בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

איך חוסכים כסף בשיפוצים?

איך חוסכים כסף בשיפוצים?

ישנם דרכים שונות לחיסכון כסף בשיפוצים. לפניכם טיפים מפורטים מאדריכלית, המסבירה בדיוק כיצד יש לעשות זאת.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-04/02/2016 3 דק' קריאה

שיפוץ כולל כרוך בכל מקרה בהוצאה כבדה והשאלה הנשאלת תמיד היא: כיצד ניתן לצמצם אותה ככל האפשר ולדבוק בתקציב? שוחחנו עם האדריכלית רחל ורשבסקי שסיפקה לנו מספר טיפים שימושיים וקלים ליישום לחיסכון כסף בשיפוצים. אתם מוזמנים לנסות זאת בעצמכם:

ראשית, חשוב להחזיק תכנית של המצב הקיים של הדירה ותכנית של המצב המבוקש. בהתאם לכך ניתן להוציא כתב כמויות שיכלול את כל החומרים הדרושים לעבודות, כולל הכמויות המדוייקות. כאשר יש כתב כמויות מסודר, פחות סביר שתהיה חריגה בתקציב. בנוסף לכך, ישנם שלושה פרמטרים עיקריים בתוך שיפוץ דירה הכרוכים בעלויות כבדות: הריסות, חשמל ומוצרי הגמר.

עבודות הריסה ועבודות חשמל

האימרה הידועה היא שקל להרוס וקשה יותר לבנות. למרות שזה די נכון, מחירן של השלב ההתחלתי של שיפוץ דירה - ההריסות, אינו נמוך כלל וכלל. לכן, לפני שאתם מגיעים לשלב ההריסות כדאי לוודא מה המחיר למ"ר ולעשות סקר שוק. חיסכון בהריסות יכול להגיע ל-300 - 500 ש"ח למ"ר להריסה. זו נקודה שלא רבים מתעכבים עליה, ודווקא שווה להקדיש לה מחשבה. 

עבור החשמל, כדאי לספור בדיוק כמה שקעים אתם רוצים (במקום הזה תכניות מפורטות יכולות להיות קריטיות). ממוצע המחיר הוא 250 - 450 ש"ח לשקע. זהו פרמטר שניתן לחסוך בו ולהתפשר. למשל, אתם אוהבים להדליק את המנורה גם בכניסה לחדר וגם ליד המיטה? אם תוותרו על המתג הזה, הנקרא "מתג מחליף", תחסכו עוד 100 ש"ח. אם תחסכו כזה בחמישה מקומות שונים בבית הגעתם ל-500 ש"ח שנחסכו. כדאי לשקול את העניין.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

דימיטרי קוסטנקוב

ציון 9.89 14 חוות דעת

חיסכון כסף בשיפוצים

עבודות הריסה

חיסכון כסף בשיפוצים - עבודות גמר

  • ריצוף - ריצוף גדול יותר יהיה זול יותר. לדוגמה: בלטות של 60 ס"מ על 60 ס"מ או 80 ס"מ על 80 ס"מ תהיינה זולות יותר מכאלה של 20 ס"מ על 20 ס"מ. גם בלטות גדולות מאוד יהיו יקרות יותר. כמו למשל, בלטות של מטר וחצי על מטר וחצי. גם בלטות שונות מהסטנדרט יעלו יותר. ככלל, כל מה ששונה מסטנדרט מייקר את התהליך, כמו למשל מנורה ששוקלת למעלה מארבעה קילו, אותה יהיה יקר יותר להרכיב ממנורה רגילה.
  • נגרות - נושא הנגרויות יכול גם להעלות את המחיר כאשר מוסיפים לו אלמנטים שונים. טלוויזיה בארון למשל, תייקר את עבודת הנגרות בחמישה אחוז.
  • צבע ושפכטל - צבע שאינו סטנדרט יהיה יקר יותר, כמו למשל צבעים על בסיס שמן שיעלו יותר, כי קשה יותר יהיה לגרום להם להיראות טוב בגמר. גם עבודות הגימור בשפכטל אינן זולות. רוצים גימור משי שיהיה חלק כמו טוסיק של תינוק? תהיו מוכנים לשלם 250 ש"ח למ"ר במקום כ-60 ש"ח למ"ר. אם תתפשרו על האלמנט הזה, תחסכו עשרות אלפי שקלים. לא בטוח שהעין הבלתי מזוינת תבחין בהבדל.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או
צבעים בבית

עבודות צבע

  • טפטים - בנושא של טפטים ישנם הבדלי מחירים גדולים. טפט זול להדבקה עולה 10 ש"ח למטר רץ. טפט עם דבק מיוחד עולה 120 ש"ח למטר רץ, לא כולל עבודה. ההבדל בין הסוגים יכול להיות מורגש מאוד, אך לא תמיד. זה בעיקר עניין של אופן היישום. גם טפט של 10 ש"ח למטר רץ יכול לגרוף מחמאות.
  • קרמיקה - אלמנט נוסף שיכול לחסוך כסף בעבודות הגמר הוא הקרמיקה. חשוב לומר: קרמיקה סוג ב' - זו לא מילה גסה. וגם קרמיקה מסוג ג'. ישנם בתים יפים מאוד שהשיפוץ בהם נעשה עם קרמיקה מסוג ב', איש לא יודע וזה נראה נפלא. העניין היחיד הוא שהחנות היא פחות 'פנסי', וחסר בה מיזוג.

כדאי לזכור, שחיסכון כסף בשיפוצים ובייחוד במהלך שיפוץ דירה הוא עניין של סדרי עדיפויות. רוצים לקנות מנורה מיוחדת ויקרה? חסכו על שאר גופי התאורה. רוצים גימור מושלם של הקירות? אולי תוותרו גם על עיצובים בגבס. אפשר להשקיע באלמנטים מסויימים ולחסוך באחרים. בכל מקרה, חשוב להשקיע מחשבה בכל פרט ולעשות סקר שוק רציני. בהצלחה!

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה