בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

שינוי חלומי: הכל על שיפוץ חדר שינה

שינוי חלומי: הכל על שיפוץ חדר שינה

תוכלו לקבל מידע וקצת מחירי שוק בכדי לתכנן היטב מבעוד מועד את חדר חלומותיכם

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/05/2011 7 דק' קריאה

חדר השינה שלנו הוא יותר מאשר החדר בו אנו מבלים את הלילה. הוא החדר הזוגי, האינטימי והפרטי של כל אחד. מפתיע אם כך, שכשמדובר בשיפוץ, חדר השינה בדרך כלל זוכה למינימום תשומת לב ומינימום תקציב. הסיבה לכך היא בדרך כלל העובדה שישנם חדרים בבית בהם אנו מבלים שעות רבות הרבה יותר הדורשים תשומת לב בפני עצמם, כמו המטבח והסלון. עם זאת, חדר שינה מעוצב ונעים משפר פלאים את איכות החיים וכדאי מאוד להשקיע בו. מה יכול לכלול שיפוץ חדר שינה? הטווח הוא רחב למדי, ונע בין נגיעות קלות של הום סטיילינג לשיפור המראה הכללי ועד לשיפוץ מאסיבי (שיכלול בדרך כלל גם חדרים נוספים).

ריצוף בחדר שינה

אחת הדרכים לעשות שינוי משמעותי בחדר השינה היא להחליף את הריצוף, וכך ליצור רקע נעים ואלגנטי לחדר כולו. כיום, אחת האופציות המועדפות לחיפוי הרצפה היא פרקט. בתוך תהליך של שיפוץ, התקנת הפרקט תהיה השלב האחרון בעבודות מכיוון שמדובר בחומר עדין, שעלול להישרט. בתוך קטגוריית הפרקט ישנה אפשרות של פרקט למינציה (דמוי עץ) או פרקט עץ המתחלק אך הוא לכמה סוגים: עץ גושני, תלת שכבתי ודו שכבתי. ברוב המקרים הבחירה תהיה בפרקט הלמינציה הזול והעמיד יותר. התקנת פרקט הלמינציה היא פשוט ומהירה יותר והפלוס הנוסף - ניתן להדביק אותו על ריצוף קיים. מחיר פרקט למינציה לפני התקנה מחיר ב-50 ש"ח למ"ר לחומרים הפשוטים והזולים ביותר ויכול להגיע גם ל-150 ש"ח. בחירה בפרקט עץ רלוונטית בדרך כלל יותר לשיפוץ בתקציב גבוה מכיוון המחירים מתחילים רק בכ-150 ש"ח למ"ר ויכולים להגיע גם ל-500 ש"ח. ההתקנה מסובכת ויקרה יותר והחומר דורש תחזוקה רבה יותר.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

חדר שינה עם פרקט

פרקט בחדר שינה. חגית ומיכל עיצוב וסטיילינג. צילום: אורית ארנון

אופציה שכיחה נוספת לריצוף היא באריחי גרניט פורצלן בצבע רגוע ושקט, כאשר כבר כמה שנים אריחי הגרניט פורצלן הגדולים והאפורים הם הנמכרים ביותר. שימו לב שגרניט פורצלן מגיע בשלושה גימורים שונים: מבריק, מאט ולפאטו (שהוא מבריק למחצה). בדרך כלל הבחירה הפרקטית ביותר היא בריצוף מאט, מכיוון שסוגי האריחים האחרים דורשים ניקיון ותחזוקה רבה יותר. מחירי אריחי גרניט פורצלן מתחילים בכ-50 ש"ח למ"ר עבור ריצוף ברמת סטנדרט ויכולים לטפס מעלה. כיום, אופנתי גם לבחור באריחים דקים במיוחד, גדולים או קטנים במיוחד המקפיצים את מחירי החומרים והעבודות כלפי מעלה. היתרון הבולט של הגרניט פורצלן הוא עמידות גבוהה, תחזוקה מועטה ומחיר נוח. עוד יתרון הוא מגוון רחב מאוד של דוגמאות ואופציות המתאימים כלל סוגי העיצובים שתרצו. האריחים הללו יכולים לדמות מראה של ריצוף פרקט למראה מודרני, אריחי בטון למראה תעשייתי או רצפות מצוירות לעיצוב בסגנון רטרו.

צבע בחדר שינה

 מובן מאליו שצביעה מחודשת של חדר שינה, כך שהקירות יהיו לבנים ונקיים, תיצור אווירה אינטימית ונעימה. הצביעה הבסיסית כוללת תיקונים, פריימר ושתי שכבות צבע ומחילה במחיר של כ-1,500 ש"ח. מעבר לכך, יש שיעדיפו גימורים חלקים ומהוקצעים יותר - המתאימים במיוחד למראה מודרני ונקי. גימור חלק כזה מתקבל באמצעות שכפטל אמריקאי - עבודת יישום חומר מיוחד על הקיר ושיופו עד להחלקה הרצויה. עבודת גימור כזו יכולה להכפיל את המחיר הכולל של עבודות הצבע.

מעבר ללבן, יש שיעדיפו צביעת קיר אחד בחדר בגוונים מיוחדים יותר. כיום, ישנה מגמה עיצובית של צורות גיאומטריות על הקיר ליצירת מראה מעניין יותר. הדבר נראה רבות בחדרי ילדים אך המגמה זולגת גם לחדרי שינה של מבוגרים. צביעה מעניינת יכולה להיות גם צביעת "אומברה" (גוון ההולך ומתכהה לאורך הקיר), או צביעה רק של שלושת רבעי ממנו. הצבעים הנבחרים יהיו בדרך כלל צבעי פסטל רגועים. עוד אופציה יצירתית היא בחירה בשליכט, צבע דמוי בטון או טייחים למיניהם לחדר - אלה מתאימים לשני קצוות עיצוביים. מראה בטון מתאים בדרך כלל לחדר שינה בסגנון תעשייתי והשליכט הצבעוני יתאים לחדר שינה כפרי.   

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או
חדר שינה עם קיר אפור

צביעת קיר בחדר שינה. תכנון: הלל אדריכלות. צילום: עודד סמדר

עבודות גבס בחדר שינה

גבס יכול להיות שימושי בחדר שינה בכמה סוגים של מקרים:

 - כאשר מדובר במסגרת של שיפוץ כללי בו נעשתה חלוקה מחודשת של חללים באמצעות גבס - במקרה כזה ייבנו קירות באמצעות קונסטרוקציה עליה מחוברים לוחות גבס ובאמצע מיושם חומר בידוד. חשוב כמובן, לוודא שהעבודה נעשית על פי התקן וכי גם החומרים נושאים עליהם תו תקן ישראלי.

 - כאשר יש צורך בחיפוי תקרה או קיר בגבס - החיפוי נעשה בדרך כלל כדי להסתיר פגמים בקיר או כדי לפתור בעיות אקוסטיות. במקרים כאלה תיבנה הקונסטרוקציה על גבי הקיר או התקרה, אליה יחובר לוח הגבס ובין לבין - חומר הבידוד.

 - עבור עיצובים בגבס כמו קרניזים, תקרה צפה, תאורה שקועה, נישות ועוד - כאן מדובר בדרך כלל על החלטה עיצובית (אשר יכולה לנבוע גם מצורך. למשל - שילוב של חיפוי תקרה בשל תקרה פגומה עם תאורה סמויה וקרניזים). עיצובים בגבס יוצרים מראה מהוקצע ונקי ולכן הם מתאימים מאוד לחדרי שינה המעוצבים בסגנון מודרני.  

המחירים לעבודות הגבס משתנים מאוד על פי סוג העבודה הנדרשת וההיקף. המחירים נעים בין 250 ש"ח למ"ר לקיר גבס וכ-250 ש"ח למטר לקרניז.

תאורה בחדר שינה

 בחדר שינה בדרך כלל ישנה עדיפות לתאורה בגוונים צהובים וחמימים, בשילוב עם נורות לילה לקריאה לפני השינה. או יש פינת עבודה בחדר השינה, כדאי לשלב מנורת שולחן או גוף תאורה נוסף שספק תאורה חזקה וקרירה יותר. אם חדר השינה כולל חדר ארונות, מומלץ גם שם לבחור בגוף תאורה חזק וקר, שיקל על בחירת הבגדים. כאשר נעשה שיפוץ כללי הכולל גם החלפה של מערכת החשמל, יש לתכנן לכל גוף תאורה מפסק נפרד, כאשר יש כמובן את האפשרות ליותר ממפסק אחד. בחדר השינה ניתן לבחור במפסק ליד המיטה ומפסק בכניסה לחדר עבור התאורה העיקרית.

בעלי מקצוע לשיפוץ חדר שינה

מעצב פנים/ אדריכל - כאשר מדובר בשיפוץ חדר שינה במסגרת של שיפוץ כללי בדרך כלל מומלץ יהיה לקחת אדריכל או מעצב פנים לשרטוט התכניות לשיפוץ, לכתיבת כתב כמויות המהווה בסיס לקבלת הצעות מחיר מקבלנים, לליווי השיפוץ ולגיבוש העיצוב.

כאשר מדובר בשיפוץ נקודתי של חדר אחד, ובשינוי מצומצם יותר, פעמים רבות לא יהיה צורך באדריכל. יש שייקחו בכל מקרה איש מקצוע שיסייע בגיבוש סגנון העיצוב וילווה ברכישת המוצרים. עבור כך ניתן גם לקחת שירות של הום סטיילינג, אשר עולה בדרך כלל כ-3,000 - 5,000 ש"ח להלבשת חלל אחד.

איש המקצוע המתאים לעבודת השיפוץ עצמה גם כן ישתנה בהתאם לעבודות שנעשות. אם מדובר בשיפוץ החדר במסגרת של שיפוץ כללי, יש צורך בבחירת קבלן שיפוצים לביצוע העבודה. כאשר מדובר על שיפוץ חדר אחד שכולל כמה מרכיבים שונים כמו גבס, ריצוף וצבע - ניתן לקחת לעבודה שיפוצניק. כלומר, בעל מקצוע המתמחה בשיפוצים קטנים יותר. אם מדובר רק בעבודות גבס או רק בעבודות צביעה יש לקחת בעל מקצוע המתמחה באותו התחום: קבלן גבס לעבודות גבס, צבעי לצביעה וכו'.  

חדר שינה בגווני שחור

מיטה עגולה ועיצוב בלתי שגרתי. רשת אליתה ליווינג

עיצוב חדר השינה

חדר שינה בסגנון מודרני - הסגנון המודרני כולל בדרך כלל צבעוניות מונוכרומטית, קווים ישרים ונקיים ואווירה מעט קרירה. חדר שינה מודרני יכלול למשל רצפת פרקט, כיסוי מיטה או מצעים לבנים, תאורה שקועה עם הנמכת גבס וארונות בצבע לבן או אפור.

חדר שינה לבן בסגנון מודרני

חדר שינה מודרני. תכנון: הלל אדריכלות. צילום: לירן שמש

חדר שינה בסגנון תעשייתי - סגנון תעשייתי כולל שימוש בחומרים כמו בטון או מתכת והתוצאה היא מראה קריר הנחשב לעיתים גם "גברי" (ההפך למשל מהמראה הכפרי ה"רך"). חדר שינה תעשייתי יכלול למשל קיר בטון או במראה בטון, מיטה ממתכת תעשייתית ושילוב אלמנטים מזכוכית.

חדר שינה תעשייתי

חדר שינה בסגנון תעשייתי. עיצוב פנים: דורית ויינברן. צילום: אלעד גונן

חדר שינה בסגנון רטרו - הרטרו הוא סגנון עיצוב השואל אלמנטים מעשורים קודמים, בעיקר משנות החמישים ועד שנות השבעים. הוא מתאפיין בצבעוניות רבה, טפטים בהדפסים גיאומטריים המזכירים סגנונות ישנים, אריחים מצוירים וכרזות וינטג'.  חדר שינה בסגנון רטרו יכלול למשל ריצוף מצוייר, ארונות צבועים בסגנון שאבי שיק, וכרזת וינטג' על הקיר.

חדר שינה בסגנון כפרי - הסגנון הכפרי כולל הרבה עץ, חומרים טבעיים, הרבה שימוש בטקסטיל רך ורהיטים מחודשים. חדר שינה כפרי יכלול למשל מיטה מעץ מלא, וילונות רכים וצבעוניות חמה.    

חדר שינה כפרי

חדר שינה כפרי. תכנון ועיצוב: שירלי דן. צילום: יואב פלג

חדר שינה בסגנון אקלקטי - האקלקטי, כשמו כן הוא, ישלב סגנונות שונים בחלל אחד. הוא יכול למשל, לשאול מהסגנון התעשייתי את קיר הבטון ומהסגנון הכפרי את שילובי הטקסטים החמים. חדר שינה בסגנון כזה יכול ללכת להרבה כיוונים כמו למשל רצפת בטון תעשייתית שתשתלב עם טקסטיל בצבעים חמים ומיטת עץ.

שיפוץ חדר השינה יכול להיות פרויקט מהנה למדי, ואנחנו ממליצים להתחיל אותו בשאיבת השראה ממקורות שונים. הסתכלו על כמה שיותר תמונות בפינטרסט, באינסטגרם ובמגזינים שונים עד שתדעו בדיוק מה הסגנון המועדף שלכם. לאחר מכן, הגדירו בדיוק מהם הצרכים שלכם מהחלל  - האם חדר השינה ישמש גם כחדר עבודה, והאם תרצו להוסיף חדר ארונות? כשתדעו בדיוק מה אתם מעוניינים וצריכים לעשות אז תוכלו לבנות תקציב ולהתחיל לחפש בעלי מקצוע מתאימים להנעת התהליך.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה