בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

כמה זמן לוקח שיפוץ - כך תגרמו לשיפוץ לתקתק

כמה זמן לוקח שיפוץ - כך תגרמו לשיפוץ לתקתק

איך נצמצם עיכובים ככל האפשר בתהליך השיפוצים שלנו? בניית לוח זמנים לשיפוץ עוד לפני תחילת העבודות היא אחד האמצעים לעשות זאת. לפניכם פרטים חשובים שבעזרתם תדעו כמה זמן לוקח שיפוץ וכתוצאה מכך העבודות לא יתקעו.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-22/01/2017 5 דק' קריאה

במהלך שיפוץ כללי של דירה או בית פרטי, החלק המרכזי של העבודות יבוצע על ידי קבלן השיפוצים, שבאחריותו ההריסות, עבודות החשמל והאינסטלציה (לעיתים בשיתוף עם בעלי מקצוע נוספים), עבודות האיטום, עבודות הגבס והקמת מחיצות, עבודות ריצוף, טיח, שפכטל וצבע. בנוסף לכך ישנן את העבודות שמבוצעות על ידי בעלי מקצוע אחרים, שבדרך כלל אינם חלק מהצוות של קבלן השיפוצים: האלומיניום, מטבח ונגרות, מיזוג אוויר ופרקטים (במידה ויש). בעלי מקצוע משלימים נוספים יהיו בתחום הגננות ופיתוח עבור החלק החיצוני של הבית.

העובדה שישנם מספר בעלי מקצוע משלימים מלבד השיפוצניק, משפיעה מאוד על לוח הזמנים. העובדה שיש מספר ספקים ובעלי המקצוע מכתיבה צורך לתיאום מהודק ביניהם, כדי שלא ליצור עיכובים בתהליך העבודה. בנוסף לכך, בדרך כלל בשיפוץ נהוג שהקבלן רוכש את "החומר השחור" - המלט, הטיט, החול וכו', כל מה שהוא זקוק לו עבור העבודות. הלקוח מצידו רוכש את כל "החומר הלבן" - הקרמיקות, הריצוף, הכלים הסניטריים וכו', כל מה שנראה בסופו של דבר לעין בשיפוץ. גם חלוקה זו מחייבת תיאום מכיוון שלא נרצה מצב שהקבלן יגיע לשלב הריצוף ולא יהיו לו מרצפות... לכן יש צורך בתיאום נוסף של הגעת החומרים הלבנים בזמן לאתר, כדי למנוע עיכובים ולהבין כמה זמן לוקח שיפוץ.

מה יכול ליצור עיכובים בשיפוץ?  

אם למשל, תכננתם רצפת פרקט בדירה שלכם והשקעתם בכך הרבה מחשבה אך התמהמהתם בהזמנת המטבח, יש סיכוי שאחרי שקבלן השיפוצים יסיים את עבודתו, הדירה תעמוד ריקה. הסיבה: אם המטבח עוד לא מוכן, לא ניתן להתקין אותו, בנוסף, לא ניתן להתקין גם את הפרקט, כי עליו לחכות עד לסוף העבודות שלא יישרט. הדלתות צריכות לחכות עד שהתקנתם את הפרקט… בקיצור, חוסר בתכנון והכנה מראש יביא לסחבת.

עופר צדיקילוב

ציון 9.73 22 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

איימן עיראקי

ציון 9.75 88 חוות דעת

בית בשיפוץ

אחרי שקבלן השיפוצים יסיים את עבודתו, הדירה תעמוד ריקה 

תכנון לוח זמנים לשיפוץ

יש שני היבטים לנושא של כמה זמן לוקח שיפוץ. יש את לוח הזמנים של עבודת קבלן השיפוצים, אותו ניתן לעגן בהסכם בינכם, אך ישנו גם היבט נוסף, של בעלי המקצוע המשלימים לאחר עבודות הקבלן. ראשית, ניגע בנושא לוח הזמנים של הקבלן.

מומלץ מאוד לציין בחוזה פירוט של לוח הזמנים לביצוע העבודה: מתי מתחילה העבודה ומתי אמורה להסתיים, ולציין מה הסנקציות במקרה של עיכוב בלוחות הזמנים. חשוב להדגיש שהסנקציות אמורות לתמרץ את הקבלן לסיים את העבודה בזמנים המובטחים, ולמנוע ממנו להתחייב לכמה עבודות במקביל, מעבר ליכולתו.

בנוסף, החוזה צריך לכלול את לוח התשלומים לקבלן, שיחולק לפי התקדמותו בעבודה. כך ניתן לפקח על העבודה, ולעצור את התשלום במקרה הצורך, ולמנוע מצב שבו הקבלן אינו מסיים את העבודה, אך את רוב התמורה הוא כבר קיבל לידיו. רצוי מאוד להשאיר תשלום אחרון משמעותי לסיום העבודה, אשר גם הוא יתמרץ את הקבלן לסיים את העבודה בזמן ובאופן המיטבי. אגב, שימו לב לנושא של חגים ומועדים בזמן השיפוצים שלכם. הכוונה היא לא רק לחגים היהודיים. כדאי לבדוק אם השיפוץ נופל על הרמדאן, למשל, כדי שאם יהיו עיכובים הנובעים מימי חופש שהעובדים חייבים לקחת, תהיו מודעים להם מראש ותחשבו אותם בלוח הזמנים הכללי.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או
בניית לוח זמנים לשיפוץ

בניית לוח זמנים לשיפוץ

תכנון לוח הזמנים בשיפוץ של בעלי המקצוע המשלימים, ואספקת החומר הלבן

מומלץ להקדיש לפחות 3 חודשים לפני השיפוץ בהכנות, שבמהלכם תיפגשו עם אנשי האלומיניום, המטבחים, הפרקטים, המיזוג.. תקבלו הצעות מחיר ותקבעו לוחות זמנים. לא מומלץ להשאיר קבלת החלטות לזמן שאחרי תחילת העבודות. לפני שהשיפוץ עצמו מתחיל חשוב לסגור עם אנשי המקצוע ולוודא מי מגיע מתי.

בנוסף, אחרי תחילת העבודות כדי להתריע לכל בעל מקצוע עשרה ימים לפני הזמן בו הוא צריך להיכנס לעבודות ולבדוק אם הוא אכן עומד בזמנים, כך אנחנו מונעים הפתעות ואי הבנות. במקביל לכך, יש לבצע את רכישת כל חומרי הגמר לבית: הריצוף, הכלים הסניטריים, חיפויים וכו'. הרכישות הללו יכולות להתבצע במהלך השיפוץ אך חשוב לשים  לב לזמני אספקה, מה צריך להזמין מראש, מה לוקח 14 ימי עסקים, מה נמצא או לא נמצא במלאי וכו'. חשוב שיהיה טלפון ישיר של כל איש קשר, כדי שתוכלו לשמור איתם על קשר ישיר.

לוח הזמנים בשיפוץ - רישום מסודר 

כדאי שיהיה לכם הערכה כמה זמן לוקח שיפוץ צריך להכין מראש מסמך כתוב שבו תסמנו מתי אמור להיכנס כל איש מקצוע ומתי אמור להגיע כל אחד מהחומרים הלבנים שהזמנתם, ולוודא את הלו"ז הזה מול הקבלן. אם מלווה אתכם אדריכל הוא יבנה לפעמים לוח זמנים לשיפוץ יוכל לאשר לכם שזה לוח הזמנים הנכון לעבודה. בנוסף, כדאי לרכז אצלכם את רשימת המיילים והטלפונים של כל בעלי המקצוע של השיפוץ שלכם, שיהיו עליכם. יכול להיות שתצטרכו לבצע תיאום בין בעלי מקצוע שונים בדיוק שתהיו מחוץ לבית. כדאי שלא אתם תהיו הגורמים שמעכבים את העבודה.

לוח גאנט - כלי עזר לתכנון

לוח גאנט הוא תרשים בו נעשה שימוש בניהול פרויקטים, ונועד לתיאור פעילויות עם הקשרים ביניהן תוך ציון הזמן של כל פעילות ופעילות. התרשים מתאר כמה זמן תיקח כל פעילות, וכן הקשר שלה לפעילויות אחרות, כך ניתן לראות איזו פעולה חייבת להתבצע במקביל לפעולה אחרת או חייבת להתבצע לפני פעולה אחרת. למיקרוסופט יש אפשרות לבניית טמפלטים מוכנים של לוחות גאנט, שיוכלים להתאים עבור עבודות שיפוץ.

נושא לוח זמנים לשיפוץ דורש השקעה רבה בשלב שלפני השיפוץ, שאינה תמיד אפשרית. עם זאת, אנחנו ממליצים לנסות ולהיות מסודרים ככל האפשר, כדי למנוע עיכובים בלוח הזמנים ולהבטיח שהשיפוץ לא יתעכב יתר על המידה. 

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה