שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

טיפים בנושא שיפוצים

נמצאו 64 טיפים בנושא שיפוצים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  דגשים לעבודות צבע

  ישנם כמה דגשים חשובים עליהם כדאי להקפיד כאשר נעשות עבודות צבע אצלנו בבית: ראשית, כדאי לוודא שמי שמבצע את העבודות משתמש בפחים חדשים, שלא פג תוקפם. בנוסף, כדאי להקפיד על בחירה של צבע המגוון על ידי מחשב, ולא על ידי הצבעי בשטח. הסיבה לכך היא שלא ניתן יהיה לשחזר מאוחר יותר צבע שעורבב בשטח, במידה ונצטרך. בכל מקרה, לא כדאי לשמור שאריות של צבע יותר משנה, מכיוון שגוון הצבע משתנה עם הזמן. כדאי לדעת שאם נרצה בהמשך לבצע תיקונים בצבע קיים נצטרך לצבוע את הקיר כולו, מכיוון שתמיד ההבדלים יהיו ניכרים לעין. אפילו בצביעה בלבן. בנוסף לכל אלה, כדאי לשמור את קוד גוון הצבע שהשתמשנו בו כדי שניתן יהיה להזמין עוד במידה ויהיה צורך בתיקונים בהמשך. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  טיפים לאלמנטים חשובים עבור בטיחות ילדים בבית

  תאונות רבות מתרחשות בבית, ולכן כדאי לנקוט בכל האמצעים כדי להפוך את הבית לבטיחותי לילדים. לפניכם כמה המלצות מרכזיות החשובות כדי להפוך את הבית לבטוח יותר: התקנת סורגים בחלונות או שינוי פתיחת החלון לפתיחה עליונה, שמירה על עיקרון של מקסימום 8 מדרגות ומינימום 3, התקנת שערים שיחסמו את הגישה למדרגות לילדים קטנים, התקנת גלאי עשן, התקנת מכסי מגן על שקעי החשמל, יישום ריצוף נוגד החלקה באמבטיה, התקנת אביזרים המגבילים את טמפרטורת המים על הברזים, התקנת דלת הנפתחת מבחוץ בחדר האמבטיה, בולמי טריקת דלת והתקנת מכשיר לגילוי גזים בעירים בברז הגז. יישום ההמלצות הללו אמור למזער סכנות אפשריות ולהפוך את הבית לנעים ובטוח יותר. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מדוע נוצר עובש ואיך נמנעים ממנו?

  עובש בקירות יכול להופיע בשל חוסר באוורור או כתופעת לוואי של רטיבות בקיר, היכולה לנבוע מחדירת מים כתוצאה מכשל איטום. כדי להימנע ממנו כדאי להקפיד על איוורור של חדר האמבטיה וכמובן ששיש לוודא שעבודות האיטום נעשות כהלכה במהלך שיפוץ. מעבר לכך, ניתן לצבוע את הקירות בצבעים נושמים וצבעים נגד עובש כמו SNAPITT של חברת וינקלר, סופרקריל אקרינול של טמבור או נירוקריל של נירלט. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מה צריך להיות בהצעת מחיר מנגר

  מומלץ לבקש הצעות מחיר מנגרים כשיש כבר תכנית למטבח או לעבודות הנגרות שאתם צריכים, כדי שיהיה בסיס ברור להשוואה. כשמשווים בין הצעות של קבלנים כדאי להשוות עד המדדים הבסיסיים ביותר. הסיבה לכך היא שפרטים קטנים כמו סוג מגירה יכול להשפיע משמעותית על המחיר, ואתם הרי רוצים להבין מדוע המחירים שונים מנגר לנגר. לכן, חשוב להתעקש הצעה כתובה ומפורטת של הנגר, עד לרמות הכי קטנות. המרכיבים המשפיעים משמעותית על המחירים של עבודות הנגרות הם סוגי הגמר שבוחרים (צבע, פורמייקה, דלתות עם מסגרת או בלי), סוג וכמות פירזול ומגירות. כמות המגירות תשפיע על המחיר, כמו גם סוגי המגירות. מטבח עם 5 מגירות יעלה הרבה יותר ממטבח עם 20 מגירות. בנוסף, מגירות מהסוג האיכותי ביותר יעלו הרבה יותר ממגירות סיניות פשוטות. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מעבר לתלת פאזי

  בדרך כלל, כאשר נשפץ דירה ישנה נרצה לשנות את תכנית החשמל כדי שיהיה תלת פאזי. משמעות הגדלה זו היא שהבית יחולק עם מספיק נקודות כוח עבור כל צרכני האנרגיה הגדולים, דוגמת מכונת הכביסה, מקרר או תנור, על מנת שיוכלו לפעול במקביל. אם אתם מתכוונים לעשות זאת חשוב שתשימו לב כי הגדלת התכנית לתלת פאזי מחייבת אישור של חברת החשמל. לכן עוד לפני תחילת עבודות השיפוץ חשוב ליצור עמם קשר ולתאם את הגעתם למקום. כדאי לשים דגש על נקודה זו מכיוון שלרוב לוקח לחברת החשמל זמן רב עד שמתאפשר להם להגיע לשטח ובמקרים רבים נוצרים עיכובים לא נעימים ומתסכלים בתהליך השיפוץ.  

