בית

>

קבלני שיפוצים

>

מאמרים

>

חיפוי קרמיקה - למה משמש ומתי נעדיף אותו על פני חיפוי אחר?

חיפוי קרמיקה - למה משמש ומתי נעדיף אותו על פני חיפוי אחר?

חיפוי קרמיקה משמש להגנה על קירות המטבח מפני לכלוך, שומן ורטיבות. הוא גם מקל מאוד על עבודת הניקיון ומשמש אלמנט דקורטיבי, במרבית המקרים, אבל הוא משמש גם לקירות חדרים רטובים, כמו מקלחות, כדי לשמור על הקירות מפני רטיבות ולחות. אם כן - אילו סוגי קרמיקה קיימים? האם חיפוי קרמיקה מתאים לחדרים נוספים בבית ואיזה בעל מקצוע מבצע התקנה של חיפוי כזה?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-31/12/2020 5 דק' קריאה

חיפוי קרמיקה למטבח - יתרונות

חיפוי קרמיקה, כאמור, הוא חיפוי נפוץ במיוחד במטבחים, בזכות שורה של יתרונות:

ניקיון

בזכות המבנה של החומר, הוא כמעט בלתי חדיר למים ושומן. משום כך, הוא כמעט בלתי ניתן להכתמה ובמקביל, קל מאוד לנקות אותו.

אסתטיקה

חיפוי קרמיקה למטבח מגיע בצבעים שונים, עם דוגמאות, בצורות שונות וגדלים שונים ומשמש אלמנט דקורטיבי חשוב במטבח.

הגנה מפני לחות

כאמור, קרמיקה היא חומר כמעט בלתי חדיר למים. בזכות העמידות יוצאת הדופן שלה, היא מגנה על קירות וארונות המטבח מפני נזקי הרטיבות והלחות ביעילות רבה.

עמידות גבוהה

חיפוי קרמיקה עמיד לא רק בפני רטיבות ולכלוך, אלא גם מפני הפרשי טמפרטורה, אש ואפילו בפני החלקה.

אם כן, אילו סוגי קרמיקה מתאימים לסוגי המטבחים השונים?

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

חיפוי קרמיקה למטבח לבן

בחירת חיפוי קרמיקה למטבח צריכה ללא ספק להיעשות תוך התייחסות לצבעים השולטים בעיצוב המטבח ולכן הבחירה המתבקשת עבור מטבח לבן היא קרמיקה לבנה, אבל האמת היא שיש עוד אפשרויות רבות.

אפשר לבחור קרמיקה לבנה עם עיטורים שונים בגוון אחר ואפשר גם לבחור חיפוי קרמיקה שכולו בגוון אחר - גדי לשבור את הלבן של קירות המטבח וחזיתות הארונות.

ישנה חשיבות גם לבחירה של גודל האריחים וצורתם, אך זו מתקשרת יותר לגודל המטבח ולאו דווקא לצבע.

כך, אם אתם מחפשים עיצוב מתאים לחיפוי קרמיקה במטבח גדול, מומלץ להשתמש באריחים גדולים ומנגד, אם החיפוי מיועד למטבח קטן, רצוי להשתמש באריחים קטנים.

מטבח מודרני - איך בוחרים חיפוי קרמיקה מתאים?

בחירה של אריחי קרמיקה למטבח מודרני יכולה להיות מגוונת, אם כי נהוג לשלב במטבחים מודרניים צבעים בהירים.

יחד עם זאת, מטבח מודרני אינו חייב להיות מאופיין בצבעים בהירים לכל חלקיו ולכן אפשר לגוון בבחירת אריחי החיפוי, בהתאם לסגנון העיצוב של המטבח, בהתאם לטעם האישי שלכם וכן בהתאם לכמה קווים מנחים:

גוון האריחים

הבחירה צריכה להתבצע בהתאם לגוון המועדף עליכם, בהתייחסות לעיצוב הכללי של המטבח. למעשה, עבור מטבח מודרני אפשר לבחור מתוך קשת רחבה של גוונים, בתנאי שהגוון משתלב היטב עם האלמנטים האחרים במטבח.

גודל האריחים

אפשר למצוא אריחי קרמיקה כמעט בגל גודל, אבל כאמור, ככל שהמטבח גדול יותר, כך רצוי להשתמש באריחים גדולים יותר ולהיפך.

סגנון עיצוב

גם סגנון מודרני יכול להיות מגוון ולכן, יש להקפיד להתאים את צורת האריחים, הצבע שלהם, הגודל והמרקם, לסגנון העיצוב שבחרתם. אפשר לבחור אריחי קרמיקה פשוטים, או דמויי עץ, בגוון מטאלי, או מט, בצורת ריבועים מסורתית, או כמעט כל צורה אחרת שתרצו.

איכות ורמת גימור

איכות האריחים ורמת הגימור שלהם צפויה להשפיע על המחיר, אבל גם על מראה המטבח, על רמת הניקיון האפשרית ועל עמידות של האריחים לטווח ארוך.

קרמיקה זכוכית למטבח

חיפוי זכוכית למטבח, מכונה גם קרמיקה זכוכית, הוא חיפוי עשוי זכוכית עמידה וחזקה, המאפשר חיפוי אחיד של הקיר, ללא מרווחים ורובה, שכן ניתן להשתמש במשטח אחד גדול, במקום אריחים קטנים.

זהו חיפוי מתאי במיוחד למטבחי יוקרה, שכן הוא יקר במחירו וגם יוקרתי למראה. הוא מעניק למטבח מראה בלתי רגיל ולכן הפ מבוקש בשנים האחרונות, אם כי זהו חיפוי עמיד פחות לעומת קרמיקה וכאמור - מחירו הגבוה אינו מתאים לכל אחד.

חיפוי קרמיקה לאמבטיה

חיפוי קרמיקה בחדרי רחצה משמש בעיקר כדי להגן על הקירות מפני הרטיבות השוררת בחדרים אלה.

עמידות כמעט מלאה של הקרמיקה בפני מים מאפשרת עיצוב של חדרי רחצה פרקטיים ונוחים, קלים לניקוי ועמידים לטווח ארוך.

בחירה של חיפוי קרמיקה לאמבטיה דומה מאוד בשיקולים שלה לבחירה של חיפוי קרמיקה למטבח, אלא שסגנונות העיצוב המאפיינים אריחי קרמיקה לאמבטיה שונים מעט מאלה הנהוגים לעיצוב המטבח.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

חיפוי קירות חוץ בקרמיקה

חיפוי קירות חוץ מספק מענה אסתטי לעיצוב מבנים מיוחדים, אך יש לו גם תפקיד חשוב הרבה יותר - זוהי דרך יעילה מאוד להגנה על הקירות מפני פגעי מזג האוויר.

בהתחשב ביתרונות הרבים של קרמיקה, אפשר להבין למה היא משמשת לעיתים קרובות לחיפוי קירות חיצוניים.

אבל המראה של קרמיקה רגילה אינו מתאים בהכרח לקירות חוץ. משום כך, לחיפוי קירות חוץ נהוג להשתמש בקרמיקה מעוצבת במרקמים מיוחדים וצורות מיוחדות, כמו למשל אריחי קרמיקה דמויי עץ , או אריחי קרמיקה דמויי אבן למשל, אשר הפכו מאוד מבוקשים לחיפוי קירות חוץ בבנייני מסחר וכן בבתים פרטיים.

חיפוי קרמיקה דמוי עץ

חיפוי קרמיקה דמוי עץ נוצר בעקבות הביקוש עבור חיפוי עץ אשר יש לו עמידות גבוהה יותר בפני נזקי מזג האוויר, לצורך חיפוי קירות חיצוניים, אך למעשה, חיפוי קרמיקה דמוי עץ משמש כיום לא רק לחיפוי קירות חיצוניים, כי אם גם ובעיקר לצורך עיצוב פנים של מבנים שונים.

ניתן להשתמש בחיפוי קרמיקה דמוי עץ לחיפוי הקיר במטבח, או במקלחת, אך גם לצורך עיצוב קיר מרכזי באחד החדרים האחרים בבית.

חיפוי זה מעניק מראה חמי, מזמין ויוקרתי, ייחודי לעץ, אך ללא החסרונות של העץ, הכוללים מחיר גבוה ועמידות נמוכה בפני לחות ומזיקים.

קרמיקה דמוי אבן לחיפוי קירות

בדומה לאריחי קרמיקה דמויי עץ, גם אריחי קרמיקה דמויי אבן מיוצרים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת לייצור אריחים. טכנולוגיה זאת מאפשרת ייצור של אריחי קרמיקה במרקמים, גוונים וצורות שונות, המדמים סוגים שונים של אבן טבעית.

התוצאה - חיפוי קיר עמיד מאוד, המחזיק בכל התכונות הטובות של קרמיקה, אשר יש לו מראה של אבן טבעית - יוקרתי ומרשים, אבל במחיר נמוך יותר ועם עמידות לטווח ארוך הרבה יותר.

חיפוי קרמיקה למטבח מחיר

מחיר חיפוי קרמיקה למטבח נקבע לפי מטר, כלומר לפי גודל השטח שיש לחפות, אך זהו רק אחד מכלל השיקולים:

גודל האריחים

ברוב המקרים, אריחים גדולים יותר גם יקרים יותר מאריחים קטנים.

עיצוב

עיצוב מיוחד של צורת האריחים, מרקם, או הדפסה מייקר באופן טבעי את מחיר החיפוי.

איכות ורמת גימור

באופן טבעי, ככל שמדובר על אריחים איכותיים יותר, כך גם יעלה המחיר, אבל לטווח ארוך, זה בדרך כלל משתלם, אם אין לכם כוונה להחליף בקרוב את החיפוי.

החלפה - התקנה

החלפה או התקנה - מחיר עבודת ההתקנה יעלה אם יש צורך בפירוק של חיפוי ישן, הכנה של הקיר והתקנה של חיפוי חדש.

משום כך, לפני בחירה סופית של ספק עבור האריחים וכן של השיפוצניק שמתקין לכם את החיפוי, בדקו מספר הצעות מחיר, כדי להבין מה אתם מקבלים עבור המחיר שתשלמו.

לסיכום

חיפוי קרמיקה הוא אלמנט שקיים ברוב המכריע של בתים בישראל ובעולם, כאשר יש לו תפקידים רבים, החל בדקורציה וכלה בהגנה על הקירות.

יחד עם זאת, איכות החיפוי תלויה במידה רבה ברמת המקצועיות של השיפוצניק אשר מתקין לכם את הקרמיקה ולכן חשוב מאוד לבחור בעל מקצוע מנוסה ואמין, כדי לקבל תוצאה אופטימלית.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה