בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

בטקסטורת נחש, בצורת משושה או בתלת מימד: אריחים מיוחדים

בטקסטורת נחש, בצורת משושה או בתלת מימד: אריחים מיוחדים

ישנן אינספור אפשרויות לשדרג את העיצוב עם אריחים יוצאי דופן. בין אם מדובר בנקודה קטנה או בחלל שלם, האריחים הלא סטנדרטים כאן כדי להישאר

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-02/10/2017 3 דק' קריאה

אריחים מיוחדים יכולים להקפיץ דרמטית את עיצוב החלל. בין אם מדובר בצבעוניות לא סטנדרטית, מרקמים שונים או צורות מיוחדות, התוצאה יכולה לתת טאץ' מקורי למדי ולהשתלב גם עם סגנונות שונים. בשנים האחרונות חיפוי קירות וריצוף בחלל שלם או חלק ממנו הפכו למגמה בולטת והאפשרויות רק הולכות ומתרבות:  

אריחים מנומרים או בהדפסי חיות

ההדפסים המנומרים שזוכים בשנים האחרונות להצלחה בתחום עיצוב האופנה נכנסים גם לתחום עיצוב הבית. ניתן למצוא כיום אריחי קיר שהם לגמרי הומאז' לעולם החי והטבע. אריחים כאלה כוללים דוגמאות המדמות את עורם או פרוותם של בעלי החיים בצבעוניות אלגנטית ובגימור תלת ממדי.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

אוהד עומר

ציון 9.69 4 חוות דעת

אריחים משושים בהדפסי נחש

אריחי נחש של חברת חלמיש. צילם ערן ניב

את האריחים אפשר לשלב על קיר כולו ליצירת אמירה נועזת, או רק בחלקו בקומפוזיציה המתאימה לקונספט החלל. חשוב למנן את השימוש באריחים הללו ולא להגזים כי יישומם על משטח גדול מדי עלול ליצור מראה עמוס מדי.

גרניט פורצלן דמוי אבן

אחת המגמות הבולטות בעיצוב היא הכנסת הטבע הביתה, ודרך אחת לעשות זאת היא באמצעות אריחים וחיפויי קיר. כיום ניתן למצוא אריחי גרניט פורצלן שנראים כאבני מדרך בתצורת ובמראה טבעי המאפשר ליצור בחלל בדיוק את תחושת הטבע והמרחב המתבקשת. כשמדובר בפנים הבית, ממליצים מומחי חברת "חלמיש" לשלבן בצורה מעודנת ומאוזנת. האריחים יכולים לשמש כקיר המהווה נקודת אחיזה ויזואלית מרכזית או כדוגמה המוטמעת כחלק מפריסת אריחי הריצוף ומשולבת יחד עם אריחים חלקים. את דוגמת האבנים ניתן למצוא בגדלים שונים וכך ליצור תמהיל ייחודי ומתוחכם שלהן באותו חלל.  

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
אריחים במראה אבן.

אריחים במראה אבן של חברת חלמיש. צילום: ערן ניב

צורות גיאומטריות

כבר מספר עונות שהצורות הגיאומטריות איתנו בתחום הריצוף והחיפוי, ונראה שהם כאן להישאר. בחברות השונות ניתן למצוא אריחי ריצוף וחיפוי מצוירים בדוגמאות צבעוניות, גיאומטריות ומאוירות בצורות לא סטנדרטיות כמו מעויינים, משולשים, שבשבות ועוד.

אריחים משולשים.

אריחים משולשים של חלמיש. צילום: ערן ניב

תלת מימד

הצורך לחדש ולהביא רעיונות חדשים ולא סטנדרטיים הוביל לעלייה לשלב הבא: אריחים תלת מימדיים. טכנולוגיות ייצור מתקדמות מאפשרות ליצור אריחים כאלה, היוצרים משחקי נפח ותבליטים שאפשר ממש למשש. "הצורות הגיאומטריות, מאפשרות לשבור את העיצוב הסטנדרטי ולהבליט נקודות בבית או ליצור קיר כוח", אומרת בתיה מורנו, מנהלת תחום רכש קרמיקה בחברת אלוני, "בעזרת שימוש נכון בתאורה פנים וחיצונית הם יכולים להעניק לחלל משחק של אור וצל המוסיף עניין ותנועה בבית".

אריחים בתלת מימד.

אריחים מסדרת פיראמיד של אלוני

אריחים דמויי בד

לצד צבעי הקיר היכולים ליצור אפקט של בדים, נמצאים גם האריחים, שמטרתם להוסיף אפקט חמים לקו העיצובי. הבד מקנה תחושת אינטימיות לצד מראה אותנטי, טבעי ונקי בעיצוב הבית. הבחירה באריחים כאלה נובעת מרצון להוספת עומק ועניין לחלל בזכות המרקם המיוחד.

אריח דמוי בד.

אריחי LAYERS של זהבי עצמון בטקסטורת בד

בריקים

קיר כוח מרכזי מחופה בבריקים הוא אחד הטרנדים העקשניים של השנים האחרונות. "ניתן להשתמש בבריקים הן בתוך הבית והן בחוץ כחיפוי  מלא או חלקי של כל הבית", אומרת בתיה מורנו, מנהלת תחום רכש קרמיקה באלוני, "בחלל הפנימי ניתן להשתמש  מאחורי וכציפוי לקמין וכן למתן דקורציה בכל חדר בבית". כמובן שניתן להשתמש גם באריחי גרניט פורצלן המדמים בריקים. בחברת זהבי עצמון למשל ניתן למצוא אריחים בהשראת הצבעוניות של קובה, המאפשרים שילוב צבעים של אריחי בריקים שונים בקיר אחד. טכנולוגיית ייצור האריחים משלב נגיעות צבעוניות רנדומליות המשתנות בין אריח לאריח.

בריקים בשחור לבן

בריקים מסדרת נאשוויל של "אלוני" 

אריחים דמויי בריקים

HAVANA, קולקציית אריחים בטקסטורת בריקים של זהבי עצמון

חושבים לשפץ את הבית? את תהליך השיפוצים מתחילים כאן!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה