בית

>

קבלני בניה קלה

>

מאמרים

>

מבנים ניידים מבטון או מעץ: היתרונות והשימושים השונים בכל סוג

מבנים ניידים מבטון או מעץ: היתרונות והשימושים השונים בכל סוג

מבנים ניידים נקראים גם מבנים יבילים וזאת על שם האפשרות לנייד, או להוביל אותם ממקום למקום בקלות. מבנים אלה בנויים מבטון, עץ, או מתכת, מאפיינים את ענף הבנייה הקלה ומספקים פתרונות זולים ושימושיים לענף המסחר, התעשייה והמגורים. אז מה עדיף - מבנים ניידים מעץ, או מבטון?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/11/2020 5 דק' קריאה

מבנים ניידים - בנייה קלה

בנייה קלה, או מבנים ניידים הם בעלי יתרון משמעותי אחד מול מבנים קונבנציונליים - הם מאפשרים תכנון ובנייה באופן חכם ומתקדם בסביבה מתאימה, כמו מפעל לצורך העניין.

רק לאחר הבנייה, כאשר המבנה כבר מוכן, מובילים אותו למקומו המיועד, מתקינים אותו בצורה בטוחה כדי להפוך אותו ראוי לשימוש. באופן הזה ניתן לחסוך בלכלוך, זיהום סביבתי מסוגים שונים ואף בזמן, כוח אדם ועוד.

בנוסף, בנייה קלה בעזרת מבנים ניידים מאפשרת להימנע מעריכת תכניות אדריכלות מסובכות, השגת אישורי בנייה, תיאום בין בעלי מקצוע שונים, עריכת ביקורות על תהליכי הבנייה ועוד. קיצור הדרך המתאפשר באמצעות מבנים ניידים הוא לא פחות ממדהים.

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

באסל זלבאני

ציון 9.33 13 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

קובי חכם

ציון 9.52 43 חוות דעת

עיצוב מבנים ניידים

עם התגברות החשיפה והמודעות לגבי מבנים ניידים, מתפתחת היטב גם היכולת לספק מבנים כאלה ברמה גבוהה של גימור ועיצוב, בהתאמה אישית למגוון גדול של צרכים.

כיום אפשר לראות מבנים ניידים שהותקנו בקיבוצים לצורך הרחבות כבר לפי שנים רבות ועדיין משמשים היטב את חברי הקיבוץ.

גם במושבים ויישובים כפריים אחרים ברחבי הארץ אפשר למצוא מבנים ניידים המשמשים למגורים. אלה מבנים ניידים עשויים בעיקר מבטון, אשר מאופיינים ברמה גבוהה של עמידות, יציבות והתאמה לצורכי מגורים.

יתרונות מבנים ניידים מבטון

בניית מבנים ניידים מבטון היא מהירה, יעילה ונקייה. משום כך מתאפשר איכלוס מיידי ולכן מבנים אלה מתאימים במיוחד למקרים בהם יש צורך לפנות אוכלוסייה גדולה בעקבות אסון טבע, כמו שריפה גדולה למשל.

יחד עם זאת, מבנים אלה מתאימים במיוחד גם לבניית צימרים, יחידות דיור קטנות, הרחבה של בית קיים ועוד. גם בתחום המסחרי ניתן לראות עלייה בדרישה למבני בטון ניידים, מהירי הקמה, זמינים לשימוש מיידי.

משום כך, בעלי עסקים רבים נעזרים בפתרון הנוח הזה ובוחרים להקים את העסק שלהם במבנה נייד מבטון.

יתרון נוסף של מבנים ניידים מבטון הוא האפשרות לשנע אותם ולהעביר אותם עם גמר הפרויקט, או מיצוי המיקום הנוכחי, למקום חדש, במאמץ מינימלי והוצאות מינימליות (אפילו לא צריך לארוז…).

מבנים ניידים מעץ - כדאי להכיר

מבנים ניידים מעץ הופכים נפוצים יותר עם השנים, בדומה למבנים ניידים מבטון, אבל שלא כמו מבנים ניידים מבטון, מבנים ניידים מעץ מקובלים לשימושים קצת שונים.

מבנים ניידים מעץ פחות נפוצים בשימוש מסחרי ותעשייתי, בעיקר בגלל העיצוב הכפרי והמיוחד של מבנים אלה, אשר אינו מתיישב בקנה אחד עם השימוש התעשייתי. בנוסף, מבנים אלה סובלים ממוניטין לא כל כך טוב, שלא בצדק.

עץ הוא חומר טבעי, חי ונושם. משום כך, במצבו הטבעי הוא נתון לנזקים כתוצאה מפגעי מזג האוויר, ממזיקים ונים, כמו תולעי עץ וטרמיטים. כמו כן זהו חומר דליק שנחשב בלתי עמיד בפני שריפות ואולי משום כך הוא פחות נפוץ בישראל לצורכי בניה.

מנגד, ניתן לראות כי בארה"ב למשל, זהו החומר הנפוץ ביותר לבנייה וכי הוא משמש אף לבניית הקונסטרוקציה של מבנים מסחריים, כמו גם בתים פרטיים כמובן.

דבר זה מתאפשר בזכות טיפולים מיוחדים אותם עוברים חלקי העץ המיועדים לבנייה והופכים אותם למעשה חסינים לאש, עמידים בפני מזיקים ועמידים בפני פגעי מזג האוויר - אף יותר מחומרי גלם אחרים המשמשים לבנייה.

משום כך, מבנים ניידים מעץ נחשבים איכותיים ביותר, עמידים ובטוחים לשימוש, אבל לאיזה סוגים של שימושים?

שימושים מתאימים למבנים ניידים מעץ

שימוש בעץ לבנייה, בישראל לפחות, מתאים בעיקר לבתי מגורים, שכן עץ הוא חומר חם, טבעי ואלגנטי, בסגנון כפרי ופשוט.

משום כך, ניתן למצוא מבני עץ ניידים למגורים דווקא ביישובים כפריים בישראל, כמו קיבוצים ומושבים. כמעט שלא ניתן לראות מבנים כאלה בערים, אלא יותר מבנים ניידים ממתכת, כמו בתי מכולות למשל.

יחד עם זאת, ניתן לרכוש מבנים ניידים מעץ מוכנים להתקנה, אשר צריך רק להניח אותם על הקרקע ולחבר לשתיות. מתקבל מבנה מעוצב, חמים וכפרי למראה, נעים ומזמין, אשר ניתן להקים אותו בכמה ימים.

הדבר מאפשר לחברות המייצרות מבנים אלה לספק אותם במחירים נוחים, משום שאינם דורשים כוח אדם כה גדול כמו בתהליכי הבנייה הקונבנציונליים ומשום כך מבנים אלה מתאימים מאוד לאנשים שידם אינם משגת רכישה של בית קונבנציונלי למשל.

יחד עם זאת, ניתן לפגוש לא מעט אנשים אמידים, בעלי אמצעים, אשר בנייה בעץ פשוט קוסמת להם ולכן בוחרים להשתמש במבנים ניידים מעץ לצרכים שונים.

גם המניע האקולוגי משחק תפקיד חשוב, דווקא אצל אוכלוסיות אמידות, שכן מבנים ניידים מעץ אינם מייצרים זיהום סביבתי כה גדול בתהליך הייצור שלהם, כמו מבנים קונבנציונליים.

מבנים ניידים מעץ - לא רק למגורים

האופי החמים והאסתטי של מבנים ניידים מעץ הביא לכך שהם משמשים בעיקר למגורים, אבל ניתן להשתמש בהם למגוון רחב של שימושים, שכן הם פונקציונליים, זולים ונוחים:

  • מחסן לציוד
  • משרד חיצוני בחצר
  • יחידת דיור
  • צימר
  • בעלי קרקע פנויה לבנייה
  • ועוד

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

חשוב לבדוק לפני רכישת מבנים ניידים מעץ

כמו כל מוצר אחר מעץ, גם מבנים ניידים מעץ צריכים לעבור כמה תהליכים חשובים, לפני שיהיו ראויים לשימוש, כדי להפוך אותם עמידים בפני סכנות שונות.

משום כך, לפי רכישה של מבנה נייד מעץ, חשוב לבדוק כי העץ עבר חיטוי נגד מזיקים, ציפוי בלכה לחיזוק העמידות שלו בפני מים וכן כי ישימו עליו חומר מונע בעירה, שיהפוך את המבנה חסין בפני אש.

לסיכום

אם אתם צריכים לבחור בין מבנה נייד מבטון למבנה נייד מעץ, כדאי לכלול את מערכת השיקולים המופיעים במאמר, כמו מיקום, שימוש, סגנון עיצובי וכן הלאה.

יחד עם זאת, בחירה נבונה צריכה להתבצע בעזרתו האדיבה של קבלן בניה קלה שיש לו הבנה מספקת בתחום ויכול לעזור לכם לבחור נכון.

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה