בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

טרנדים לחורף - המגמות המרכזיות בעיצוב פנים

טרנדים לחורף - המגמות המרכזיות בעיצוב פנים

המגמות המוכרות שממשיכות, החידושים העיצוביים האחרונים והאלמנטים המפתיעים בעיצוב פנים הצפויים לחמם אותנו במהלך החורף הקרוב , זה הזמן להכיר את הטרנדים לחורף הקרוב.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-15/12/2016 4 דק' קריאה

ב-21 בדצמבר נפתחת רשמית עונת החורף, וזהו הזמן לאפסן היטב את הגופיות הקצרצרות ולהעביר את הסוודרים והמטריות לקדמת הבמה. תחילת העונה הקרה מבשרת גם את פתיחת השנה האזרחית, ואין כמו פתיחתה של שנה חדשה לביצוע שינויים עיצוביים בבית. אז נכון, רבים מעדיפים לבצע שינויים ושיפוצים דווקא באביב אבל תשמחו לדעת שבחורף מחירי העבודות זולים יותר  והקבלנים המבוקשים פנויים יותר. אז שווה אולי לשקול את העניין. בכל מקרה, אם אתם מתכננים שיפוץ בחורף הקרוב או סתם שינוי עיצובי, קבלן שיפוצים - יעזור לכם לצלילי הטיפות והרעמים - בואו להכיר טרנדים לחורף בשיפוצים.

טרנדים לחורף מעונות קודמות - רטרו

ישנם כמה טרנדים לחורף שנשארים איתנו מהעונות הקודמות, כמו השימוש בקווים גיאומטריים (בתאורה, בריהוט, בחיפוי קירות ואיפה שרק אפשר), ריבוי תמונות ממסוגרות על הקיר וצבעי פסטל או צבעים עזים בגווני צהוב ותכלת - את כל אלה ניתן לראות כמעט בכל מקום. ניתן להכליל את הטרנדים הללו תחת הקטגוריה של רטרו אך הם משתלבים גם בכל סגנון אחר.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אבשלום בארי

ציון 9.93 11 חוות דעת

סלון מעוצב

קווים גאומטריים ושילוב עץ ומתכת. באדיבות חברת אלוני

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
מטבח סגנון רטרו

סגנון רטרו. צבעי פסטל ותכלת

שילוב חם/קר

הכוונה היא בעיקר לשילוב המתכת, טרנד מתמשך לאלמנטים שונים בבית, עם עץ. שני החומרים הללו הם הפכים מוחלטים. העץ מתחבר עם סגנונות כפריים וחמים יותר, ואילו המתכת נתפסת כקרה. שילובים כאלה יכולים להיות למשל רצפת פרקט עם ריהוט המשלב נירוסטה. או חיפוי שעם לקיר בשילוב עם גופי תאורה כסופים.  

הלבנת המטבח

גם בחורף הזה ימשיך הטרנד של המטבחים הלבנים. וכל מי שעיצב לעצמו ארונות עץ חומים במטבח בשנות ה-80 וה-90 ימשיך לצבוע אותו בלבן, או להחליפו, או לחפות אותו בטפט לבן. או לעבור לבית חדש עם מטבח לבן. הצבע הלבן ללא ספק ממשיך לשלוח בארונות המטבח, עם נגיעות של גווני תכלת או טורקיז למעדיפים מראה יותר כפרי. ארונות חומים? לא ישובו אלינו בקרוב.

מטבח בעיצוב לבן

המטבח? לבן! באדיבות חברת אלוני

ריצוף

הצבע השחור ממשיך להיות דומיננטי באלמנטים שונים בבית, וגם בתחום הריצוף. בנוסף, האריחים הגדולים במיוחד (3 - 6 מ' לאריח) וריצוף דמוי הבטון גם הם דומיננטיים החורף, בהמשך לעונות הקודמות. הקווים הגיאומטריים אותם הזכרנו באים גם הם לידי ביטוי בריצוף ובחיפוי הקירות. מגמה שכיחה היא לקחת ריצופי גרניט פורצלן המדמים חומרים אחרים כמו אבן טבעית, בטון ואפילו פרקט.   

אריחים גדולים

אריחים גדולים. באדיבות חברת חלמיש

טרנדים לחורף הקשורים בחיפוי קיר  

מאוד מקובל כיום לבחור קיר אחד בסלון, פעמים רבות הקיר של הטלוויזיה, וליצור עליו חיפוי מיוחד. חיפוי כזה יכול להיות למשל קיר בריקים (שלא יורדים מסדר היום), אריחים מצוירים, טפטים, צבעים במרקמים מיוחדים או חומרים מיוחדים כמו שעם, לדוגמה. קירות הבריקים עצמם מגיעים במגוון של סגנונות, אותנטיים יותר ופחות, כפריים ותעשייתיים. בתחום הטפטים יהיו חזקים אלה בעלי הצורות הגאומטריות והתלת מימדיים. בתחום הצבעים יכול להיות צבע עז במרקם חלק, צבע המדמה בטון, אפקט סוויד או חולי.

חיפוי קיר מיוחד

חיפוי קיר מיוחד - שעם. באדיבות חברת אלוני

חדרי ילדים

צבעי לבן - הצבע הלבן על שלל גווניו הרבים הוא הצבע הנמכר ביותר בשנים האחרונות בחדרי ילדים ונוער והוא ימשיך לככב גם בעונות הבאות. באופן כללי, הבסיס הבהיר של רהיטים מהווה פלטפורמה מצוינת לבחירת כל שילוב צבעוני שיהיה הדומיננטי בחדר עכשיו ובעתיד. כך ניתן בקלות לשנות ולהתאים את אביזרי החדר כדי לקבל צבעוניות שונה. על ידי שינוי מצעי המיטה, כיסא, שטיח, וילונות, מנורת השולחן וכדומה ניתן לקבל צבעוניות מתאימה. לצד הלבן, הטרנד של קיר מיוחד, בעיקר לחדרי פעוטות, הוא פופולרי למדי ולרוב הוא מושג על ידי מדבקות קיר וצבעים פסטליים.

חדר ילדים

לבן עם נגיעות של צבע. באדיבות רהיטי דורון

צבעוניות חורפית - הצבעים הנוספים שישלטו החורף בעיצוב חדרי הילדים יהיו גווני הורוד פוקסיה, גוונים כחולים-אפורים, ירוק חאקי ושילובים של ירוק חאקי עם צהוב, כחול, תכלת ולבן כחול עם חאקי, ורוד עם לבן ועוד.

צבעי עץ - החורף הקרוב יתאפיין בשימוש מוגבר בצבעי עץ אלון מיושן בגוון אפרפר במיטות/חזיתות של ארונות ודלפק שולחן. צבעי עץ האלון מעניק מראה חמים לשאר פריטי העיצוב שבחדר.

מראה מנימליסטי ונקי - מראה "מרחף" לרהיטים שמאופיינים בקווים נקיים ועיצוב  מינימליסטי. עיצוב החדר מקבל תנועה של ריחוף, באמצעות עיצוב רהיטים מודולאריים על גלגלים או מעט "באוויר" המעניקים לשוהה בחדר תחושה של ריחוף בחלל. היחידות המודולאריות גם ניתנות לשינוי עיצוב החדר בחלוף הזמן וגם מעניקות פן עיצובי ייחודי לחדר.

חדרי שירותים

אסלה מתחממת - אמנם ישראל היא לא בדיוק מדינה שסובלת מעודף ימים קרים בשנה, אבל איכשהו כשהחורף מגיע כולם מופתעים מכמה סוער וקר יכול להיות פה. אז עבור אלה המעוניינים לשמור את כל סוגי האיברים שלהם חמים בכל מצב, יש אפשרות של אסלה מתחממת. כיום ניתן למצוא גם כזו הכוללת כמה שלבים של טמפרטורה וכן משלבת שטיפה אינטימית, סירקולציה של אוויר חם לייבוש ומושב בעל סגירה שקטה.

טרנדים לחורף - אסלה מחוממת

מושב אסלה מתחמם. באדיבות חברת אלוני

כלים סניטריים שחורים - הצבע השחור מגיע גם לכלים הסניטריים, ומתחרה עם הלבן המסורתי. הצבע השחור הוא דומיננטי לכשעצמו ולכן יתאים לקווים שקטים ונקיים, אך יש שישלבו אותו דווקא עם ריצוף כפרי ומצויר.

כבר יישמתם את אחד הטרנדים לחורף אצלכם בבית? נשמח אם תשתפו אותנו!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה