למה להתייחס בשיפוץ בית עסק
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

בדרך לשיפוץ העסק בודקים עם מה יהיה לכם עסק

למה להשקיע בשיפוץ העסק, מתי הגיע הזמן לשפץ ומה חשוב לדעת כשמשפצים חנות, מסעדה או משרד?

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-30 במאי, 2018

למה להשקיע בשיפוץ העסק, מתי הגיע הזמן לשפץ ומה צריך לדעת כשמשפצים חנות, מסעדה או משרד? אנחנו כאן כדי להכין אתכם לשיפוץ העסק ולצייד אתכם במידע חשוב על הדברים שצריך להיות מודעים אליהם לפני שמרימים את הטלפון למעצב הפנים, האדריכל או קבלן השיפוצים שיקחו חלק בשיפוץ.

למה לשפץ את העסק?

הרחבת העסק - העסקים פורחים (חמסה חמסה) והלקוחות נוהרים לבית העסק שלכם? נותר לנו רק להתפעל ולהמליץ על הרחבת העסק, שתאפשר לכם להכיל יותר לקוחות (וגם אנשי צוות כמובן), ציוד ומוצרים.

שיפוץ חנות מיד שנייה - רכשתם חנות ששימשה בעבר כמכולת ואתם מתכננים לפתוח בה חנות אופטיקה? ככל הנראה שיפוץ יסייע לכם להתאים את החנות לצרככם. החנות שרכשתם הגיעה במצב גרוע, מלאה בכתמי רטיבות ועובש או ריצוף בעייתי? קבלן שיפוצים מקצועי הוא הפתרון שיהפוך את החנות שלכם לאטרקטיבית.

שיפוץ עסק
הקמת חנות ביוטיקר על תשתית קיימת. שיפוץ:יובל אטיאס

שיפוץ עסק
הקמת חנות ביוטיקר על תשתית קיימת. שיפוץ: יובל אטיאס

עיצוב מחדש - הצרכנים כיום מחלקים את זמנם בין רכישות באינטרנט ובין רכישות בחנויות פיזיות. שיפוץ עשוי לעזור לחנות שלכם להתבלט ולמשוך את תשומת לבם של קונים פוטנציאליים, שייהנו מהשירותים שאתם מציעים כמו שירות מצוין, מחירים משתלמים ומוצרים בלעדיים.

חידוש בית העסק - רענון זה משהו מבורך, במיוחד בבית עסק ותיק הקיים כבר זמן רב ובאופן טבעי המערכות השונות בו צוברות בלאי - הצנרת, הריצוף והצבע. או שבית העסק מעוניין לעשות מיתוג מחדש ולכן נדרש שינוי בחלל עצמו שלא ניתן להשיג על ידי הלבשתו או צביעתו מחדש.

שיפוץ משרד
עבודות ריצוף ושיפוץ במשרד קיים. שיפוץ: דימה מוסטוסלבסקי

ייעול בית העסק - תכנון לקוי של חלל העסק עלול לפגוע בהתנהלות השוטפת שלו ובחוויית הלקוחות ואף לגרום להפסד כלכלי. שיפוץ לאחר התייעצות עם אדריכל או מעצב פנים בהחלט יכול לשדרג את העסק שלך ואת חוויית הלקוחות. מהו תהליך העבודה עם אדריכל ומהו ההבדל בינו לבין מעצב פנים? הכתבה הזו תענה על כך ותעזור לכם להבין לאיזה בעל מקצוע כדאי לכם לפנות בהתאם לצרכים שלכם ושל בית העסק שלכם. 

דברים שחשוב לדעת לפני שיפוץ העסק

לתכנן את השיפוץ:

תכנון עם אדריכל או מעצב פנים יכול לשדרג פלאים את העסק שלכם ולתרום לגידול ברווחים. מדוע? עיצוב חנות יעיל ומדויק מעלה את זמן שהייתו של הלקוח בחנות, מגדיל את סל הקניות שלו ויוצר עבורו חוויה חיובית. עבודה לצד איש מקצוע חשובה פי כמה במידה ובית העסק שלכם קטן יחסית ואתם מעוניינים למקסם את החלל ולעצב אותו בצורה חכמה. אם אתם משפצים מסעדה, חשוב מאוד לוודא שאזור ההסעדה לא יתנגש עם אזור המטבח כדי שהסועדים לא יתחרו בצוות המטבח והמלצרים במי מדבר יותר חזק.

לתזמן את השיפוץ:

הזמן הפופולרי ביותר לשיפוץ הוא הקיץ ולפני עונות החגים, אך באופן טבעי זהו גם הזמן בו בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הכי עמוסים - ויקרים. ערכו בדיקה האם תוכלו להמתין עם השיפוץ לתקופה עמוסה פחות.

לתמחר את השיפוץ:

לקבל כמה הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע זה האובוויוס, אנחנו מדברים על בדיקה מקיפה המבוססת על אורך זמן השיפוץ, השלבים שלו והאם תוכלו לתת שירות לאורך תקופת השיפוצים. האם משתלם לכם לסגור את העסק למספר ימים עד תום השיפוצים או שתהיו מסוגלים לתת שירות גם במהלכם בחלק מוגבל של החלל? מהי המשמעות הכלכלית של השיפוצים והפסד ימי עבודה והאם בכלל ניתן לספוג אותם?

לאחר שמצאתם קבלן שיפוצים ואתם עומדים לסגור איתו חוזה עבודה, חשוב מאוד שתהיו מודעים לזכויות שלכם כלקוחות ותערכו עמו חוזה הוגן ומקיף כדי להגן על עצמכם במקרה של ליקויים במהלך או לאחר השיפוץ, עיכוב העבודה או עלויות נוספות שלא סוכם עליהם מראש. חשוב מאוד שתהיו מודעים גם לעיכובים אפשריים בתהליך השיפוץוכיצד ניתן למנוע אותם, כדי שלא תמצאו את עצמכם מפסידים ימי עבודה קריטיים ורווחים.

מתלבטים כיצד לפקח על תהליך השיפוץ בבית העסק? חשוב להיעזר באנשי מקצוע שיוכלו להיות העיניים והאוזניים שלכם בתהליך השיפוץ, גם אם אתם סומכים על קבלן השיפוצים שלכם במיליון אחוז (אם מצאתם אותו דרכינו, אנחנו יכולים להבטיח שתהיו בטוחים!). 

השקיעו בתאורה:

טיראן ביתן - ביתן הפרויקטים: "בחנויות קמעונאיות, חשוב מאוד להתמקד בעיצוב של התאורה ובמיקום נכון שלה. שימוש נכון ומגוון בתאורה תורם משמעותית לאורך הזמן בו הלקוח שוהה בחנות, לנראות המוצרים ולאווירה הכללית בחנות וכתוצאה מכך גם לרווחיות גבוהה יותר, וזה מניסיון!".

הדבר נכון גם לגבי מסעדות. תכנית תאורה מוקפדת ויעילה יוצרת אווירה מותאמת ואם התאורה חזקה או חלשה מדי או פשוט צורמת בעין, משהו בחוויה של הסועדים ייפגם ולא בטוח שהם יחזרו שוב למסעדה. מעצב פנים יסייע לכם בתכנון נכון של תאורה או במערכת דינמית לתאורה שתאפשר לכם לגוון בתצוגות התאורה בהתאם לאירוע או לשעות היום.

שיפוץ עסק באמצעות התקנת תאורה יעילה
תכנית תאורה יוצרת אווירה ייחודית בבית העסק

השקיעו בנקודות תקשורת:

ביתן: "יצא לי לראות משרדים רבים שלא השקיעו בתכנון נקודות תקשורת ושקעים, והדבר פגע מאוד בהתנהלות השוטפת של העובדים במשרד בגלל שהיו צריכים להתגבר איכשהו על חוסר בנקודות או במיקום לא נכון שלהם באמצעות כבלים מאריכים והזזה של ציוד".

שיפוץ עסק באמצעות התקנה של נקודות תקשורת
השקעה בתכנון נקודות תקשורת במשרד מסייעת להתנהלות השוטפת של העובדים

ומה עם הרצפה?

גם לרצפה יש תפקיד חשוב ביצירת האווירה בחלל המסחרי שלכם. נגמרו הימים של רצפות הפורמייקה או המרצפות חסרות הייחוד. לרצפה היום יש ערך אסתטי ראשון במעלה וכמובן, גם בהשארת הלקוחות שלכם עומדים בצורה יציבה.

אם החלטתם לרצף מחדש את החלל, קחו בחשבון כמה אלמנטים שיש לתת עליהם את הדעת: כמות הלקוחות היומית שהחלל שלכם מארח, כמות הציוד הנמצא בחלל, מהי האווירה שאתם מעוניינים לייצר בעסק שלכם ומהי תדירות הניקיונות שבית העסק שלכם עובר. גם במקרה הזה, מעצב פנים או אדריכל יוכל לתת לכם מענה הולם לשאלת המרצפות המתאימות ביותר עבורכם.

ומה לגבי התקרה?

הטרנד החדש שכובש את מה שנמצא מעל לשדה הראייה שלנו הוא תקרה נמתחת. אמנם מתיחה זה לא משהו שהיינו רוצים לשמוע דווקא בהקשר של תקרה, אבל מסתבר שמדובר בדרך חדשנית ויפהפייה לנצל את החלל גם למעלה.

תקרה נמתחת היא למעשה יריעות PVC המורכבות על גבי בסיס פלסטיק או מתכת מתחת לתקרה המקורית, לאורכה ולרוחבה של התקרה. ניתן להשתמש ביריעות בצבעים שונים ואף לשלב כמה סוגי יריעות או גופי תאורה כדי ליצור משחקים יפהפים של צבעים ותאורה. היתרונות המשמעותיים שלה הם הכיסוי שהיא מעניקה לפגמים ולכלוך בתקרה והתחזוקה הפשוטה מאוד שלה. היא עמידה בפני מים ונפילת טיח מהתקרה ועל-אף שהיא יקרה, היא אינה מצריכה סיוד חוזר ונשנה של התקרה.

שיפוץ בית העסק עם תקרה נמתחת
תקרה נמתחת במשרד. התקנה: ביתן הפרויקטים

שיפוץ בית העסק עם תקרה נמתחת
תקרה נמתחת באולם אירועים. התקנה: ביתן הפרויקטים

בשוק קיימות תקרות נמתחות במגוון צבעים ומראות שיעניקו לחלל העסקי שלכם לוק מעוצב ואווירה ייחודית וניתן אפילו לבחור תקרות עם הדפסים! שווה להרים את הראש מדי פעם...

שיפוץ בית העסק עם תקרה נמתחת
תקרה נמתחת בלובי בניין. התקנה: ביתן הפרויקטים

שיפוץ בית העסק עם תקרה נמתחת
תקרה נמתחת במסעדה. התקנה: ביתן הפרויקטים

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר להתייעצות עם נציג