בדומה לאופן בו מנקים קיר צבוע, פשוט בעזרת סמרטוט לח עם מים וסבון, והמתנה מספר דקות עד לייבוש. דרך נוספת לניקוי הקיר היא עם שואב האבק, תוך שימוש במברשת העדינה יותר, כדי שלא ליצור שריטות בחומר. לרוב, מקובל לבחור בבריקים לחיפוי קיר מרכזי בסלון אך יש הבוחרים בו לחיפוי עמוד קונסטרוקטיבי הזקוק לפתרון דקורטיבי בחלל. יש האוהבים את המראה של הבריקים גם במטבח, ושם כאמור, מומלץ למרוח סילר מאט שימנע ספיגת נוזלים או לכלוך על הקיר. 

קיר דמוי בריקים.

כדאי? אם אתם מעריצים שרופים של מראה הבריקים המקורי ומוכנים לשלם את המחיר המלא - לכו על הדבר האמיתי. אם לא, ישנם מספר יתרונות בבחירה של חיפוי קיר כזה על פני בחירה בבריקים אמיתיים. יתרון בולט הוא המשקל הקל של הפלטות, המקל על עבודת ההתקנה. את הפלטות ניתן להתקין בקלות ולעשות זאת לבד ללא בעל מקצוע. לחומר יכולת בידוד תרמי טוב מאוד וניתן גם לצבוע עליו בעתיד - אם נמאס מבחירת הגוון המקורי. 

חלופות? חלופות נוספות לקיר בריקים אמיתי ניתן למצוא בדמות טפטים, אותם אפשר להשיג בחנויות טפטים שונות או בקנייה באינטרנט. חשוב להדגיש כי רצוי להיעזר בבעל מקצוע מתאים בהדבקת טפט כדי שהתוצאה הסופית תהיה איכותית. בנוסף, מראה של קיר עם טפט דמוי בריקים תמיד ייראה פחות דומה לקיר בריקים אמיתי, במיוחד במבט מקרוב.  

לסיכום, אם אתם מעוניינים בסטייטמנט עיצובי דומיננטי שישפיע על החלל כולו, קיר דמוי בריקים הוא פתרון לא רע. אם אתם לא נעולים על הדבר האמיתי פלטות המדמות מראה של בריקים יוכלו לתת פתרון שימושי, מהיר וזול יותר. לדירות שכורות או עבור פתרונות זמניים רצוי תמיד לבחור בחלופה הזולה. בנוסף, גם כאשר מדובר בבית שלכם כדאי לזכור שטרנדים מתחלפים ומסובך יותר להיפטר מקיר בריקים אמיתי כאשר המראה יתחיל להימאס. 

מחפשים לעשות שינוי קטן נוסף בבית מלבד קיר דמוי בריקים? אתם מוזמנים לבחור באחד מהשיפוצניקים שמבצעים עבודות קטנות אצלנו באתר. שוקלים שיפוץ כללי? כדאי להציץ ברשימת הקבלנים המומלצים.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה