בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

כל יום פורים? ריצוף שהתחפש

תוכן עניינים

כל יום פורים? ריצוף שהתחפש

עבורנו יש רק כמה ימים בשנה בהם אנו מתחפשים אך בבתים של חלקנו, ישנם אלמנטים בריצוף המעמידים פנים כל השנה שהם משהו אחר. מיהו הריצוף שהתחפש?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/03/2016 4 דק' קריאה

במשך כמה ימים בשנה בחג הפורים, אנו מעמידים פנים שאנו מישהו (או משהו אחר). ישנם סוגי ריצוף בבית עבורם כל יום הוא חג, והם עלולים להיראות כמו חומר אחד, אך למעשה הם חומר אחר לגמרי - שהתחפש. מהם אותם סוגי ריצוף? ומהם היתרונות של ריצוף מחופש בבית? לפניכם כמה אריחים מחופשים, במיוחד לכבוד פורים:

המתחפש: אריח גרניט פורצלן

התחפש ל: פרקט עץ

היתרונות: פרקט או דק מעץ דורש תחזוקה שוטפת: את הרצפה יש לנקות עם חומרי ניקוי מתאימים בלבד ובאמצעות מטלית לחה ולא בכמויות של מים. מומלץ למרוח פוליש או חומר רענון על הפרקט כשהמראה נשחק. יש להמנע מגרירת רהיטים כדי לא ליצור סימנים וכדאי לחדש את הפרקט באמצעות ליטוש וחידוש הגימור (כ-15 שנה לאחר היישום). לעומת זאת, אריחי הגרניט פורצלן נחשבים לאריחים עמידים מאוד שאינם דורשים תחזוקה אינטנסיבית. ניתן לנקות אריח גרניט פורצלן באמצעות ספונג'ה פשוטה, לשפוך כמויות של מים ומראה העץ לא יתיישן ויתבלה.

רפאל צרויה

ציון 9.92 3 חוות דעת

רם אסא

ציון 8.97 18 חוות דעת

נרי פרויקטים

ציון 8.92 54 חוות דעת

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת


ריצוף דמוי עץ (באדיבות חלמיש)

המתחפש: אריח גרניט פורצלן

התחפש ל: ריצוף שיש

היתרונות: שיש הוא חומר בעל מראה יוקרתי, והוא לא רק נראה יקר. מלבד המחיר הגבוה שמשלמים חובבי החומר על המראה המיוחד, זוהי אבן מפונקת הדורשת לא מעט תחזוקה. חלק מסוגי השיש אינם מאפשרים ריצוף בהדבקה אלא רק בריצוף מאפס מה שמייקר את העבודה עצמה, מעבר לחומר היקר ממילא. בנוסף, זהו חומר סופג שתופס בקלות כתמים ולכן יש להגן עליו ולמרוח אותו בסילר כדי לאטום כניסה ספיגה של נוזלים. השיש מחייב גם ליטוש שישמור על הברק הטבעי שלו והקפדה על ניקיון בחומר ניקוי שאינו מוגדר כ"מבריק", "מגן", "מבשם" או "משמר". לעומת זאת, גרניט פורצלן הוא חומר זול יותר הדורש פחות תחזוקה. ניתן לרצף גרניט פורצלן בהדבקה על ריצוף קיים ולכן ניתן להוזיל גם את מחיר העבודות משמעותית.

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

ריצוף דמוי שיש (באדיבות חלמיש)

המתחפש: גרניט פורצלן

התחפש ל: שטיח או טפט

היתרונות: התחפושת במקרה הזה היא לא תמיד משכנעת לגמרי (הרי איך אריח יכול להידמות באמת לטקסטיל?) אז ניתן לומר יותר שזו תחפושת ב"השראת טקסטיל". בשנות ה-70 היה אופנתי מאוד לחפות את הקיר בטפט בצורות גיאומטריות או לעשות שימוש עיצובי בשטיחים ובבדי טקסטים בסגנון הזה. כיום, ישנה מגמה רחבה של אריחים "דמויי" שטיחים. כאן קצת קשה לדבר על יתרונות וחסרונות כי מדובר בחומרים שונים לחלוטין. הבד או הצמר ממנו נארג השטיח ידרוש תחזוקה של שאיבת אבק והקפדה שלא יספגו בו נוזלים שמשאירים כתם אך מצד שני ניתן לניקוי יבש או לחלפה בקלות רבה בהרבה מריצוף. הטפט הוא חומר עמיד לכתמים אך כזה שעלול לדהות. כמובן שגם טפט הוא פשוט יותר להחלפה מחיפוי קיר, ומכיוון שמדובר לעיתים בהדפסים לא קונבנציונליים, אולי עדיף לבחור בחומר שמאפשר גמישות לשינויים.  


דמוי שטיח (באדיבות חלמיש)

המתחפש: גרניט פורצלן

המחופש: פסיפס

היתרונות: ריצוף וחיפוי קיר בפסיפס הוא פופלארי בעיקר בחדרי אמבטיה למרות שלאחרונה הוא כבר קצת יוצא מהאופנה. עבודת ריצוף הפסיפס היא אחת העבודות המסובכות בתחום הריצוף וחיפוי הקיר. כאשר מיישמים את הפסיפס על קרמיקה קיימת העבודה יותר פשוטה ופחות יקרה. ריצוף או חיפוי קיר ללא בסיס של קרמיקה דורש עבודה עם טיח שעליו להיות מושלם מבחינת האיזון שלו (ישר ומפולס) ומבחינת המרקם, שעליו להיות לא רטוב ולא יבש מדי. את האבנים מיישמים אחת-אחת. אריחי גרניט פורצלן המדמים פסיפס מגיעים פשוט כאריחים המתחברים זה לזה כרגיל, כאשר יש רק להוסיף רובה בין חלקי ה"פסיפס" המדומה כדי לתת מראה אותנטי.

דמוי פסיפס (באדיבות חלמיש)

המתחפשים: משטחי למינציה ופ.וי.סי

התחפשו ל: פרקט עץ

יתרונות: מדובר פה בתחפושת כל כך פופולארית, שניתן לראותה יותר מהדבר האמיתי. לדברי ליאור מחברת פרקט & שטיח, 90 אחוז מהלקוחות יעדיפו את חיקויי הלמינציה והפי.וי.סי על פני פרקט עץ אותנטי. אחד היתרונות של הלמינציה הוא שמירה על איכות הסביבה ומניעת כריתת עצים. בנוסף, מדובר בחומר יקר מאוד, הדורש תחזוקה רבה. למינציה היא למעשה צילום של עץ המונח על מצע תערובת סגסוגת (פסולת עץ) וחומרים מעובדים. מדובר במשטח עמיד יותר ממשטח עץ, הדורש תחזוקה מעטה יותר. פרקט הפי.וי.סי. עשוי מחומר על בסיס פלסטיק הדוחה מים ולכן הוא נותן מענה מיטבי למבני תעשיה, בתי חולים, מסעדות או מקומות רטובים. מחיר פרקט עץ לפני התקנה הוא כ-140 ש"ח למ"ר. מחיר פרקט למניציה הוא כ-50 ש"ח לפני התקנה. מחיר פרקט פי.וי.סי יעלה בין 90 ל-120 ש"ח למ"ר לפני התקנה.  מעוניינים להחליף ריצוף? פנו לשיפוצניקים המומלצים שלנו!
 

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה