בית

>

קבלני בניה קלה

>

מאמרים

>

חיפוי עץ לבניה קלה: היתרונות הבולטים על פני חיפוי אחר

חיפוי עץ לבניה קלה: היתרונות הבולטים על פני חיפוי אחר

בניה בעץ נפוצה מאוד בארצות רבות מעבר לים, ביניהן ארה"ב, שם זוהי שיטת הבניה הנפוצה מכולן. יחד עם זאת, בישראל דווקא עדיין נרתעים משימוש בעץ לצורך בניית מבנים, למרות שאם היא מתבצעת כראוי, בניה בעץ יכולה להיות עמידה, איכותית, בטוחה ונוחה יותר משיטות קונבנציונליות. אם כן, מהם בדיוק לוחות חיפוי עץ לבניה קלה ומהו התפקיד שלהם בבניה קלה?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/11/2020 4 דק' קריאה

בניה קלה - עמידות יוצאת דופן

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לוחות חיפוי עץ לבניה קלה ובכלל, עוברים תהליכים מיוחדים שהופכים אותם עמידים וחזקים במיוחד, אפילו יותר מחומרים אחרים המשמשים בתחום.

הם עוברים בין היתר חיווי מיוחד נגד חרקים ומזיקים שונים, הם מרוססים בחומרים המעניקים להם חסינות גבוהה בפני אש, כמו גם בפני נזקי המים. משום כך, במקרים מסוימים ניתן למצוא אלמנים מעץ, שהופכים את המבנה עמיד אף יותר ממבנה קונבנציונלי.

על כל היתרונות הללו אפשר להוסיף את היתרון המתקבל בעקבות שיטות הבנייה הקלה, בזכותן בנייה קלה בעץ, או בכל חומר אחר לצורך העניין, מעניקה למבנה עמידות גבוהה בפני רעידות אדמה - פי כמה לעומת מבנים קונבנציונליים.

איך משתלבים לוחות חיפוי עץ בתהליכי בניה קלה?

בניה קלה היא בניה המאופיינת בשימוש בחלקי מבנה מוכנים. חלקים אלה מגיעים מהמפעל כאשר הם מוכנים להתקנה בצורת קירות, לוחות, עמודי תמך ועוד. כל שנותר לבעלי המקצוע בשטח הוא ליצוק יסודות, להרכיב את החלקים השונים והמבנה מוכן.

תהליך זה יכול להימשך בין מספר ימים למספר חודשים ולספק ללקוחות מבנה אינסטנט, מוכן במהירות, יציב, עמיד, נוח, פונקציונלי, מעוצב ואף ידידותי לסביבה.

השימוש בלוחות חיפוי מעץ בתהליכי בנייה קלה מגיע בדרך כלל כאשר בונים מבנה מלוחות מבודדים, או ממכולות ימיות ורוצים להעניק לו אופי חם, עיצוב שובה לב ויוקרתי.

לוחות חיפוי מעץ משמשים במקרה הזה לחיפוי המבנה מבחוץ ומבפנים (לפי צורך ולפי דרישת הלקוח), כאשר הם מעניקים למבנה את כל היתרונות שלהם.

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

באסל זלבאני

ציון 9.33 13 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

קובי חכם

ציון 9.52 43 חוות דעת

בנייה קלה מעץ

לוחות חיפוי מעץ אמנם משמשים לחיפוי מבנים בבניה קלה, כאשר אלה בנויים דווקא מחומרים כמו בטון, או מתכת, אבל ניתן למצוא גם מבני עץ בבניה קלה, שאינם נופלים באיכותם בהשוואה למבנים מחומרי גלם אחרים.

למעשה מדובר על מבנים יציבים ועמידים לפחות כמו מבני בטון, עשויים מחומר טבעי בעל גמישות ייחודית ועמידות בפני נזקים שונים, אשר מתקבלת בעקבות הטיפול המיוחד הניתן לעץ לפני השימוש בו.

התוצאה היא מבנה איכותי, יפה ועמיד, אשר זקוק לתחזוקה מינימלית - בניגוד למבני העץ של ימים עברו. הפעולה היחידה שיש לבצע באופן עקבי למען תחזוקה נאותה של מבנים אלה הוא צביעה.

חיפוי עץ לקירות בבניה קלה

אבל כאמור, בניה קלה מיושמת גם באמצעות חומרי גלם אחרים, כמו מתכת ובטון. יחד עם זאת, במקרים רבים, בוחרים בעלי המבנה לבצע חיפוי עץ לקירות הפנימיים של המבנה, לפעמים גם לקירות החיצוניים, בעיקר בשל הצורך האסתטי בסביבת מגורים המשדרת חמימות וטבעיות.

למרות שניתן להשתמש בחיפוי עץ גם לקירות חיצוניים, ניתן לפגוש את האלמנט הייחודי הזה בעיקר בקירות פנימיים. שימוש בחיפוי עץ מעניק לבית תחושת כפריות חמימה וטבעית באופן מיידי במינימום מאמץ.

משום כך, זהו אלמנט נפוץ במיוחד בבנייה קלה של צימרים למשל, אך ניתן למצוא את החיפוי הדקורטיבי הזה גם בבתים אורבניים, משרדים ובתי עסק שונים, בשל היופי הייחודי שהוא מעניק למבנה.

חיפוי עץ לקירות פנים לעומת חיפוי עץ לקירות חוץ

בין שני השימושים השונים לחיפוי עץ אין הבדל מהותי. יחד עם זאת, חשוב לבחור את צורת החיפוי - אריחים, לוחות, או סרגלים וכן הלאה, וכן את סוג העץ המתאים לאופי השימוש הרצוי.

ניתן למצוא סוגי עץ עמידים יותר לתנאי חוץ, כמו איפאה למשל, המשמש לבניית דקים ופרגולות בזכות עמידותו המיוחדת בפני פגעי מזג האוויר וחרקים למשל.

יחד עם זאת, איפאה עשוי לדהות מחשיפה ישירה לשמש, הוא גם נחשב יקר במיוחד ולכן יש לשקול היטב את השימוש בו.

מנגד, חיפוי עץ לקיר פנימי יכול להיות מיוצר כמעט מכל סוגי העצים, בתנאי שהעץ עבר את הטיפולים ההכרחיים לצורך שמירה והגנה עליו.

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

יתרונות חיפוי עץ בבניה קלה:

אסתטיקה

חיפוי עץ הוא אלמנט אסתטי מאין כמוהו, המעניק מראה יוקרתי, חמים ומזמין.

בידוד איכותי

עץ הוא חומר מבודד איכותי ואפקטיבי מאוד, בתנאי שהוא מותקן בצורה נכונה ובעובי מספיק.

התקנה קלה

התקנת לוחות חיפוי עץ היא קלה יחסית ולכן אפשר גם לקחת את לוחות העץ אתכם אם אתם עוברים דירה.

משתלב עם כל סוגי החומרים

עץ יוצר מראה הרמוני ומשתלב היטב על כל סוגי החומרים ולכן נוח מאוד לעיצוב של המבנה

תחזוקה פשוטה

תחזוקה של חיפוי עץ לקיר היא פשוטה ואינה מצריכה מאמץ מיוחד

לסיכום

לוחות עץ לחיפוי בבניה קלה הם נפוצים ויעילים במיוחד. הם מעניקים למבנה מראה נעים ונחשק, מספקים בידוד איכותי, קלים להתקנה ומשום כך מבוקשים מאוד.

בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם קבלני בניה הקלה לגבי אופן ההתקנה הנכון ובחירה נכונה של סוג העץ, כמו גם של סוג הלוחות. בהצלחה!

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה