שיפוץ דירה להשכרה ברמת גן [תמונות השראה]
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

מעט שהוא הרבה: דירה להשכרה ברמת גן שעברה שיפוץ ממוקד

בעל בית שרכש דירה חדשה שיועדה להשכרה רצה לבצע בה שינויים שיהפכו אותה מוארת ומודרנית. האמצעים: סטנדרטים גבוהים, דיוק וחומרים איכותיים

מאמר מאת גידי ליברמן

פורסם ב-29 באוקטובר, 2017 (עדכון אחרון: 13/11/17)

דירת ארבעה חדרים ברמת גן שנקנתה לצורך השכרה הייתה זקוקה לשיפוץ ולשינוי משמעותי, בשל היותה גדולה מאוד אך מחולקת ומתוכננת בצורה בעייתית. גודל הדירה היה 120 מ"ר, והיא הייתה חשוכה עם חללים בלתי מנוצלים.

המטרה העיקרית של השיפוצים הייתה שדרוג הדירה, פתיחתה והפיכתה למוארת ומודרנית. חלוקת החללים ההתחלתית כללה 3 חדרי שינה גדולים וביניהם מסדרון גדול מאוד. גם חדרי השירותים והאמבטיה המיושנים היו זקוקים לשיפוץ ושינוי. המרפסת היתה מלבנית וארוכה כפי שהיה נהוג לבנות פעם, ובעלי הדירה הקודמים סגרו אותה והוסיפו לסלון. המטבח היה קטן ומרפסת השירות היתה צרה ולא פרקטית. בעל הבית רצה לשפץ ומיד לאחר מכן להשכיר את הדירה. כבר היו לו לקוחות שחיכו להיכנס בחוזה לטווח ארוך. לפרויקט נבחר מעצב הפנים גידי ליברמן, כאשר הדגש בשיפוץ היה על סטנדרטים גבוהים, דיוק וחומרים איכותיים. 

במהלך השיפוץ הוקטן ההול המוגזם בגודלו. חדר שינה אחד הוגדל על חשבון חדר שני והפך למאסטר בד רום, כולל שירותי הורים.

הסלון החדש.

המטבח נפתח למרפסת השירות ומוקם בו אי גדול. הצבע הנבחר עבור המטבח היה שחור מודרני, והדגש היה על מטבח שמיש ויעיל עבור הדיירים החדשים הצפויים להיכנס.

מבטח שחור מודרני.
מטבח שחור.

הייתה התלבטות לגבי המרפסת הסגורה - האם לפתוח אותה מחדש או להשאירה סגורה. לבסוף הוחלט על פתרון ביניים של חדר שמש, שבחורף ניתן לסגור אותו לכדי חדר רגיל ובקיץ יכול להיפתח כמעט לכדי מרפסת.

מבט נוסף אל החלל בו ניתן לראות את חדר השמש.

בשל העובדה שמדובר בדירה להשכרה, נבחר קו עיצובי ללא בחירות קיצוניות. נבחרו צבעים שיכולים להתאים בקלות לצבעים אחרים אותם יוכלו הדיירים החדשים להכניס, והדגש היה על הפרקטיות. עם זאת, המטבח כן עוצב בצורה דומיננטית כך שתהיה בכל זאת אמירה עיצובית מרשימה, אך ללא גוונים זועקים. בכל הבית נבחרו גוונים מתונים כמו אפור, שחור וכחול.

גווני כחול, אפור ושחור בחדר שינה.

הריהוט שהוצב בדירה הוא ריהוט בסיסי עם תוספות: הסלון הוא סלון נטוצי המקורי של הדירה, כיסאות האוכל נקנו בשוק הפשפשים ועברו צביעה, נקנו וילונות למראה רך, שתי פלטות עץ ירוקות היוו פיתרון מעניין ויצירתי הן כמדף מתחת לטלוויזיה בשילוב ספרים והן מעל המיטה.

פלטת עץ מאחורי המיטה.

האמבטיה כולה בצבעי לבן אך נבחר קיר אחד ובו נוסף פס דקורטיבי של אריחים בגווני כחול. מדובר באריחים פשוטים של 20 על 20 שמקפיצים את המראה הכללי בשל השילוב הנכון והמדויק.

קיר עם אריחי בגווני כחול.
 

ניתן לראות בפרויקט כי גם שיפוץ של דירה להשכרה בתקציב לא גבוה יכול להגיע לתוצאה איכותית ומרשימה בזכות עבודה ברמה גבוהה ופרטים קטנים שמקפיצים את המראה. ואין דרך טובה יותר להבין איזה שינוי עברה הדירה - מאשר תמונת ה"לפני".

הדירה לפניהדירה - לפני

עיצוב: גידי ליברמן

צילום: יוסף כהן

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

מעוניינים לשפץ את הדירה? לקבלני שיפוצים מומלצים ברמת גן ובאזור המרכז הקליקו כאן!

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר להתייעצות עם נציג