בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

צבעוניות עליזה: עיצוב ברוח מקסיקנית

תוכן עניינים

צבעוניות עליזה: עיצוב ברוח מקסיקנית

לא רק קקטוסים: שילובי צבעים עזים מאפיינים את סגנון העיצוב המקסיקני. כך תשלבו צבעוניות עליזה ותוססת גם בחלל הפרטי שלכם

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-03/01/2018 3 דק' קריאה

לצד סגנונות רגועים ונקיים הנפוצים מאוד כיום בעיצוב פנים כמו הסגנון הסקנדינבי הפופולרי, המודרני וההייטקי ישנם מעצבים רבים המבקשים לרענן את האווירה הקרירה עם פלטות צבעים מגוונות ופרועות יותר. כקונטרה לארצות סקנדינביה הקרירות והעיצוב המאופק מגיע העיצוב המקסיקני, כפי שבא גם לידי ביטוי בשבוע העיצוב שנערך במקסיקו סיטי. המשתתפים בו יכלו להתבונן מקרוב על הפריטים הצבעוניים המאפיינים מאוד את שפת העיצוב המקומית. ההשפעה המקסיקנית באה לידי ביטוי כיום גם בצבעוניות עזה, וגם בשילוב קקטוסים וסוקולנטים בעיצוב הפנים - צמחים המייצרים לוק אלגנטי וקלים לתחזוק.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

פריטים צבעוניים וקקטוסים.

בית העיצוב שכטר. צלם: איליה מלינקוב


מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
קקטוסים

קקטוסים וסוקלנטים של WE LOVE PLANTS

אם אתם מעוניינים ליישם את הצבעוניות אצלכם בבית במהלך שיפוץ או עיצוב מחדש של החלל, כדאי לעשות זאת בזהירות. שילוב של אלמנטים צבעוניים צריך להיעשות בצורה מושכלת, עם הרבה חשיבה מוקדמת כדי שלא ליצור הרבה רעש בעיניים, ולשמור על סטייל. שים אדרי, מעצב הבית של בית העיצוב שכטר מסביר כי חשוב קודם כל לקבל החלטה באילו חומרים נרצה לשלב את האלמנטים הצבעוניים: האם כדאי לעשות זאת באמצעות שילוב רהיטים בצבעים חזקים ודומיננטיים, האם לשלב זאת באמצעות פריטי טקסטיל - בווילונות, כריות וכיסויי מיטה או דווקא באמצעות צבעים מיוחדים וטקסטורות שונות בקירות.

ברזים צבעוניים

ברזים של "חלמיש"

עבור מי שמעוניין לתת ביטוי לאלמנטים צבעוניים אבל חושש מאפקט מוגזם, ממליצה האדריכלית שירה מוסקל מהלל אדריכלות לבחור פינה אחת בבית, שהיא פחות מרכזית ודומיננטית וליצור בה מרחב לישיבה ובו לשלב פריטי טקסטיל מעניינים. כך תיצור פינה זו ניגוד בהשוואה לחללים אחרים ורגועים יותר בבית.

חדר אמבטיה צבעוני

אריחים: חברת "חלמיש"

צבע נועז יכול להוות עמוד תווך עבור החלל כולו אפילו באלמנטים פחות משמעותיים בתוכו כמו בארון בגדים, ארון מטבח או כורסה בסלון. כך, העין תימשך לאלמנט שהוא לאו דווקא המשמעותי או הגדול ביותר בחלל, כךך ממליצה מעצבת הפנים עדי חמיצר, ממשרד "לוי חמיצר". 

כורסה צהובה

כורסה של רשת "אליתה ליוינג"

כורסה צהובה בבית

עיצוב: אירית הראל; צילום: ריקי זהבי

בישראל, הנטייה העיקרית של לקוחות המשפצים או מעצבים מחדש היא ללכת על גווני אפור ושמנת, וישנן חשש מצבעים בוהקים בחלל, שיעייפו את העין ויוחלפו במהירות כשיצאו מהאופנה. האדריכלית נירית פרנקל מ"פרנקל אדריכלים" מסבירה שמגמות עולמיות של שילוב צבעים עזים כן משפיעות על הקהל הישראלי, והלקוחות בארץ מתחילים לשלב יותר ויותר צבעוניות בעיצוב הפנים. לדבריה, כאשר עושים בחירה נועזת כמו צבע לא שגרתי על קיר, בחירה של טקסטורה מיוחדת תוסיף עניין בחלל.

קיר בצבע חרדל תוחם את החלל

עיצוב: לאורה סגל יצחקי; צילום: טל ניסים

אם אתם שוקלים שילובי צבעים דומיננטיים בחלל אולי תשתכנעו אם נספר לכם שצבעוניות עשויה להשפיע על מצב הרוח ועל רמת האנרגיה של יושבי הבית. אם אתם עובדים מהבית, או אפילו אם סתם מבשלים - גם רמת הפרודוקטיביות שלכם עשויה להשתפר.

מטבח אדום

ניגא שף הום
מטבח עם נקודות צבע

ניגא שף הום

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה על פרוייקט שלכם? צרו קשר

משפצים? אתם מוזמנים להתחיל את תהליך השיפוצים כאן!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה