בית

>

קבלני בניה קלה

>

מאמרים

>

מחסן פנל מבודד: מגוון יתרונותיו והשימושים השונים בו

מחסן פנל מבודד: מגוון יתרונותיו והשימושים השונים בו

מחסן פנל מבודד הוא מחסן מתאים במיוחד לאקלים הישראלי הקשה. הוא מספק הגנה אופטימלית לתכולת המחסן מפני פגעי מזג האוויר, כמו גם מפני גניבות, מזיקים ושאר פגעים. הגנה זו מתאפשרת הודות לכך שהמחסן בנוי מלוחות מבודדים (פנלים מבודדים), עשויים פח, או אלומיניום, אשר ביניהם מותקנת שכבה של חומר מבודד.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/11/2020 4 דק' קריאה

ממה מייצרים מחסן פנל מבודד?

פנל מבודד הוא אמצעי מתפתח בענף הבנייה הקלה, אשר משמש עם השנים לבניית סוגים רבים יותר של מבנים.

אם בעבר נהגו להשתמש בפנל מבודד בעיקר לבניית מבני תעשייה, הרי שבימינו השימוש התרחב וניתן למצוא שימוש נפוץ בפנל מבודד בתחומים רבים יותר.

מבנה הפאנל הוא פשוט למדי

שני לוחות מתכת: אלומיניום, פח, או פלדה, אשר ביניהם מותקן חומר מבודד. החומר עשוי להיות קלקר, או פוליאוריטן מוקצף, או צמר סלעים. המטרה היא ליצור מבנים מבודדים אקוסטית (מפני רעשים) ותרמית (מפני הפרשי טמפרטורות), עמידים, חזקים, נוחים לשימוש וקלים לבנייה.

מחירי פנלים מבודדים משתנים בהתאם לעובי השכבה המבודדת, סוג חומרי הגלם המשמשים לייצור הפאנל ועוד, אבל ככל, פנלים מבודדים נחשבים לחומר בנייה זול ונוח לשימוש.

יתרונות מחסן פנל מבודד

 • פינוי שטחי אחסון יקרים בבית
 • הגנה על חפצים הנמצאים באחסון מפני פגעי מזג האוויר, גניבות ומזיקים
 • מחיר משתלם לטווח ארוך
 • מתאים להצבה בגינה, בחצר ובכל סביבה חיצונית אחרת
 • עמיד בפני פגעי מזג האוויר ואינו מצריך פעולות תחזוקה
 • מתאים לשימושים שונים
 • מתאים להתקנה במקומות שונים
 • מגיע מוכן ואין צורך לעסוק בבנייה שלו, אלא רק בהתקנה
 • קיימות חברות רבות בשוק המציעות את המוצר ולכן יש תחרות ערה ומבחר רמות של איכות
 • ניתן להוסיף למבנה הקיים מדפים, חלונות ודלתות לפי דרישה ולבצע התאמה אישית לכל לקוח
 • ניתן להתקנה על סוגי משטחים שונים - אדמה, בטון, עץ ועוד.
 • התקנה מהירה ונוחה
 • ניתן לייצור לפי מידה ולפי דרישות שונות

שימושים שונים עבור מחסן פנל מבודד

מחסן אמנם משמש לאחסון, אבל המבנה הייחודי, העשוי פאנלים מבודדים, עשוי להתאים לשימושים שונים, בזכות יכולת הבידוד האקוסטי והתרמי הגבוהה שלו.

בזכות העובדה שזהו חומר מבודד רעשים, אפשר להשתמש במחסן כזה כחדר חזרות של בני נוער המעוניינים להקים להקה, או בתור משרד חיצוני בחצר הבית.

אפשר בקלות להתקין במחסן תאורה ומיזוג ולהפוך אותו למקום שנעים לשהות בו לכמה שעות. הבידוד התרמי תורם גם הוא לחיסכון בהוצאות האנרגיה, שכן רוב הזמן אין צורך במיזוג.

עמידות גבוהה של מחסן פנל מבודד

מחסן פנל מבודד, נוסף על כל יתרונותיו שהוזכרו כאן קודם, מספק גם עמידות גבוהה בפני שורה ארוכה של נזקים אפשריים. צביעה בתנור של הפנלים מספקת עמידות גבוהה של הצבע ולכן אין צורך בתחזוקה וצביעה על בסיס קבוע.

צביעה בתנור מספקת לחלקו החיצוני של הפנל גם הגנה מלאה בפני פגעי מזג האוויר, כך שאתם לא צריכים לחשוש מפני בלאי מהשמש, קורוזיה הנובעת מרטיבות וכן הלאה.

החלק החיצוני של הפנל עשוי מתכת חזקה ולכן המחסן עמיד בפני גם מזיקים, חזק ויציב מאוד. עוביו של חומר הבידוד וסוג החומר הוא שקובע את רמת הבידוד והאיכות שלה ולכן כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע לפני שמחליטים לגבי נושא זה.

בנוסף, חומר הבידוד שנמצא בין לוחות הפנל מהווה חלק ניכר מעוביו של הפאנל. חומרי בידוד הם חומרים קלים מאוד ולכן גם המחסן הוא קל משקל, נוח לשינוע ונוח להתקנה.

תוספות אפשריות למחסן פנל מבודד

כפי שהוזכר כאן קודם, אפשר להוסיף למחסן פנל מבודד מדפים, חלונות ודלתות, אך באותה נשימה אפשר להוסיף למחסן כזה גם גופי תאורה שונים, אמצעים שונים למיזוג וכל אלמנט אחר שיכול להפוך את השימוש במחסן נעים ונוח יותר.

חיבור המחסן לתשתית מים וחשמל תלוי רק בקבלת האישורים הרלוונטיים מהרשויות המקומיות ולכן ניתן בקלות להפוך את המחסן למשרד נוח, או להסב אותו לכל שימוש אחר שאתם צריכים.

כמה עולה מחסן פנל מבודד?

כפי שניתן להבין, טווח המחירים של מחסן פנל מבודד הוא רחב, כפי שטווח העיצובים, הגדלים והדרישות הוא רחב ומשתנה מלקוח ללקוח.

משום כך קשה להעריך מחיר של מחסן יחיד, אבל אפשר לומר בכנות שזהו הסוג היקר ביותר של מחסנים בשוק הישראלי, בעיקר בשל יכולות הבידוד הגבוהות שלו, אך גם בזכות אפשרויות העיצוב הבלתי מוגבלות, רמת גימור גבוהה במיוחד ויציבות גבוהה.

לסיכום

מחסן פנל מבודד נחשב למחסן המוכן האיכותי והיקר ביותר בשוק הישראלי כיום. זהו מחסן - על, המספק יכולת בידוד יוצאת דופן, אסתטיקה גבוהה ואחסון איכותי, כמו גם אפשרות להסב את השימוש לשימושים רבים אחרים. רמת בידוד גבוהה מאפשרת להפוך את המחסן בקלות חלל שימושי, נוח ופונקציונלי.

לצורך בחירה אופטימלית של מחסן מתאים לצרכים שלכם מומלץ להתייעץ עם בעלי המקצוע הרלוונטיים.

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

באסל זלבאני

ציון 9.33 13 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

קובי חכם

ציון 9.52 43 חוות דעת

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה