בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

מה כלול בתהליך שיפוץ וילה?

מה כלול בתהליך שיפוץ וילה?

לפניכם מידע על שיפוץ וילה, אפשרויות לריצוף חוץ וצביעה חיצונית וגם - סיפור שיפוץ וילה שעברה מהפך בהשראת סגנון הלבוש האלגנטי של בעלת הבית

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-05/11/2017 5 דק' קריאה

תהליך של שיפוץ וילה נראה על פניו מורכב ומסובך יותר משיפוץ דירה: החללים גדולים יותר, ישנם הרבה מרכיבים להתחשב בהם ועוד לא דיברנו כלל על פיתוח החוץ או התייחסות גם לחלקו החיצוני של הבית.. לעתים הפרויקט אכן יהיה גדול ומורכב יותר, אך כמו בכל שיפוץ, אם התהליך מתחיל בבחירה נכונה של אדריכל ושל קבלן שיפוצים מקצועי, המשך הדרך יהיה הרבה יותר פשוט. אז מה כולל תהליך שיפוץ וילה? לפניכם הפרטים, כולל תוצאות של שיפוץ מוצלח שהחל מצורך להחלפת תשתית אינסטלציה. 

תהליך שיפוץ וילה

תהליך שיפוץ וילה מתנהל כמו של תהליך של שיפוצים כלליים, הכולל גם הריסת קירות וחלוקה מחודשת של חללים. התהליך מתחיל בשלב ההריסות במסגרתו מפורק ומפונה כל פרט שצפוי לעבור שינוי: הריצוף נעקר ומפונה, קירות שמיקומם ישונה נהרסים ומהקיר מקולפים חיפויי הקיר והצבע. בשלב הבא מתחילות עבודות האינסטלציה, החשמל והאיטום. כלומר, כל עבודות התשתית. בדרך כלל בשיפוץ כללי יוחלפו כל המערכות הללו. מערכת החשמל תעבור לרוב לתלת פאזי, החוטים יוחלפו ומיקומי השקעים והמתגים ישונו. מערכת האינסטלציה תעבור בדרך כלל למערכת צינורות מפלסטיק (לרוב המעבר יהיה לצנרת פקסגול, מולטיגול או SP). איטום חדש יהיה מיושם בחדרים הרטובים, כאשר יש להקפיד שעבודות האיטום נעשות כהלכה ועל פי התקן וכי קבלן השיפוצים משתמש בחומרי האיטום על פי הוראות היצרן. חשוב לשים לב לכך בכל תהליך שיפוץ אמבטיה.

אם הקירות החדשים נבנים מבלוקים זה יהיה השלב בו הם ייבנו. אם קירות הבית החדשים יהיו עשויים מגבס הם ייבנו לאחר שלב הריצוף. שלב זה מתחיל מיישום של שומשום או חול וריצוף האריחים באמצעות טיט, כאשר בין האריחים רווחים של 3 מ"מ בהם נכנסת רובה. אם במקום ריצוף רגיל נבחר פרקט, שלב הריצוף עשוי להידחות להמשך כדי שהפרקט לא יינזק. לאחר הריצוף נעשות עבודות הצבע, המתחילות לרוב בשכבת הכנה ואחריה שתי שכבות לפחות של צבע. רמת הגימור הנבחרת לעבודות הצבע תהיה לפי בחירת הלקוח וההסכם המקדים עם קבלן השיפוצים. לאחר שלבי השיפוץ הנמצאים תחת אחריות קבלן שיפוצים, מתחילות העבודות המשלימות הכוללות אלומיניום, דלתות, התקנת מטבח, עבודות נגרות ותאורה.  

פיתוח חוץ

כאשר מדובר בשיפוץ וילה, בחלק מהמקרים השיפוצים יכללו גם פיתוח חוץ הכולל גם ריצוף או חיפוי, כאשר ישנו מגוון של פתרונות אפשריים לכך: ריצוף קרמיקה, אבנים משתלבות, בטון מוטבע, דק ועוד.

מעבר לסוגיית הטעם (כל אחת מהאפשרויות מייצרת מראה שונה לחלוטין) לכל סוג יש יתרונות וחסרונות. אבנים משתלבות למשל, הם פתרון לא יקר ומהיר שיכול ליצור מראה מעניין. יתרון בולט של האבנים המשתלבות הוא האפשרות להחליף נקודתית אבן או שתיים אם יש צורך בכך. עם זאת, צמחיה יכולה לצוץ בין האבנים ואפילו קיני נמלים. הקרמיקה היא פתרון נאה שיכול להשתלב עם ריצוף הפנים אך דורשת תשתית מתאימה ומדובר בפתרון חזק פחות מהחלופות.

עוד אפשרות פופולארית היא בטון מוטבע, המגיע במגוון דוגמאות מאוד אלגנטיות ואופנתיות. גם המחיר הוא נוח והעבודה היא מהירה. החיסרון הבולט הוא שאם יש צורך בתיקון נקודתי הדבר בעייתי כי מדובר במשטח אחיד וכך יווצרו בו טלאים.

דק עץ הוא אחת האופציות הנפוצות ביותר בשל המראה הכפרי והמעודן וההתקנה המהירה. אם כי חשוב לציין כי המחיר עשוי להיות יקר, תלוי בסוג העץ הנבחר לעבודה.

שליכט צבעוני

כחלק מעבודות השיפוצים נעשות פעמים רבות גם עבודות רענון בחלקו החיצוני של הבית, ומיושם צבע מחודש כאשר במקרים רבים מדובר בשליכט צבעוני. השליכט הוא תערובת אקרילית הכוללת סיבים וסיליקון. החומר יוצר שכבה המונעת סדקים, מטשטשת פגמים בקיר ומונעת חדירה של מים. יישום השליכט מתחיל בשכבת פריימר (ואם מעוניינים בחיזוק נוסף - מתחילים ברשת אינטרגלס ושכבת דבק). ליד הים רצוי לבחור בחומר על בסיס סיליקון המונע חדירת מלחים לצבע.  

שיפוץ וילה ברמת השרון

כיצד נראה תהליך עיצוב מחודש של וילה אחרי שיפוצים? לפניכם תוצאה מרהיבה של שיפוץ ועיצוב וילה באזור השרון:

פיצוץ בצנרת הוביל לשיפוץ של בית בן שלוש קומות במערב רמת השרון. הבית משקיף לנוף פתוח, וניכר כי תוכנן על ידי אחד מהאדריכלים המובילים בשנות ה-70. למעצבת גלית דיין רביב, שהגיעה לבית המשפחה הצעירה, היה ברור כי יש לשמר את הרמה הגבוהה ואת האווירה הקלאסית והעל זמנית של הבית,  אך גם לשלב בו אלמנטים של חיי משפחה עם עיצוב מודרני בקווים נקיים וצבעים ניטרליים.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

מבט אל הסלון בגווני שחור לבן ובז'.

יוקרה ורצינות עם קווים נקיים

ההשראה לעיצוב ולבחירת החומרים נשאבה הפעם מבעלת הדירה, מנהלת בכירה ויפהפייה שמתלבשת בשחור ולבן. עוד מקור להשראה היה שולחן האוכל במטבח הראשי, העשוי שיש שחור עורקים. כך, כדי לקבל את התוצאה הרצויה, הוחלט על שימוש במוטיבים של אבן ושחור-לבן.

מאחר שהבית היה חשוך, התחיל תהליך השיפוץ בפתיחה והרחבה של פתחים קיימים, להכנסת אור ומרחב לבית. לסלון הרחב צבעוניות על זמנית בשחור, בז' ואפור. במטבח נפתח חלון רחב לכיוון הבריכה ונוצר דלפק עליו יושב החלון. המטבח עצמו שחור קלאסי ואלגנטי עם משטח שיש עורקים, המשמש כדלפק דו צדדי עבור יושבי הבריכה ועבור היושבים בתוך הבית. מעל הדלפק הפנימי נקבעו צילינדרים שחורים כגופי תאורה.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או
מבט אל המטבח עם משטח שיש עורקים.

שחור קלאסי ואלגנטי עם משטח שיש עורקים

דלפק נושק לחלון.

הדלפק נושק לחלון

חלון במטבח לכיוון הבריכה.

במטבח נפתח חלון רחב לכיוון הבריכה

כוסות יין על הדלפק.


חדרי הרחצה זכו כל אחד לשינוי מבני, פתיחת חלונות, הנמכת תקרות, ניתוקים בפרופילי ניתוק והכנסת תאורה שקועה. במקום האמבטיה בחדר השינה של ההורים נוצרה מקלחת גדולה ומפנקת עם ספסל צף לישיבה. ארון אחסון תוכנן לכל אורך הקיר יחד עם חלון צר וארוך. מבחינת חומרים נעשו משחקים בגרניט פורצלן דמוי שיש, שחור ולבן קררה.

חדר שירותים בגווני לבן.

הנמכת תקרות ופרופילי ניתוק בחדר הרחצה

מקלחת עם ספסל צף.

מקלחת גדולה ומפנקת עם ספסל צף לישיבה

שינויים בקירות הבית אפשרו לייצר חדר רחצה עבור כל אחד מהילדים, עם כניסה נפרדת מהחדר ונישה הנכנסת לתוך אזור הרחצה. לחדרי הרחצה נבחרו אריחים בגודל 30X90 ס"מ במראה בטון. במקלחת האורחים חולק אזור הרחצה על ידי קיר נמוך, אליו הוצמד כיור וכן מראה צפה.

חדר רחצה עבור כל אחד מהילדים עם כניסה נפרדת.

חדר רחצה עבור כל אחד מהילדים עם כניסה נפרדת

אריחים במראה בטון באמבטיה.

אריחים במראה בטון בחדר הרחצה

נישות בקירות באמבטיה.

בקירות נוצרו נישות

מראה צפה מעל הכיור באמבטיה.

מראה צפה מעל הכיור

מקלחון האורחים חלוק באמצעות קיר נמוך.

מקלחון האורחים חולק בעזרת קיר נמוך

תכנון ועיצוב: גלית דיין רביב

צילום: ליאור טייטלר

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה