שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע
מצא מומחה לפרוייקט שלך
פורום שיפוצים
ניר ויצמן מנתניה

לפני בחירת קבלן שיפוצים

ניר ויצמן מנתניה
23/01/18

יש לי שיפוץ של דירת 4 חדרים וקיבלתי הרבה הצעות מחיר והפערים הם מאד גדולים, פערים של עשרות אלפי שקלים. איך אני יכול לקבלן החלטה?

2 תגובות
שיפוצים פלוס
מערכת האתר שיפוצים פלוס
23/01/18

היי ניר, שאלה מצויינת

אכן בניגוד למוצרים שאפשר להשוות בינהם או אפילו שירותים קטנים כמו תיקון טלויזיה, תחום השיפוצים הוא בעייתי. ההיקף הכספי הוא גבוה והעבודה מורכבת עם אין ספור משתנים ולכן המחירים שאתה מקבל לא דומים.

הסיבות לפער במחירים: זול מידי - בד"כ זה אומר שצריך להיזהר ומי שתמחר הוא חאפר או שלא יודע לתמחר ובהמשך העבודה יהיו בעיות או שהוא ממחר רק חלק ובונה בהמשך על זה שתרצה תוספות.

המחיר הכי גבוה בד"כ מצביע על כך שהקבלן לא כ"כ רעב או שלא מקצועי וטעה בתמחור. בדרך כלל מומלץ לבדוק את אלה שבאמצע. בחירת הקבלן בסוף מורכבת מהרבה שיקולים שהם לאו דווקא מחיר, למשל: כימיה, התרשמות מקצועית, המלצות חמות שקיבלנו עליו וכן הלאה. לבדיקת הצעת מחיר נוספת מקבלן שיפוצים מומלץ שבדקנו, ניתן ללחוץ כאן!

דבר חשוב נוסף שקשור למחיר, כשאין אדריכלאו מעצב פנים בתמונה, מה שקורה בעצם, זה שכל קבלן נתמחר לפי ראות עיניו וההבנה שלו של מה שאתה רוצה לבצע. כשיש אדריכל שהכין תכנית וכתב כמויות מסודר, הקבלנים נותנים הצעה בהתאם לסעיפים ואז הפערים לא יהיו גדולים ותוכל להשוות באמת.

בהצלחה!

ניר ויצמן - שואל\ת השאלה
ניר ויצמן מנתניה, שואל\ת השאלה
23/01/18

תודה על התשובה

מאיר עיניים. אבדוק גם קבלנים שלכם.

האם כבר נרשמת לאתר שיפוצים פלוס?
מומחה בתחום?
מומחה רשום

כדי לזהות אותך, נשלח לך קוד אימות במסרון (SMS) לנייד - אותו יש להקליד בתיבה פה למטה.

עדיין לא מומחים בשיפוצים פלוס? הרשמו
רישום מומחה חדש

התגובה שלי
צרו קשר