בית

>

קבלני בניה קלה

>

מאמרים

>

בית ממכולה בשיטה המודולרית - התחום הבולט בשנת 2022

בית ממכולה בשיטה המודולרית - התחום הבולט בשנת 2022

החיים משתנים ללא הרף לנגד עינינו ממש בכל תחומי החיים. אחד התחומים הבולטים ביותר בשינויים שחלו בו עם השנים האחרונות הוא תחום הדיור ובמיוחד אזרחים שבונים לעצמם בית ממכולה. משפחות רבות נאבקות למצוא פתרונות דיור ברי השגה ואילו אלה שידם משגת ואינם מתקשים לרכוש בתים, מחפשים פתרונות אקולוגיים, חדשניים וייחודיים לדיור בר קיימא. לכל אלה יש פתרון אחד שעדיין מנסה לחדור למיינסטרים ולהפוך לבחירה הבאה שלכם: בית ממכולה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/11/2020 4 דק' קריאה

בניית בתים ממכולות

בניית בתים ממכולות הפכה בשנים האחרונות לבחירה נפוצה יותר מבעבר ולכן אפשר למצוא את אפשרות המגורים הזו במקומות שונים בארץ - יישובים קטנים וגם ערים גדולות.

האפשרות לבנות בית של ממש בקלות, במהירות והכי חשוב - ברבע ממחיר בית "רגיל" קוסמת לאנשים רבים ואפשר להבין.

יתרונות בניית בית ממכולה

שימוש במכולה לבניית מבנים שונים מתאימה למגזרים שונים ולכן ניתן לראות שימוש במכולות לא רק לבניית בתים, אלא גם למבני תעשייה, מסחר ועוד. היתרונות הרבים של בנייה ממכולה הם הקווים המנחים לאנשים המעוניינים להצטרף לטרנד ולבנות מבנים שונים בדרך הקלה.

עיצוב בית ממכולה

ניתן לשלב בקלות רבה אינספור אלמנטים עיצוביים במבנים ממכולות, כדי לקבל מראה שלם, מסוגנן, מעוצב ומרשים מאוד. אפשר גם לראות בתי יוקרה מרשימים במיוחד שנבנו ממכולות ומשמשים השראה לאלפי אנשים שמעוניינים ללכת בעקבות ההצלחה.

שילובים נוספים בבית ממכולה

ניתן לשלב עץ, או גבס בבניית הבית ולהשתמש בחומרים אלה כדי להעניק למבנה את האווירה הרצויה, כמו גם גימורים אלגנטיים, תחושת חמימות ושילוב עיצובים יצירתיים.

בניה מהירה עם מכולות

כפי שניתן להבין, בניית בית ממכולה היא מהירה מאוד. למעשה, בנייה ממכולות מאפשרת לכם לקבל חדרים מוכנים של ממש ולהרכיב אותם יחד באופן המתאים לכם ביותר.
באופן הזה אפשר לבנות בית ממכולה בפרקי זמן קצרים במיוחד של בין יומיים (!!!) לכמה חודשים - תלוי ברמת העיצוב והגימור של הבית.

היעילות של הבניה

היתרון הזה הופך למשמעותי במיוחד כאשר עולה הצורך לפנות אוכלוסיות גדולות במהירות רבה בשל אסונות שונים (שריפה, שיטפון וכן הלאה) ולשכן אותם במהירות בבתים מוכנים חדשים, במקום הבתים שנהרסו.

גמישות תכנונית עם בתים ממכולות

האופי המודולרי של המכולות מאפשר משחק מרשים ומגוון עם העיצוב של המבנה. כך אפשר לתכנן בית פרטי בן כמה קומות, או יחידה קטנה לסטודנטים, אפשר לבנות מבנים מסחריים ותעשייתיים מסוגים שונים, בגדלים שונים ובשלל עיצובים.

מחיר בר השגה

מכולות המשמשות לבנייה הן מכולות ימיות המשמשות לאחסון מוצרים שונים בתעבורה ימית. משום כך הן זמינות מאוד וגם זולות מאוד.
עובדה זו הופכת את הבנייה באמצעות מכולות זולה במיוחד. למעשה מדובר בכרבע מהמחיר המקובל בשוק לבניית בתים רגילים וזה כשלעצמו הופך את העניין משתלם במיוחד.

גימור חיצוני מגוון

ניתן לבצע גימור חיצוני בסגנונות שונים, החל במראה המקורי של המכולה וכלה בשלל חיפויים חיצוניים, של עץ, או שליכט, אבן, שיש, גרניט פורצלן, אלומיניום ועוד.
מאפיים זה מאפשר להסוות היטב את העובדה כי מדובר על בית ממכולה וליהנות מן האסתטיקה של המבנה - גם מבחוץ.

אפשרויות ניוד נוחות

חלקים של מבנים מודולריים העשויים ממכולות ניתנים לניוד בקלות רבה ולכן ניתן להשתמש בהם לבניה כמעט בכל מקום אפשרי - לפי דרישת הלקוח.

חומרי בנייה עמידים

מכולות ימיות, המשמשות לבניית בתים, עשויות פלדת אל חלד. הסיבה לכך היא הייעוד המקורי של מכולות אלה - לשאת משאות שונים ברחבי האוקיינוסים ליעדים שונים. משום כך, זהו חומר עמיד במיוחד בפני פגעי מזג האוויר, בפני מזיקים ועוד.
לצורך תוספת בידוד אקוסטי ותרמי ניתן לצפות את קירות המכולה בחומרים מתאימים.

איפה אפשר לראות בתים ממכולות?

יישובים קטנים, כמו קיבוצים ומושבים, המעוניינים לפתוח הרחבות ולהגדיל את אוכלוסיית היישוב, משתמשים במכולות לבניה מהירה וזולה.
יחד עם זאת אפשר לראות בתים ממכולות גם בערים, כאשר שם הם משמשים בעיקר כמבני תעשייה ומסחר ואף כיחידות דיור בחצר הבית.
למרות זאת, חשוב לציין כי בתים ממכולות נראים מבחוץ ומבפנים כמו בתים רגילים לכל דבר. הכל בהתאם לרמת העיצוב והגימור שהושקעה במבנה.

בית ממכולה - למי זה מתאים?

עובדת היותן של מכולות אופציה ריאלית לבית מעוצב, מרשים, נוח ועמיד, לצד המחירים הנוחים, הופכת את האפשרות לבניית בית ממכולה מתאימה במיוחד לאנשים שאינם יכולים, או מעוניינים להיכנס להתחייבויות הכבדות הכרוכות ברכישת בית, או בניית בית בשיטה הקונבנציונלית.

בנוסף, לא רק משפחות שרוצות להתחמק מתשלומי משכנתא כבדים יכולות להפיק תועלת מבניית בית מכולה, אלא גם משפחות המעוניינות לגור בבית קטן.

בעלי מגרשים

בעלי מגרשי בנייה קטנים, או צרים יכולים להפיק תועלת רבה מבניית בית ממכולה. אבל לא רק אילוצים כספיים ואחרים מביאים משפחות רבות לעבור לגום בבתי מכולה, אלא גם משבר האקלים החמור בעולם.

משום כך, בנייה במכולות מתאימה מאוד גם לאנשים שרוצים להימנע מנזקים לסביבה, לבנות ירוק ולמחזר, אפילו כשהם בונים בית. כאן גם חשוב לציין כי בניית בית ממכולה יכולה לכלול בניית ממ"ד תקני לכל דבר.
בתים אלה מתאימים מאוד גם למי שמעוניין לפתוח מתחם צימרים יוקרתי, בהוצאה נמוכה יחסית, ליזמים המעונייניים לבנות בתים להשכרה ועוד.

לסיכום

בניית בית ממכולה בשיטה המודולרית יכולה להתאים לטווח רחב מאוד של אנשים ולענות על מגוון רחב של צרכים. המחירים הנוחים לצד אפשרויות העיצוב והפונקציונליות של בית כזה, הופכות את האפשרות הזו לאטרקציה של ממש.

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

באסל זלבאני

ציון 9.33 13 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

קובי חכם

ציון 9.52 43 חוות דעת

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה