בית

>

קבלני בניה קלה

>

מאמרים

>

בנייה מודולרית - כל המידע במקום אחד

בנייה מודולרית - כל המידע במקום אחד

בנייה מודולארית הופכת להיות יותר ויותר  פופולארית בשנים האחרונות כיוון שהיא מאפשרת לבעלי מקצוע רבים לעבוד בו זמנית ולבצע מספר פעולות במקביל בין אם מדור בבנייה או בשיפוץ של אותו מבנה. לבנייה מודולארית ישנם יתרונות כלכליים וטכנולוגיים המספקים יכולות בנייה איכותיות, מהירות וזולות.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-08/09/2011 2 דק' קריאה

בנייה מודולארית – איך זה עובד?

בשיטת בנייה מודולארית חלקי הבית המתוכנן לבנייה מיוצר במפעל המתמחה בהכנת חלקים שונים של הבית, קירות, ריצפה וכדומה. בסיום הייצור במפעל, מובילים את החלקים אל אתר הבנייה ומרכיבים את הבית או את תוספות הבניה כמו בזמן שיפוץ.
בנייה מודולארית מבוססת על הרכבת שלד פלדה או שלד אלומיניום וקירות טרומיים הנבנים מקירות רב שכבתיים בשילוב בטון או בלוקי איטונג הנבנים במפעל זה.
הבנייה גם כוללת חיפוי חיצוני של טיח או אבן. בין קירות השלד עובר מילוי של חומר מבודד העמיד מפני כל מזג האוויר. שכבת הבידוד גם מוסיפה לחוזק המבנה ומבטיחה את יציבותו. את החיפוי לקירות ניתן לבצע בצבעים וגימורים שונים, כאשר לבסוף מתקבלת תוצאה אסתטית, יפה ואיכותית. שיטת בנייה זו נקראת "בנייה נקייה" כלומר, אין עשרות פועלים ומשאיות המעלים אבק, אין חלקיקי בטון שנשפכים, ריצוץ או חרסינה וכדומה שנשארו בחצר. העבודה גם נעשית בשקט יחסי.
מבנים מודולאריים יכולים להיות פתרון מבני מושלם למטרות שונות כגון בניית חדר עבודה לעסק, בניית מחסן בגינה, תוספת והרחבת בנייה לחדר קיים והרחבת מרפסת.  

היתרונות של הבניה המודולארית

היתרונות של הבניה המודולארית הם שהיא בנייה זולה, מהירה, נקייה, ירוקה וחסכונית.
הבנייה המודולארית מאוד מדויקת. כל מה שמתכננים בתוכנית הבית, מתקבל בסופו של התהליך באופן מדויק, ללא כל סטייה. בנייה מודולארית היא בנייה הנעשית תוך שימוש בחומרי בנייה איכותיים, מתקדמים, בעלי יכולת בידוד, חום, קור ורעשים. בנוסף, האופן שבו צריך לקבל אישורים לביצוע בנייה המודולארית הוא בדרך כלל קצר מהרגיל. את הבנייה המודולארית ניתן לבצע בכל מזג אויר כך שנמנעים עיכובים מיותרים ולוח הזמנים לסיום העבודה לא נפגע.

רני ספיר

ציון 9.84 8 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

באסל זלבאני

ציון 9.33 13 חוות דעת

אילן יפת

ציון 9.83 34 חוות דעת

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה