בית

>

קבלני שיפוצים

>

שאלה : שיפוץ בית פרטי. שעורי בית לפני שמזמינים קבלן

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

שיפוץ בית פרטי. שעורי בית לפני שמזמינים קבלן

פורסם על ידי יוסי
10/02/24

היי כולם. מתכנן לעשות שיפוץ בבית. מה כדי להכין מראש לפני שמביעים קבלן תודה


10 תגובות

1. מהו האיזור המטופל ומה לא ? 2. מי קונה חומר לבן - קרמיקה , אסלות , ארונות אמבטייה ...? 3. מי קונה חומר שחור - דבק , בטון וכו..? 4. חייב לקבוע לו"ז כתוב . 5. מתי משלמים וכמה בכל שלב 6. מכולת פסולת מי משלם עליה 7. האם כולל צנרת מים וביוב להחלפה ? 8. צבע כולל קירות ותקרה ?


1. רצפות 2 קומות , קירות כל הבית, נקודות חשמל בכמה מקומות כולל תלת פזי, כל הדלתות, רטיבויות בכמה אזורים (חלונות), 3 חדרי אמבטיה קומפלט, סידור מחדש של תעלות מזגן בקומה 2 2. לא יודע, מה הם היתרונות אם קבלן קונה הכל ומה החסרונות ? 3. קבלן 4. זה תלוי בהערכת היקף עבודה של קבלן. לא ? 5. יש איזה סצנריו מקובל בתחום בנוגע לפריסת תשלומים ? 6. קבלן 7. תלוי בהתיעצות עם בעל מקצוע \ קבלן. בכל מקרה מה ההשלחות אם כן ואם לא ? 8. כן תודה!


. מי קונה חומר לבן - קרמיקה , אסלות , ארונות אמבטייה ...עדיף שאתה תקנה כי יש פערי מחיר ואיכות שונים ומשונים אפשר כי תקבל המלצה מהקבלן מי קונה חומר שחור - דבק , בטון וכו..נהוג שהקבלן מביא חייב לקבוע לו"ז כתוב לכל שלב הריסות, גמר מלקחות , גמחר חדרים ו15 אחוז בגמר סופי מתי משלמים וכמה בכל שלב : הריסות תשלום 1 , מקלחות תשלום 2 , ריצוף תשלום 3 , דלתות וצבע תשלום 4 , גמר סופי תשלום 5 מכולת פסולת מי משלם עליה עדיף שיהיה כלול על חשבון הקבלן בלי הגבלה .


צריך שתכין לו סקיצה היכן נקודות חשמל כולל מיקום וגובה תקפיד על חשמלאי מוסמך שיגע בלוח . ובסוף שיביא מהנדס בודק עם אישור תקינות


תודה על התשובות! זה ממש עוזר. עוד שאלות בעקבות זה: 1. האם חשמאלאי הוא ספק נפרד או שקבלן שיפוצים לוקח אחראיות על כל הבטי הפרויקט ? 2. האם חייבים להשתמש בשרוטי מעצב | אדריכל פנים או שאפשר לעשות התכנון בעצמנו ? 3. האם קבלן מתחייב בעמידה בלו"ז מסוים ? ומה קורה אם הוא לא עומד בו ?


1. לא חייב מעצב או אדריכל 2. תאצ' של אישה חשוב כי יש לה תחושה לגוונים טובה . 3. חשמלאי עדיף לבד והוא נכנס ראשון קודם עושה את כל הנקודות ואז שיתחיל השיפוץ 4. חייב להגדיר בהצעת מחיר לוח זמנים לכל קבלן ואם לא עומד בו יש לכתוב קנס שיכאיב לו ממליץ על 1000 שח ליום


תודה על התשובות!


הבנתי גם שנושא של כתב כמויות הוא חשוב וקבלנים חייבים אותו לפני תחילת העבודה. האם זה באמת המצב והאם ניתן לייצר כתב כמויות ללא אדריכל ?


לקחת המלצות קודם


כדי להכין כתב כמויות חייב איש מקצוע אני יכול לסייע צלצל לפרטי