בית

>

חשמלאים

>

שאלה : מתלבט על לימוד חשמל

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

מתלבט על לימוד חשמל

פורסם על ידי אבקת חשמל
10/03/24

שלום אני חושב על לימודי חשמאל ,יש לי מספר שאלות +אשמח לטיפים או דברים חשובים שפיספסתי. תודה רבה מראש . 1.אני מבין שהלימוד עצמו זה שנתיים(ערב)+צריך עוד שנתיים עבודה כ"מתמחה" ,השאלה איך אני מחשב את זה? לפי שעות או סתם תלושי משכורת?אפשר איך שהוא לזרז את התהליך? אשמח לפירוט בנושא 2. התעודה בסיום הקורס תופסת גם בחו"ל? אשמח לפירוט איך זה עובד 3. איך השכר? אני כרגע עולה 45 ש"ח בשעה ,האם יש טעם להתחיל מקצוע חדש ןמה דרגות והשכר בתחלאס? 4.כמה עולה קורס בממוצע? והאם עדיין קיים מימון ממשרד התעסוקה? תודה ענקית לעוזרים.אני מניח שיעלו עוד שאלות אבל למקרה לפספסתי נקודות חשובות,תרגישו חופשי


3 תגובות

שלום חשמלאי יקר, נושא המימון ללימודים מאד זול אם תפנה לבנק שבו את מנהל את החשבונות שלך, תחום מימון בנישה שאני מתמקצע בה ההוא לבנייה עצמית, אשראי לחברות בע״מ, והכל בתחום הנדל״ן אם כי קיימות הלוואות גם מגובות נדלן ומספקות מענה לכל מטרה ותחום הלימודים הוא חלק מהם. עליך לבצע סיכום של סך האשראי המבוקש בשלמותו ביחד עם החזר חודשי מועדף ואוכל לספק לך הצעה, מה שכן אני ממליץ לך כפי שרשמתי למעלה לפנות לבנק שלך ולבקש הלוואה ללימודים - תבדוק את התנאים שמציעים וחזור אליי להערכת מצב. - בהצלחה !


יותר מידי שאלות לא ברורות צלצל ואולי אעזור לך ?


שלום אני סטודנט הנדסאי חשמל בסוף הדרך, ומאחל לך הצלחה בלימודיך. לא אתייחס לכל השאלות ששאלת, אבל אעיר הערה קטנה: יש רפורמה ברשיונות חשמל שכבר הייתה אמורה לעבור, והיא נדחתה כנראה בגלל המלחמה. אבל היא אמורה אוטוטו לעבור. יש שם כמה שינויים מאוד משמעותיים ברשיונות חשמל, והיא נוגעת גם לרשיון מיד בתום הלימודים, גם למשך זמן ההתמחות ולעוד כמה נקודות. למשל אחד השינויים: כל מי שלומד חשמל, בכל רמה שהיא החל מעוזר חשמלאי ועד למהנדס - בתום הלימודים יקבלו כולם את אותו רשיון שייקרא: רשיון מתמחה, והוא רשאי לעבוד ב 3*40A. (בשונה מנניח הנדסאי שהיה מקבל מיד מוסמך). עוד שינוי: מתבטל המושגים שנקבעו ברמת הרשיונות (עוזר, מעשי, חשמלאי, טכנאי, ראשי, וייקראו מעתה: סוג 1, סוג 2, סוג 3... עוד שינוי: חשמלאי מוסמך יהיה רשאי לעבוד ב 100A*3 (במקום 80 כיום). ואני לא זוכר בכל הרשיונות, אבל אני יודע שמשך ההתמחות של הנדסאי ירד משלוש שנים לשנתיים.