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הום סטיילינג - טיפ לחיסכון בעלויות

  כדי לצמצם עלויות בהום סטיילינג לבית ניתן להשתמש במה שיש - ולשדרג. אם הרהיט הוא במצב סביר ניתן לצבוע אותו, או להדביק טפטים ולשנות במהירות ובעלות נמוכה את המראה. דבר נוסף שניתן לעשות עם רהיטים ישנים הוא שינוי ייעוד. ניתן למשל, לקחת מגירה ישנה, לתלות אותה בצורה אנכית ולהפוך אותה למדף על הקיר. במקום לרכוש שידת מיטה יקרה לחדר השינה, אפשר לקחת שרפרף, לצפות את חלקו העליון בטפט או בצבע ולשים עליו מנורה או נרות דקרוטיבים. גם צלחת יפה יכולה להפוך מכלי אוכל לפריט עיצובי אם נתלה אותה על הקיר.. כך אנו משתמשים באלמנטים הקיימים אלצנו בית ומשדרגים אותם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך נדע אם ניתן להוציא היתר לתוספת בניה?

  כדי לקבל היתר לתוספת בנייה צריך להתקיים אחד משני תנאים: האחד הוא שלא נוצלו כל זכויות הבניה בנכס, ולכן יש אפשרות לנצל את זכויות הבניה הנותרות לצורך תוספת הבניה המתוכננת. התב"ע (תכנית בניין עיר) של רשות המקומית מציין את זכויות הבניה הקיימות, ובמידה והן לא מנוצלות ניתן לבנות. יכול גם לקרות מצב שבו התמ"א שונתה לאחר שנבנה הבניין ולכן "נוצרו" זכויות בנייה חדשות שניתן להשתמש בהן.

  האפשרות השניה היא שהשטח המדובר לתוספת הבניה הוא שטח שירות כמו מחסן, חניה, חדר כביסה, מרתף, חדר אשפה או ממ"ד. הגורם המוסמך לתת היתר בניה לתוספת הבניה הוא הרשות המקומית. חשוב לדעת כי ישנן עבודות מסויימות מהן יש פטור מקבלת היתר בנייה מאז "רופרמות הפרגולות" כמו בניית גדר או פרגולה. ישנם תנאים מפורטים לעבודות הפטורות וכדאי לוודא אם העבודות שתכננתם הם כאלה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הכנות בשיפוץ לגינה במרפסת

  אם אתם משפצים ומתכננים גינה במרפסת כדאי להכין את התשתית לכך מראש, ולדאוג להן במהלך השיפוץ. ההכנות צריכות לכלול ברז לצורך הזנת המים ונקודת חשמל עבור מערכת המיחשוב. בנוסף, כדאי ליצור מראש "שרוולים" דרכם יושחלו הצנרות כי שלא יהיו גלויים. אותו שרוול הוא צינור עבה שאמור להיכנס מתחת לריצוף, ולחבר בין המחשב, הברז והכדים. את תכנון השרוולים יש לבצע לפני שלב הריצוף במרפסת בתיאום עם קבלן השיפוצים והגנן. נושא נוסף הדורש התייחסות מראש לקראת גינה במרפסת הוא נושא הניקוז. בדרך כלל, הגנן המתכנן של הגינה במרפסת יחבר כל אחת מהאדניות למערכת סגורה שתזרום ישירות לניקוז. גם כאן, אם נעשית חשיבה מראש לפני יישום הריצוף, ניתן יהיה להעביר את צינור הניקוז מתחת לריצוף.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קניית צבע

  כאשר אתם קונים צבע לצביעה עצמית של קירות או רהיטים, מומלץ לרכוש מראש כמות גדולה למקרה שתצטרכו תיקונים ותוספות. לעיתים, גם כשקונים בדיוק את אותו הצבע מאותה החברה אך בחנות אחרת, עלול להיות שינוי בגוון. ישנם מקרים בהם הדבר עלול לקרות אפילו באותה החנות. לכן, כדאי לקנות מראש כמות מספקת. במידה וכן יש צורך בקנייה של צבע נוסף, כדאי לרכוש בחנות בו רכשתם את הצבע המקורי. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מחזקים את הרובה?

  הרובה הוא החומר הנכנס בין הרווחים (משקים) בריצוף. כדי להבטיח שרובה תהיה עמידה יותר, ניתן לרכוש רובה משוירנת, המכילה תוספת דבקים וסיבים המאפשרים לה לעמוד בתנאים קשים של שחיקה ורטיבות. מחיר רובה כזו יהיה יקר בכ-25 אחוז מהרובה הרגילה, אך היא חזקה הרבה יותר. עוד אפשרות לשמירה על הרובה היא מריחת סילר על הרובה אחרי העבודות, שימנע מנוזלים לחלחל פנימה. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  טפט במקום קיר בריקים

  קיר בריקים הפך בשנים האחרונות לאלמנט דקורטיבי פופולארי למדי, אך מדובר בתוספת לא זולה כלל: רק על העבודה תשלמו 500-600 ש"ח למטר, לא כולל מחיר החומרים שיוסיפו עוד 120-300 ש"ח למטר. חלופה מעט מפתיעה אך אפשרית לכך היא הדבקה של טפט דמוי בריקים, שיכול לתת את התוספת הדקורטיבית שחיפשתם. ההפרש במחירים הוא עצום, וניתן אפילו להזמין טפט דמוי בריקים באיביי ואלי אקספרס במחירים מצחיקים של 40 דולר ל-10 מטר (או אפילו פחות). 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  האם יש צורך בהיתר לבניית פרגולה?

  כדאי לדעת כי החל מתחילת 2016 חל במלואו תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, הידוע בכינויו "רפורמת הפרגולות". כפי שניתן להבין מכותרת התיקון, אחת ממשמעויותיו היא פטור מקבלת היתר למספר סוגי עבודות בניה, כאשר בניית פרגולה היא אחת מהן. עם זאת, כדאי לדעת שיש לכך כמה תנאים: הפרגולה חייבת להיות מחוברת באחת מפאותיה למבנה ושטחה חייב להיות עד 20 מ"ר. בכל במקרה של הקמת פרגולה חובה להודיע לרשות הרישוי עם אישור מהנדס מבנים. אם הפרגולה שאתם מתכננים אינה עומדת בתנאים הללו יש צורך בהוצאת היתר בניה. הבקשה להיתר נערכת על ידי אנשי מקצוע (הנדסאי/אדריכל), עליה חותם מהנדס בנין, מבקשי הבקשה ואם ישנם - גם שכנים צמודים. את הבקשה יש להגיש לוועדה המקומית.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  פטור מארנונה בשיפוצים

  במידה ואתם מבצעים שיפוץ כללי, כדאי לדעת שניתן לקבל הנחה או פטור מלא מארנונה במהלך תהליך השיפוצים. כדי לעשות זאת יש למלא טופס מתאים ברשות המקומית, ולאחר מכן יגיע פקח שיוודא שהצהרתכם בטופס היתה אמיתית. כדאי לא להמתין ולדאוג לעניין עוד לפני השיפוץ. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  רשימת מוצרים לקנייה

  מעבר לבלת"מים הצצים במהלך כל שיפוץ, אתם עלולים לגלות במהלך הדרך שישנם מוצרי גמר שונים שלא הבאתם בחשבון, אותם מקובל שהלקוח קונה ולא הקבלן (כמו למשל, הפסים בזוויות שבין הקירות בחיפוי האמבטיה). כדאי לשבת עם קבלן השיפוצים לפני העבודות, לסקור שלב-שלב ולהכין רשימה של כל החומרים שתצטרכו לרכוש. כך תוכלו להתאים את התקציב מראש, ולא לחוש חוסר שליטה בהוצאות בהמשך הדרך. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בחירת מוצרי גמר

  בתוך תהליך בחירת מוצרי הגמר בבית (כלים סניטריים, ריצוף, קרמיקות, פירזולים, ברזים וכו') אתם עלולים לחוש שהלכתם לאיבוד. יומיים אחרי ביקור בחנות אחת שבה ראיתם שלושה סוגי מרצפות בגווני אפור במחירים שונים אתם עלולים לשכוח מה היו ההבדלים בין הדגמים, מה המחירים ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד. לכן, מומלץ לצלם בכל חנות את המוצרים שאתם מתעניינים בהם כולל ציון המחירים והערות נוספות. כך יהיה לכם קל יותר לזכור ולבצע בחירה על סמך כל הנתונים.  

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בירור מקדים לפני שלב ההריסות בשיפוץ

  בשלב ההריסות בשיפוץ תפונה הפסולת מהאתר אל מכולה שתוצב בסמוך למבנה. חשוב לברר מה הנהלים בנוגע להצבת מכולות ברשות המקומית שלכם, ולסגור עם הקבלן שהוא עומד בתקנות הללו (למשל, הצבת המכולה באדום-לבן, כיסוי המכולה בסיום יום העבודה, יש מקומות שבהם ניתן להציב רק מספר שעות וכו'). בנוסף, חשוב לוודא עם הקבלן שהפסולת מפונה לאתר מורשה בלבד. פינוי לאתר שאינו מורשה עלולה להוביל לקנס, ואינכם רוצים לפתוח כך את תהליך השיפוצים שלכם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תקציב לבלת"מים בשיפוץ

  כאשר אתם מגדירים תקציב לשיפוץ כללי, כדאי לקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות שצצות במהלך העבודות. בעלי מקצוע ממליצים להגדיר 15 - 20 אחוז מתקציב השיפוצים לצורך כך, כדי לא להיתקע באמצע העבודות בלי דרך לממן הוצאות ששכחנו לחשב או תקלות לא צפויות. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בחירת חברת ניקיון אחרי שיפוץ

  כאשר אתם בוחרים חברת ניקיון אחרי שיפוצים, ישנם כמה קריטריונים חשובים אותם כדאי לבדוק: ראשית, כדאי לוודא שחברת הניקיון מגיעה עם המלצות מהימנות ושיש לה ביטוח צד ג' וביטוח לעובדים. רצוי גם לוודא שיש לחברה רישיון של משרד הכלכלה ולבדוק מהם המוצרים הנמצאים בשימוש אצלה. חשוב לדעת כי עלות ממוצעת למטר של ניקיון בדירה סטנדרטית של 4-5 חדרים תתחיל מ-15 ש"ח למ"ר. כדאי לקחת זאת בחשבון ולהיזהר מחברות המציעות מחיר נמוך בצורה חריגה. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  עיגון ניקיון אחרי שיפוץ בחוזה

  כאשר אתם חותמים על חוזה עם קבלן השיפוצים, כדאי להתייחס בו לנושא הניקיון לאחר השיפוץ. גם אם בכוונתכם להזמין חברת ניקיון לאחר סיום העבודות, חשוב שקבלן השיפוצים ידאג לפנות את הפסולת מהדירה. חברות ניקיון יגבו בדרך כלל תשלום נוסף על פינוי פסולת ובכל מקרה, כדאי לקבל התחייבות מהקבלן להשאיר את הדירה במצב מסודר ונקי ככל האפשר. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  התמודדות עם עמוד קונסטרוקטיבי

  לעיתים, לאחר שמבצעים את התכנית לשיפוץ מגלים כי במרכז החלל ישנו עמוד שלא ניתן להזזה - עמוד קונסטרוקטיבי. פתרון יצירתי לבעיה יכול להיות הוספת עמוד נוסף ויצירת נישה מגבס לטלוויזיה בין העמודים. זהו פתרון המכתיב חלוקה מסויימת של חללים, אך מהצד השני מונע מראה של עמוד בודד בחלל שאינו קשור עיצובית לאלמנטים אחרים בבית. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  כלי מקוון לסיוע בהשוואת כתב כמויות

  ישנה דרך קלה להשוות בין הצעות של קבלני שונים - על ידי השוואת כתבי הכמויות שהם מציעים באמצעות כלים מקוונים. מומלץ להפיק כתב כמויות מסודר באמצעות אקסל או Google Sheets ולבקש מכל קבלן למלא את המחירים שלו בתוך הגליון. כשגליון כתב הכמויות שמור בענן לא צריך להדפיס, שום דבר לא הולך לאיבוד ולא צריך לאמץ את הזיכרון. ניתן פשוט להקים פורמט אחד קבוע של השיפוץ שתרצו לעשות, לשלוח אותו לקבלנים ולבקש מהם למלא את המחירים. כך נוצר בסיס טוב להשוואה, ללא הרבה מאמץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הפיכת בית ל"בית חכם" לאחר השיפוץ

  גם אם כבר סיימתם את תהליך השיפוץ שלכם, כיום ניתן להפוך את הבית לחכם גם לאחר העבודות. הדבר מתבצע באמצעות מוצר הנראה כמו חתיכת לגו או כמו קוביית שוקולד, אך למעשה הוא שבב מחשב קטן המתחבר למפסק החשמל. את השבב מתכנתים כדי שיבצע פעולות אוטומטיות שייצרו שפה משותפת בין כל המכשירים החשמליים בבית. הדבר מאפשר פתרונות חכמים לצרכים או לבעיות שלנו, שהבית החכם יכול לפתור בעצמו. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תמיכה כספית בשיפוץ לבעלי מוגבלויות

  עבור מי שזקוק לבצע שיפוץ לצורך הנגשה לבעלי מוגבלויות, כדאי לדעת שבמקרים רבים ניתן לקבל סיוע ממשרד הבינוי והשיכון של עד ל-45,000 ש"ח לצורך שינויים בדירה, ועד 90,000 ש"ח לצורך התקנת מעלון. הזכאי לסיוע הוא אדם המוגבל בתנועה עקב מחלה או פגיעה במערכת מוטורית, שמוגבלותו נקבעה על ידי מוסד רפואי מוכר בישראל. ממרץ 2015 זכאים לסיוע גם נכי צה"ל. הסיוע ניתן גם למי שקיבל בעבר סיוע אך חלה הרעה במצבו וזקוק להתאמות נוספות, או עקב מעבר דירה הכרחי. 

 • קרןקרן
  מומחית להיתרי בניה
  לפני השיפוץ - ייעוץ בעניין היתרי בנייה

  שיפוץ פנימי של דירה אינו מחויב בהיתר בניה, כל עוד אינו משנה את המבנה חיצונית ואינו משפיע על החזיתות, על הגובה ועל ייעוד החללים. עם זאת, ישנם מקרים בהם יהיה צורך בהוצאת היתר בניה - למשל במקרה של מחסן צמוד לבית שהוסב לחלל למגורים או סגירת מרפסת. לא לכולנו יש את הידע המתאים ולפעמים קצת קשה לדעת בדיוק אם יש צורך בהוצאת היתר או לא. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בעניין. בניה ללא היתר יכולה להוביל לכתבי אישום, להליכים בירוקרטיים בלתי נגמרים ולחיוב להשבת את המצב לקדמותו. עבור השקט הנפשי - כדי להתייעץ לפני היציאה לדרך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לתכנן בית בלי אדריכל

  אם אתם רוצים לחסוך כסף על אדריכל ויש לכם חוש טכני, תוכלו לנסות ולתכנן את הבית באמצעות תוכנות הקיימות כיום בשוק, כמו למשל תוכנת RoomSketcher. תוכנה זו ודומותיה מאפשרת תכנון דו ותלת מימדי של הבית או החדר. ניתן להזיז קירות, דלתות או רהיטים ולבסוף לנווט בתלת מימד בתוך הבית העתידי שלכם. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  כיצד לבחור קרמיקה, דלתות ואלמנטים נוספים לבית

  לקוחות ששיפצו את ביתם ממליצים לבצע תחקיר על החומרים השונים לשימוש בשיפוץ. כמו למשל, לבדוק אם טביעות יד נשארות על הדלת, או כיצד קרמיקה המיועדת לריצוף מגיבה לסמרטוט לח. במקרה של שיש גרניט למטבח, ניתן לקחת דוגמא של פלטה ולבדוק אם החומר מתחמם כאשר מניחים עליו סיר רותח. כדאי לחשוב מראש על הצרכים ולבצע בדיקות מתאימות - כדי למנוע טעויות לטווח הארוך.

 • אלוןאלון
  קבלן שיפוצים
  למה לא כדאי להתפתות למחיר נמוך מקבלן שיפוצים

  כאשר אתם נמצאים בשלב הצעות המחיר מקבלני השיפוצים ומתלבטים באיזה קבלן לבחור, כדאי שלא לבחור בקבלן שהצעת המחיר שלו נמוכה משמעותית מהאחרים. הרבה פעמים המחיר עלול לעלות במהלך העבודות. יכול גם לקרות דבר גרוע מכך - הקבלן יבין שהוא מפסיד על העבודה, ויעזוב באמצע כדי לבצע עבודה רווחית יותר. ישנם לקוחות שהדבר החשוב להם ביותר הוא המחיר. אני ממליץ ללקוחות כאלה לשפץ פחות אלמנטים וכך לחסוך כסף, אבל את מה שכן משפצים - לעשות על הצד הטוב ביותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תוספות לדירה חדשה מקבלן

  כשקונים דירה מקבלן ומעוניינים לבצע תוספות למשל: הוספת שקעי חשמל, אמבטיה גדולה יותר וכו' מומלץ לבדוק מחירים עם שיפוצניקים בנוסף למחיר שקבלן הבניין נותן לכם. המחירים של קבלן הבניין יכולים להיות גבוהים במאות אחוזים ללא סיבה. מומלץ לחכות שהקבלן ימסור את הדירה ולבצע את השינויים עם שיפוצניק מומלץ.

 • יעקביעקב
  קבלן שיפוצים
  הגנה על מרצפות חדשות בעת שיפוץ הבית

  לאחר שיפוץ, בגמר הריצוף ומיד לאחר הרובה כשהרצפה נקיה לחלוטין - הניחו פלטות גבס בצורה מסודרת והדביקו בסרט דביק עד לגמר מסירת המפתח. כך מגנים מפני שריטות, צבע ומפגעים אחרים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שבירת קירות - האם אפשר לבד?

  רק קונסטרוקטור יכול לשבור קיר נושא. במידה והקיר שאנחנו רוצים לשבור איננו קיר נושא, אפשר לשבור בעצמנו - כמובן להיזהר מחשמל וצנרת.

  את הקיר מתחילים לשבור מלמעלה ומסיימים למטה - כדי להימנע מצניחת לבנים.

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  איך לבדוק שקבלן השיפוצים מתאים לעבודה

  אנחנו באתר בודקים כל קבלן שיפוצים לפי חשבוניות. רוצים גם אתם להיות בטוחים? עשו כמונו.
  בקשו מקבלן השיפוצים שיפתח לכם את פנקס החשבוניות וכך תוכלו להתרשם פחות או יותר הן מסדרי הגודל של עבודות שהוא ביצע והן מסוגי העבודות שביצע.

  בקשו באקראי מספרי טלפון של שלושה לקוחות מהפנקס, התקשרו אליהם ושאלו על קבלן השיפוצים.

 • קחו מרווח ביטחון בתכנון תקציב השיפוץ

  בתכנון תקציב השיפוץ, קחו בחשבון תוספת של בין 10% ל20% לכיסוי הוצאות בלתי צפויות. רוב הסיכויים שלא תזדקקו לסכום הזה, אבל עדיף לתכנן על הצד הבטוח.

 • חסכו את דמי הארנונה בזמן השיפוץ

  שיפוץ יסודי בהיקף נרחב, שבגינו לא ניתן להתגורר בדירה במשך תקופה, מקנה זכאות לפטור זמני מארנונה. הסדירו את הנושא הזה עם הרשות המקומית.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מהו קבלן שיפוצים?

  בהגדרה- אדם הרשום ברשם הקבלנים בסיווג 131. בפועל, יש הרבה המגדירים עצמם קבלני שיפוצים למרות שבפועל הם רשומים לפי סיווג אחר או שהם בכלל לא רשומים. עניין זה נובע מכך שאנחנו נוטים להגדיר שיפוצניק או מנהל עבודת שיפוץ כקבלן שיפוצים. חשוב לדעת יש עבודות מסויימות שרק קבלן שיפוצים רשום רשאי לעשותם על פי חוק.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  סכנת המסקנטייפ

  לפני צביעה יש מצבים בהם נשים מסקנטייפ (נייר דבק) על הקיר ליצירת טקסטורות או שמירה על אחדות הצבע בפינות.הבעיה עם נייר דבק שהוא נדבק חזק מדי לקיר ויכול "לתלוש" את שכבת הצבע. 
  פתרון: יש דבקים מנייר המיועדים לכך אך גם עליהם א"א לסמוך ב100% ולכן תמיד מומלץ להדביק את המסקנטייפ מספר פעמים על הבגד ולהוריד בכדי להחליש את הדבק

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שמירה על מברשת הצבע לאחר הצביעה

  אפשר לעטוף בניילון מברשת או רולר לאחר צביעה ולשים במקרר כך נוכל להשתמש גם בפעם הבאה.

  אפשרות נוספת היא לשים את המברשת או הרולר בדלי מים כך הצבע לא יתייבש ונוכל להשתמש בשנית.

 • עונת השנה משפיעה על מחיר השיפוץ

  עונת הקיץ והימים שלפני פסח וראש השנה הן התקופות העמוסות ביותר של קבלני השיפוצים והמחירים עולים בהתאם. נסו לתכנן מועד השיפוץ לעונות השקטות יותר: בחורף ובסתיו כדי לחסוך בעלויות השיפוץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קפץ החשמל בבית מה עושים?

  קודם כל ננסה להרים את ה"פחת" ואם הוא לא עולה נרים את המתג הראשי ולאחר מכן את כל שאר המתגים אחד אחרי השני עד שמוצאים את המתג האחראי על המעגל המקצר. גשו לשקעים באותו המעגל ונתקו את המכשירים החשמליים. לאחר מכן הכניסו לשקע מכשיר מכשיר עד מציאת המכשיר "הבעייתי". בד"כ החשמל קופץ מסיבה זו, במידה ולא כדאי להזמין חשמלאי מוסמך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  השקעה במחקר לפני שיפוץ גדול

  בחירת שיפוצניק לא קלה ואף מפחידה קצת. מומלץ להתקשר ללקוחות העבר של שיפוצניק "מועמד". אם לקוחותיו מרוצים, כאות תודה רובם יסכימו שתבוא לראות את העבודה שהוא עשה. מומלץ להשקיע את זמן הביקור ולראות במו עיניכם את טיב העבודה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מי שקונה בזול, לעתים משלם ביוקר

  תמיד מומלץ להשוות מחירים של בעלי מקצוע ובפרט של קבלני שיפוצים אולם כשאנו ניגשים לפרוייקט של שיפוץ דירה אסור לנו להתפשר על האיכות.

  כשמישהו נכנס לביתנו ועבודתו תשפיע עלינו במהלך השיפוץ ושנים לאחריו, חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין שעושה עבודה טובה ואיכותית גם אם הדבר כרוך בהוצאה כספית גדולה יותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  המלצה לא מספיקה, בדקו התאמה

  הרבה פעמים אנו מקבלים המלצה מחבר על קבלן שיפוצים ומסתפקים בכך שהקבלן "עשה עבודה טובה, עמד בזמנים, היה הוגן במחיר" וכו'.

  השאלה הראשונה שצריך לשאול את החבר הממליץ היא: "איזו עבודה קבלן השיפוצים עשה?" כדי לראות אם הוא מתאים בשבילנו.
  ייתכן שקבלן שיפוצים שעשה נישת גבס לחבר, לא מתעסק כלל במה שאתם צריכים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  "קיבלתי המלצה מחבר"

  חוויה אחת טובה אינה מייצגת ולא ניתן לסמוך על המלצה אחת בלבד. אם קיבלת המלצה על קבלן שיפוצים, נסה למצוא חברים נוספים שהעסיקו אותו או לקוחות של אותו שיפוצניק כדי לקבל תמונה רחבה ומדוייקת יותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  אין הנחתום מעיד על עיסתו

  לפני שיפוץ הדירה כדאי לבקש מקבלן השיפוצים מכתבי תודה והמלצות כתובות שקיבל מלקוחותיו. בקשו גם מספרי טלפון של הלקוחות כדי לוודא שההמלצות אכן אמיתיות ולקבל מענה לשאלות שחשובות לכם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צביעה לפני מכירה או השכרה

  צביעת דירה מאירה ונותנת תחושה של "חדש" ונקי במחיר זניח יחסית.
  שימוש בצבעים הנכונים מסייע במכירה או השכרה של דירה ועושה רושם טוב אולם חשוב לא להתפרע ולהשתמש בצבעים עזים מדי: ייתכן כי הרוכש או השוכר לא יעריך את הטעם האומנותי שלכם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  חומרים בעלי תו-תקן

  ישנם אין ספור של חומרים שונים וחברות שונות כאשר על חלק מהחומרים יש תו תקן של מכון התקנים. לצערינו ישנם לא מעט "חאפרים" שינסו לחסוך על חשבונינו כסף בקניית חומרים זולים ולא איכותיים ועל כן חשוב מאד לבקש מקבלן השיפוצים להראות את תוית מכון התקנים על אריזות החומרים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  "אחריות" על עבודת שיפוץ

  חשוב מאד בחתימת הסכם העבודה אל מול קבלן השיפוצים לפרט זמן מתן אחריות. ככלל על עבודה במסגרת שיפוץ תחול אחריות למשך שנה. רצוי גם לעגן בהסכם תוך כמה זמן מרגע גילוי הבעיה שצריכה תיקון על הקבלן לבוא ולתקנה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לצבוע את הבית בצורה נקייה?

  על הריצפה ניתן להניח קרטונים עיתונים או ניילונים. שקעים ומתגים מומלץ להסיר ולהחזיר לאחר הצביעה או לפחות לעטוף אותם בנייר דבק.

  מומלץ לשים ניילונים גם על רהיטים בקרבת מקום או הזזתם בכדי למנוע לכלוך מ"שפריצים" לא צפיים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  דרכים למניעת חיכוכים עם שיפוצניק

  יש להחתים את השיפוצניק על הסכם צרכני אחיד לקבלת שירותים ביתיים.

  יש להוסיף לחוזה את כל ההגדרות החשובות לכם- לוחות זמנים, שימוש בחומרים, פריסת התשלומים בהתאם להתקדמות העבודה, פירוט מלא של כל המסוכם ביניכם לשיפוצניק מראש.

   

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הסרת טפט מהקיר

  יש כמה שיטות אמנה מתוכם שתיים:

  1) ריסוס "מסיר דבק" על הטפט ולאחר שהריסוס ממוסס את הדבק יש להסיר את הטפט בזהירות באמצעות שפכטל וסכין יפני.

  2) ניתן לערבב חומץ מחומם במים ביחס של 1 ל- 16 להכניס את החומר לבקבוק תרסיס ולרסס את הקיר. יוצר את אותו האפקט שיוצר הריסוס להסרת דבק.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  יצירת אשליית גובה כאשר יש תקרה נמוכה

  צבע מתאים יכול לתת לנו אשליה רצויה רק צריך לדעת איזה צבע לבחור ואיך לצבוע. בכדי ליצור תחושת גובה נצבע את שולי התקרה באותו הצבע של הקירות. תאורת קיר המופנית כלפי התקרה (במקום תאורה בתקרה עצמה), "תרים" את התקרה כלפי מעלה. וילונות ארוכים על החלונות גם יעזרו ביצירת האשליה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קניית חומרים בצורה הזולה ביותר

  מומלץ להיכנס לאתרי השוואות מחירים וכך תוכלו לקנות חומרים איכותיים במחיר משתלם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לחסוך כסף בשיפוץ הדירה?

  השוואת מחירים מול קבלני השיפוצים וחשוב לוודא שהצעת המחיר כוללת חומרים.

  לקנות את החומרים בעמצכם במקומות זולים.

  נסו להגדיר סדרי עדיפויות בכדי לא לחרוג מהתקציב. יש הרבה דברים שנותנים לבית את המראה החדש גם בלי לקרוע את הכיס. לדוגמא- במקום להחליף את כל הדלת אפשר לצבוע ולהחליף ידיות. במקום להחליף ארונות מטבח אפשר להחליף רק את הדלתות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מנקים רצפה שהתלכלכה לאחר הצביעה?

  גם אם שמים עיתונים קורה והרצפה מתלכלכת. אם זה צבע אקרילי אפשר להסירו ע"י סקוטש עם מים אפשר גם להיעזר בעדינות בשפכטל. אם מדובר בצבע שצן ניתן להסירו ע"י טרפנטין או טינר. בכל מקרה מומלץ להעביר סמרטוט רטוב לפני הצביעה בנוסף לעיתונים וניילונים, זה עוזר להימנעות מהיווצרות הכתמים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צביעה של קירות חיצוניים

  ישנם צבעים אקריליים המיוחדים לצביעה מסוג זה ואף צבעים שפותחו בהתאם לאקלים הישראלי. לכן כדאי להגיע לטמבוריה ולהייעץ לגבי בחירת הצבע המתאים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  רטיבות בקיר האם צבע יפתור את הבעיה?

  לחלוטין לא! כנראה יש בעיית צנרת ועל כן חייבים לקרוא לבעל מקצוע בהקדם על מנת לבדוק את מקור הבעיה ולתקנה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מסירים עובש מהקיר לפני צבע?

  משפשים את מקום העובש במים ואקונומיקה (יחס של 10% אוקונומיקה), לאחר מכן מעבירים מטלית על המקום עם מים בלבד, מחכים שיתייבש ואז ניתן לצבוע.

  מומלץ לצבוע בשתי שכבות כדי שהעובש לא יחזור.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הכנת הקיר לצבע

  1. הסרת מסמרים ודיבלים מהקיר.

  2. גירוד קילופים בצבע הישן ע"י שפכטל (סקרייפר).

  3. סתימת חורים וסדקים בקלסימו, שפכטל או אקרינול אם מדובר בקיר אמבטיה.

  4. לאחר שהתייבשו חומרי המילוי, משייפים את הקיר ומסירים מכסים של תקעים ומתגי חשמל, שמים עיתונים וניילונים על הרצפה, על ריהוט ועל משקופים של דלתות וחלונות בכדי שלא יתלכלכו ומכסים במסקינטייפ (נייר דבק) פאנלים או כל מקום אחר היכול להתלכלך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הגנה על פרקט במהלך השיפוץ

  מומלץ להגן על הפרקט באמצעות כיסויו בקרטונים והדבקת הקצוות עם נייר דבק בכדי שלא יתלכלך מצבע או יהרס בגלל עבודות הנערכות במקום.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שמירה על נקיון הבית במהלך השיפוץ

  חשוב לשים ניילונים ואף להזיז ריהוט ספות כלי מטבח וכו' כדי שלא תמצאו את עצמכם בסוף השיפוץ עם כלים וריהוט מאובקים אשר ידרשו מכם לעבוד שעות נוספות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בקשו מהשיפוצניק לשמור על הניקיון

  שיפוצניק יכול להיות מקצועי אדיב עומד בלוחות זמנים וכו'.. אך לא בהכרח מודע לנושא הניקיון. בקשו מהשיפוצניק ומצוות העובדים שלו לפרוס ניילונים על ספות ריהוט וכיוב' ואף להזיז רהיטים כלי מטבח וכו' לפני עבודת השיפוץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  השקעה במחקר לפני שיפוץ גדול

  בחירת שיפוצניק לא קלה ואף מפחידה מעט. מומלץ להתקשר ללקוחות העבר של שיפוצניק "מועמד".

  אם לקוחותיו מרוצים, כאות תודה רובם יסכימו שתבוא לראות את העבודה שהוא עשה. מומלץ להשקיע את זמן הביקור ולראות במו עיניכם את טיב העבודה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  לפני ש"בונים" על המלצה מחבר

  כשחבר ממליץ לכם על שיפוצניק, וודאו כי העבודה שהשיפוצניק עשה בשביל החבר היא מאותו סוג עבודה שאתם זקוקים לה.

  ייתכן כי השיפוצניק עשה נישת גבס יוצאת מן הכלל בסלון של החבר, אבל כשתזמינו אותו להתקין אריחים באמבטיה שלכם הוא יעשה עבודה איומה.

צרו קשר