בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

עבודות מנוף: שימושים ויתרונות במגזר הפרטי והציבורי

עבודות מנוף: שימושים ויתרונות במגזר הפרטי והציבורי

מנופים קיימים כבר שנים רבות כשאת מקורם של המנופים המוקדמים והפשוטים ביותר ניתן לייחס עוד לימי יוון העתיקה. עבודות מנוף כיום מבוצעות על ידי כלים משוכללים ופועלים על בסיס מערכות חשמליות או הידראוליות. למנופים שימושים שונים הן בתעשיית השינוע, הבניין והשיפוצים, החשמל והתקשרות והן לצרכים פשוטים יותר כגון תליית דגלים וכרזות.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-16/07/2011 2 דק' קריאה

אילו סוגי מנופים קיימים? מה השימושים של כל מנוף?

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

בניין בבניה

מנופים כיום משמשים למגוון פעולות ומתחלקים לשלושה סוגים עיקריים , לדוגמא:

  • מנופי הרמה – מנופי הרמה משמשים להרמת חומרי בניין, ציוד כבד, עצים, חפצים גדולים וכבדים ועוד. עבודות מנוף נדרשות כאשר יש צורך בהרמת מטען כבד במיוחד כמו פסנתר או ג'קוזי שאדם אינו יכול להרימו באמצעים רגילים או כאשר יש צורך בהזזת ציוד במקומות צרים.
    כאשר אנו מבצעים שיפוץ בדירה ומעוניינים להחליף את רהיטי הבית, לא תמיד קיימת האפשרות להכניס את הרהיטים דרך הדלת ושימוש במנוף שיעביר את הרהיטים דרך החלון הוא הפתרון המושלם במיוחד כאשר מדובר בהעברה אל בניין רב קומות.
    שעת עבודה של מנוף במקרה זה תעלה בין 300-500₪ (תלוי בקומה).
  • מנופי סל – מנוף הסל הוא מנוף אשר לזרועו מחובר סל שיכול לשאת אדם. מנופים אלו משמשים לעבודות בגובה כגון גיזום עצים, עבודות חשמל, מעטפת בניינים, תליית דגלים וכרזות וכדומה. מנופי סל יכולים במקרים מסוימים להחליף את הצורך בבניית פיגומים ומשמשים רבות בשיפוץ בתים ודירות.
  • מנוף כננת – כננת היא מתקן אשר כולל סליל וכבל הנכרך סביב הסליל. את הכננת ניתן לחבר למנוף. מנוף כננת משמש ברוב המקרים לעבודות עומק כגון: אינסטלציה, עבודה בבורות, צנרת וכדומה. הכננת משמשת גם לחילוץ רכבים ומשאיות.

שיפוץ בעזרת מנוף

כאשר אנו מבקשים לשפץ את הבית, במיוחד כאשר מדובר בדירה הממוקמת בבניין רב קומות, קיים קושי בהעברה של הרכוש הן מבחינת גובה הדירה והן מבחינת צפיפות חדר המדרגות.
שיפוץ דירה שזה עתה נרכשה לרוב כולל החלפת ריצוף, החלפת אריחי קרמיקה ושינויים ושיפורים נוספים. כאשר אנו מפרקים ריצוף ישן עלינו להיפטר ממנו ובאמצעות מנוף ניתן לעשות זאת באופן מהיר ויעיל.
על מנת להעביר את כל חומרי הבנייה החדשים להם אנו זקוקים למטרת השיפוץ, נוכל להשתמש בשני סוגים של מנופים: אחד המורכב על משאית קטנה ומיועד לשימוש בדירה שנמצאת עד הקומה ה - 14 ואחר המורכב על משאית גדולה, כבדה ויציבה ומיועד לשימוש בדירות בקומה ה- 14 ומעלה.
מנוף גם מסייע בהעברה של חפצים כגון מקררים אשר רחבים מדי לעבור בחדר המדרגות או חפצים שלא ניתן לשאת אותם בגלל משקלם הכבד.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה