בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

שיפוץ בחורף: מידע ומחירים

שיפוץ בחורף: מידע ומחירים

החורף נחשבת עונה איטית יותר לקבלני השיפוצים וכאן אתם יכולים להרוויח - מחירי שיפוץ בחורף יורדים משמעותית כמעט בכל הקטגוריות. הפרטים לפניכם.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/01/2016 5 דק' קריאה

משום מה, רוב האנשים יעדיפו באופן טבעי שלא לשפץ בחורף. הרי די קר וגם גשום לפעמים. לא כל כך מתאים במזג אוויר כזה לחפור בבית. נעבור את החורף ואחר כך נראה? אז זהו, שלא. אין סיבה שלא לשפץ בחורף, ההיפך הוא הנכון. ישנה סיבה די מנצחת לשפץ דווקא בחורף - המחיר. בדומה לשוק החתונות - שוק השיפוצים מושפע מעונות השנה, והחורף היא עונה איטית יותר. בהתאם לכך, המחירים יורדים ואתם יכולים רק להרוויח. אז כמה נוכל לחסוך בשיפוץ בחורף? לפניכם הנתונים:

שיפוץ בחורף - מטבח

בתוך הקטגוריה של שיפוץ מטבח נכנסים שלושה אלמנטים שונים: המטבח עצמו, ההרכבה ועבודת השיפוץ מסביב (הכוללת ריצוף, חשמל, אינסטלציה, צבע ופירוק המטבח הישן). שיפוץ בחורף שהוא סטנדרטי של מטבח יכלול פירוק ופינוי של המטבח הישן, הרכבת המטבח החדש, עבודות הצבע, החשמל והאינסטלציה. מה שלא יירד בתקופת החורף הוא מחירי המטבחים עצמם, מה שכן יירד הוא מחיר העבודה וההתקנה.
ניתן למספרים לדבר: ניתן לשלם על שיפוץ מטבח סטנדרטי בחורף, הכולל הכל (פירוק ופינוי המטבח הישן, מחיר המטבח החדש, עבודות הריצוף, הצבע, החשמל והאינסטלציה) יעמוד בחורף על כ-1,800 ש"ח. בקיץ לעומת זאת, המחירים לשיפוץ סטנדרטי מגיעים בדרך כלל ל-2,200 ש"ח למטר. חשוב לדעת שכל תוספת לא סטנדרטית כמו טריקה שקטה, שיש קיסר וכדומה, תייקר את מחיר המטבח משמעותית.

שיפוץ אמבטיה

אם כבר משפצים את האמבטיה כדאי לעשות שיפוץ קומפלט הכולל אינסטלציה, ולא רק להחליף את האריחים או לצבוע. הסיבה לכך היא שצנרת אספקת המים היא המערכת היחידה בבית העומדת בפני לחץ מתמיד של מים וטמפרטורה גבוהה. כל פגיעה במערכת - אם בעקבות ציוד לקוי, התקנה לקויה או פגיעה חיצונית כלשהי - עלולה לגרום לנזקי רטיבות והצפה כבדים ביותר. תשלום על נזקים הנגרמים בשל כשלים במערכת האינסטלציה יכולים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים. לכן אם בביתכם ישנה צנרת ישנה, כדאי כבר בהזדמנות השיפוץ להחליפה. מחיר שיפוץ אמבטיה ברמת סטנדרט, הכולל כלים סניטריים אך ללא ארון ומקלחון יעלה בחורף כ-15,000 ש”ח, ובקיץ יגיע למחיר של 20,000 ש”ח. 

ישנו שיפוץ אמבטיה הכולל רק את פירוק האמבטיה והחלפתה במקלחון. הדבר נעשה לרוב במקרים של שיפוץ עבור אוכלוסיית הגיל השלישי כדי למנוע החלקה באמבטיה, על ידי החלפתה במקלחון והצבת כסא בו. שיפוץ כזה יעלה בחורף כ-5,000 ש"ח ובקיץ כ-7,000 ש"ח. המחיר אינו כולל את המקלחון עצמו אלא רק את עבודת הקבלן.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

חדר אמבטיה אחרי שיפוצים

חדר אמבטיה אחרי שיפוץ בחורף. בוצע על ידי קבלן השיפוצים בוריס

עבודות גבס

לגבס מספר יתרונות ההופכים אותו לחומר המועדף לשימוש על ידי קבלני הבניה. העיקריים שבהם הם גמישות ורמת הגמר. בנוסף, עבודה בגבס היא מהירה, ניתנת לשינוי בקלות יחסית והגבס עצמו הוא קל ונוח לצביעה. עוד יתרון בולט של קירות גבס הוא רמת הבידוד, כאשר זהו אלמנט שניתן לשחק איתו ולשפר אותו לפי הצורך.
גם מחירי העבודות בגבס יורדים בחורף. מחיר לבניית קיר גבס בחורף יעמוד על 190 ש"ח למטר, ובקיץ יכול להגיע ל-250 ש"ח למטר. ההפרשים בתוך האלמנטים העיצוביים הם משמעותיים: קרניז גבס (אלמנט עיצובי בגבס) יעלה בחורף 150 ש"ח למטר רץ, ובקיץ יכול להגיע גם ל 300 ש"ח למטר רץ.

ריצוף

יש שתי אפשרויות להחלפת ריצוף קיים בריצוף חדש: האחת היא הדבקה של ריצוף חדש על הקיים. האפשרות השניה והיקרה יותר היא פירוק הקרמיקה הישנה וריצוף מחדש בטיט. בחורף, יעלה ריצוף בהדבקה כ-120 ש"ח למטר, ובקיץ יגיע ל -190 ש"ח למטר. ריצוף מחודש בטיט יעלה בחורף כ-150 ש"ח למטר, ובקיץ יגיע למחיר של 250 ש"ח למטר.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או
שיפוץ בחורף - עבודות ריצוף

עבודת ריצוף. בוצע על ידי קבלן השיפוצים אבי

שבירה או בניה של קיר בלוקים

אם אתם מעוניינים להפוך חדר אחד לשני חדרים באמצעות בניית קיר בלוקים, או להפוך שני חדרים לחדר אחד באמצעות הריסת קיר, בחורף תוכלו לעשות זאת בזול יותר. שבירה של קיר 10 מ"ר, כולל פינוי למכולה מורשית, יעלה בחורף כ-1,800 ש"ח. בקיץ המחיר יכול להגיע גם עד 2,500 ש"ח. בניה של קיר בלוקים של 10 מ"ר כולל צבע, יעלה בחורף כ-350 ש"ח למטר, ובקיץ יכול להגיע גם ל-500 ש"ח למטר. 

שיפוץ כללי לדירה ברמת סטנדרט

שיפוץ כולל של דירה מורכב בדרך כלל מהריסה, עבודות גבס, חשמל ואינסטלציה, עבודות בטון וטיח, ריצוף, צבע והחלפת סניטריה וגופי תאורה. קשה לתת טווח של מחירי שיפוץ כללי מכיוון שישנם אין-סוף אלמנטים המרכיבים את המחיר הסופי. אם ברצונכם לבצע שיפוץ בחורף, כדאי להתחיל לקבל הצעות מחיר מקבלנים. שיפוץ בחורף הוא משתלם, והמחירים יורדים בעונה הקרה בטווח שבין 10 ל-15 אחוז. 

טיפים:

1. כדאי לקחת מבעלי מקצוע (קבלן שיפוצים, איש מטבחים, איש אלומיניום וכו') לפחות שלוש הצעות מחיר להשוואה.

2. לא להתבייש ולהראות לשיפוצניקים או בעלי מקצוע אחרים הצעות מחיר נמוכות יותר שקיבלתם, ובכך לנסות להוריד את המחיר של בעל המקצוע בו אתם מעוניינים.

3. בקניית החומר הלבן - הקרמיקה, הסניטריה, המקלחונים וכדומה, מומלץ לקנות ישירות מיבואנים ולא מאולמות תצוגה. המחירים אצל היבואן יכולים להיות נמוכים בעד 30 אחוז. אנו כן ממליצים להיכנס לאולמות התצוגה כדי להתרשם ולקבל השראה.

4. בהתמקחות טובה עם ספקים של חומר ועם בעלי מקצוע, תמיד אפשר להוריד 10 אחוז מהמחיר. תשלום במזומן לאותם ספקים ובעלי מקצוע יוריד את המחיר בעוד 5 - 10 אחוז.

5. כדאי לגשת לחנויות לחומרי בניין שהקבלן מכיר - ייתכן שיש לו שם הנחות.

לסיום, אנו מייעצים לכם להיות צרכנים חכמים, לברר ולהשוות מחירים, כמובן מבלי להתפשר על איכות. קניין טוב שעושה סקר שוק מקיף ויודע להתמקח יוכל להשיג מחירי חורף גם בקיץ. 

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה