בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

אביב העיצובים - טרנדים לעיצוב הבית באביב

אביב העיצובים - טרנדים לעיצוב הבית באביב

האביב הוא תקופה מצוינת לרענן את הבית: ממש לקראת פסח ושנייה לפני הקיץ המכביד. לפניכם הטרנדים העכשוויים לעיצוב הבית, במיוחד לעונה

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-05/04/2016 4 דק' קריאה

עונת האביב שאנו נמצאים בפתחה נחשבת לעונת ההתחדשות, ולכן זוהי תקופה בה בדרך כלל נהוג לחדש ולשפץ את מראה הבית. העובדה שמזג האוויר נעים ומאפשר לבעלי המקצוע לסיים את העבודות במהרה גם הוא מסייע לגל השיפוצים האביבי. בהתאם, זו תקופה בה מציעים בחברות השונות ליינים חדשים של מוצרי גמר לשיפוצים. אין ספק אם כן, שאין תקופה מתאימה מהאביב כדי לסקור את החידושים והטרנדים בתחומים השונים הקשורים לשיפוץ כמו הריצוף, הצבע וחדר הילדים. נעזרנו בחברת אלוני, נירלט ורהיטי דורון כדי לקבל מידע על החידושים בתחומים השונים בשיפוץ הבית וחזרנו עם לא מעט תובנות.

טרנדים בריצוף וחיפוי קירות

דוגמאות שטיחים וטפטים

אחד הטרנדים בריצוף הוא אריחים המעוצבים בדוגמאות של שטיח מעוטר או טפט כמחווה לשנות ה-70 אז רווח השימוש בבדי טקסטיל מעוטרים ובשטיחים. יצרני ויבואני ריצוף הגרניט פורצלן מציעים סדרות שלמות המשלבות את הדוגמאות הגיאומטריות, העיטורים, הצבעים והחמימות של עולם הטקסטיל עם העמידות, הנוחות בניקיון והיתרונות של האריח. האריחים מתאימים גם לריצוף וגם לחיפוי קיר ויכולים לייצר המשכיות מהרצפה לקיר, במראה רטרו.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אמיר גרגיר

ציון 10 6 חוות דעת

אריחים דמויי טפט של חברת אלוני

אריחים דמויי טפט של חברת אלוני. צילם: אסף לוי

עיצוב בתלת מימד

העיצוב בתלת מימד מתאים לחיפוי קירות שאפשרי בכל חדר בבית: בסלון, במסדרון או במטבח. אפקט התלת מימד מתקבל משימוש באריח שאינו שטוח אלא כזה בעל משחקי נפח ותבליטים. אריחי תלת מימד מגיעים במגוון של צורות גיאומטריות. פני השטח של האריח יכולים להיות קעורים או קמורים וליצור אפקט של תנועה בחלל. כדאי לשלב עימם שימוש נכון בתאורה שיוסיפו משחק של אור וצל.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
אריחי תלת מימד של חברת אלוני

אריחי תלת מימד של חברת אלוני. צילם: אסף לוי

המראה הטבעי

הכוונה פה היא דווקא לא לשימוש באבן הטבעית עצמה אלא בחומרים המדמים אבן טבעית כמו אבני גרניט פורצלן המחקים שיש. היתרון של בחירה באבן שאינה באמת טבעית הוא העובדה שמתקבל מראה דומה למראה הייחודי של האבן הטבעית אך במחיר נוח הרבה יותר וצורך בתחזוקה מועטה יותר.

גרניט פורצלן דמוי שיש

גרניט פורצלן דמוי שיש. באדיבות חברת חלמיש

שחור וצבעים עזים

הצבע השחור והאפור הכהה הם טרנד עכשווי שבא לידי ביטוי בכל חלקי הבית, כאשר בגלל הכובד והנוכחות המאסיבית של הצבע הוא דורש שילוב מוקפד עם מאפייני החלל האחרים. הצבע נמצא בשימוש בריצוף, בחיפוי הקירות ובכלים סניטריים. קיר כהה נותן תחושה של עומק, יוצר קונטרסט שמגדיר את גבולות החלל ומעניק תחושה של מרחב.  

שחור גם בכלים סניטריים

שחור גם בכלים סניטריים

טרנדים בצבע

צביעת הבית לקראת פסח היא כמעט מנהג לאומי. מנתוני חברת נירלט עולה כי שוק הצבע בישראל מגלגל למעלה מ- 1.1 מיליארד ₪ בשנה. כאשר תקופות השיא הן לפני הפסח ובחודשי הקיץ שם נרשמת עלייה ניכרת במכירות.

גווני אפור

הטרנד האחרון בעולם העיצוב בצבע הוא המעבר מגוונים שולטים של לבן ושמנת לגווני האפור. בנירלט, השיקו מניפת גוונים אפורים הכוללת 24 גוונים של אפור, המגיעה עד לשחור שכאמור, הוא אחד מהצבעים החזקים של השנה.

אביב בגווני אפור

אביב בגווני אפור. באדיבות חברת נירלט 

צביעת תקרות

בעבר, צבע התקרה היה נשאר לבן, ללא קשר לצבע הקיר שנע בין גוונים שונים. כיום ניתן לראות יותר ויותר חללים, בהם גוון התקרה זהה לגוון הקיר וממשיך אותו. אפשרות נוספת היא צביעת התקרה בצבע שונה מהקיר, באופן היוצר קונטרסט או בגוון מעט שונה.

תקרה צבועה באפור

צביעת תקרה. באדיבות חברת נירלט

חדר הילדים

שילוב של ריהוט עם אחסון

אחד הצרכים הבולטים בחדר ילדים הוא הצורך במקומות אחסון של צעצועים ופריטים שבאופן תדיר מפוזרים על הרצפה ומוחזרים שוב ושוב למקומם. אחד הפתרונות לעניין הוא שילוב של פתרונות אחסון עם הרהיטים עצמם וכך אין עומס של פריטים בחדר ובקלות ניתן לסדר ולהגיע למראה שאינו עמוס מדי.

נגיעות של צבע

דווקא בחדר הילדים אין שימוש נרחב כיום בריהוט בצבעים עזים, כדי שלא להגיע למצב של שינויים בתדירות גבוהה. בדרך כלל הרהיטים יהיו לבנים, עם נגיעות קלות של צבע בחזית או במגירות. לבן הוא הצבע השולט גם בצבע הקיר וגם בריהוט יש המגוונים את עיצוב החדר בצבעים עזים בפינה מסויימת בחדר על הקיר, בכוורת, בשטיחים ובטקסטיל. 

חדר מעוצב בצבעי לבן ונגיעות קלות של צבע

לבן עם נגיעות של צבע. באדיבות רהיטי דורון

מדבקות קיר

כאשר אנו מעצבים את שאר הבית, אנו יוצאים מנקודת הנחה שטעמנו לא ישתנה. כאשר מעצבים חדר לילד, רוב הסיכויים שטעמו ישתנה תוך שנה-שנתיים, והוא ירצה שינוי. לכן, שימוש במדבקות קיר לעיצוב החדר רווח היום, מכיוון שהוא מאפשר מגוון של סגנונות, ובקלות ניתן להסיר ולשנות. ישנם גם פוסטרים שניתן להדביק ותופסים מקום על קיר שלם, גם כאן מדובר בפתרון עיצובי שאינו חייב להישאר לטווח הארוך.
 

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה