פורום גגות: על כל שאלה בנושא בניה חידוש או החלפה של גג תינתן תשובה מקצועית
שיפוצים פלוס

פורום גגות

מערכת שיפוצים פלוס
מנוהל על ידי:
מערכת שיפוצים פלוס
שאל בפורום
 • 20/05/2018 להוריד חוםגדי קבלו מבאר שבע

  יש לי קרוואן 70 מטר מרובע גג זוית פח חם מאד בקרוואן רוצה הצעה לאיטום והורדת חום תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 26/04/2018 נזילה מצינור נשם בגגמייק מ. מתל אביב

  שלום רב נזילה מצינור נשם בגג לאורך הקיר וגם בתיקרה. תודה רבה מייק מ.

  3 תשובות של מומחים
 • 08/04/2018 המשך גג רעפיםלירן מכפר יונה

  ערב טוב יש לי גג רעפים בבית (סוג טרה) לאחרונה החלטתי להמשיך את הגג רעפים מעל המרפסת כולה וכאשר ביררתי בכל בתי העסק המתמחים בגגות רעפים התברר לי כי לאף אחד אין את הרעפים מסוג טרה ואני יכול לרכוש רעפים מסוג קוניאל כיוון שזה אותו רעף כאשר התחלתי לשלב שורה חדשה של רעפי קוניאל מתחת לרעפי טרה הגעתי למצב שרעפי קוניאל לא משתלבים לי עם רעפי טרה אשמח לקבל פיתרון תודה והמשך לילה טוב

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/03/2018 גג פנל + כיסוי רעפיםירדן ממרכז

  שלום , יש לי מרפסת 2X5 עם גג פנל , על הגג יש יריעות ביטומניות, אני צריך לשים רעפים (רק ליופי על פי דרישת העירייה) , כמובן שאין מספיק שיפוע לגג רעפים. שאלתי, כיצד מחברים את הקונסטרוקציה של הלטות לגג פנל ? האם יש דרך בה לא צריך לבצע תפיסה עם ברגים שפוצעים את הגג פנל ?

  2 תשובות של מומחים
 • 27/02/2018 הריסת גג רעפים בבנין רביעיות (דו קומתי) ובניית גג מרוצףאורן מרמת גן

  הי, בבנין רביעיות (ארבע דירות בטור בקומה ראשונה וארבע בקומת קרקע) משנות ה-50-60, אני רוצה לפרק גג רעפים ולבנות מרפסת גג במקומוץ הדירה בקומה ראשונה, יש לה יציאה לחדר על הגג ומרפסת גג אחורית ומאושרת ויש עוד 50 מ"ר גג שכיום לא מנוצל כיוון שהוא גג הרעפים המקורי. כל הדירות הצמודות קיבלו לאורך השנים היתר להשטחת הגג, ריצוף ובניית חדר נוסף. אני מעוניין להשטיח את הגג ולהפוך אותו למרפסת גג גדולה, וכן להוסיף חדר אמבטיה קטן, שישמש את החדר שכבר נמצא שם. בייעוץ ראשוני עם ארכיטקט, הבנתי שהתהליך ידרוש הריסה של התקרה הקיימת (תקרת רביץ או משהו מהסגנון), פירוק גג הרעפים, הזזת שני דודים מספר מטרים הצידה, יציקת תקרת בטון עבה מספיק לצורך נשיאת משקל כמרפסת ולהרחבות בניה עתידיות, איטום, ריצוף, פתיחת פתח יציאה למרפסת הגג, בניית חדר האמבטיה (כ-4-5 מ"ר), עבודת אינסטלציה לחדר האמבטיה ולגג, עבודת חשמל לגג (מספר נקודות תאורה), וסגירה בקומה התחתונה של חלק ממרפסת הסלון מתחת לגג החדש באמצעות חלונות (2 מ"ר עומק על 3 מ"ר רוחב). הבנתי גם שצריך שיגיע קונסטרוקטור כדי לוודא על מה ישב הגג, הנדסאי או ארכיטקט ליצירת תכנית, כולל יצירת שיפועים מתאימים והגשת תכניות, וקבלן שיפקח על כל העבודה. פחות או יותר, מה העלות של תהליך כזה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/02/2018 חומר מועדף לאיטום גג רעפיםנגה מראשלצ

  שלום.. בביתנו תוספת גג רעפים שהורחב והשיפוע שלו אינו תקין כך שיש נזילות חוזרות כל חורף לבית. מבקשת לדעת לאיטום הגג מה עדיף יריעות פרמו או נייר טול? האם יש הבדלים במחירי החומרים ומה טוב יותר? תודה רבה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/02/2018 בניה על גג פרטי - זכויותאיתי מרחובות

  שלום, יש לי דירה בקומה אחרונה בבניין, הגג מעל הדירה מוצמד בטאבו לדירה שלי, מוצמד מאז בניית הבניין ב1980. לפני כ7 שנים אושר באזור זה הרחבת חדרי יציאה לגג ל40 מ"ר. לפני כחצי שנה שילמתי היטל השבחה על אותם זכויות בניה שיש על הגג הפרטי שלי, האם כדי לבנות, אני צריך את חתימת שאר הדיירים? חשוב לציין שברישום המקורי של הקבלן מ1980 מצויין במפורש שהגג מוצמד ושייך לדירה שלי וכן מצויין במפורש החלקים המשותפים, מדרגות, מעלית, מקלט, חדר אשפה וחדר גז. בלבד.

  2 תשובות של מומחים
 • 20/01/2018 מים עומדים בגג רעפיםיפית

  בעליית הגג התפוצץ צינור של דוד השמש וכל המים דלפו לתיקרת הבית דרך הקירות ויצרו שיטפון, על הגג עמדו מיים ולאחר מספר ימים המים התאדו ונספגו בבטון הזמנתי בעל מקצוע והוא טען שיש לאטום את ריצפת של עליית הגג מבטון בפרמיירשכבה מקשרת והלחמות יריעות ביטומניות ו 2 מרזבים ליציאת המים וביקש הרבה כסף, יש לציין שהרעפים אטומים ולא חודר גשם, אני לא שמעתי שתחת גג רעפים אוטמים כפי שבעל המקצוע ביקש. בבקשה מה עושים בנידון תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 02/01/2018 השתתפות בהחלפת רעפיםדני מחולון

  בבנין ישן יש דירת קרקע ודירה עליונה, יש נזילות מים מהרעפים. בעלת הדירה רוצה להחליף את הרעפים, על מי חל התשלום ואיך מתחלק?

  3 תשובות של מומחים
 • 26/12/2017 גג בטון או בנייה קלהבן מתל אביב

  אני צריך להחליף 20 מ"ר של גג אסבסט בבניין משנות ה-50, השאלה היא מה עדיף - יציקת תקרה מבטון או בנייה קלה. לא ברור לי גם מה ההבדל במחיר היות ומדובר בעיקר בחלק של התקרה, למעט השלמות בנייה שיש לעשות בקירות בגלל שיפוע האסבסט שצריך לסגור. אשמח להערכות מחיר ותובנות. פרט חשוב - הגג שיבנה ישמש כמרפסת פתוחה של החדר שנמצא על הגג, כלומר ידרכו עליו.

  2 תשובות של מומחים
 • 15/12/2017 שיפוע של גג רעפים חרס לפרגולה + סקיצה + רשימת החומריםיוני מהנגב הצפוני

  שלום וחג שמח, אני מתכנן לבנות פרגולה עם קירוי רעפי חרס בחזית הבית (מוקפת בצמחיה גבוהה) עם קיר בלוקים תומך בגובה 3.2 מטר במושב בנגב הצפוני. גודל שטח הפרגולה הוא 23 מ"ר רצ"ב סקיצה עם מידות. מידות העץ הן: 4 ניצבים 15*15 ס"מ דו שכבתי מוקצע קורות 10*20 ס"מ גושני (פינגר) רצ"ב תמונה של פירוט החומר. השיפוע שחישבתי הוא 30% 1. האם בשיפוע הנ"ל קיימת סכנה של חדירת גשם מהרעפים? על פי תקן ראיתי שמדברים על 35% בכדי להישאר עך הצד הבטוח. האם ב 30% אני יכול להיות רגוע? 2. מאחר ושיפוע של 30% יביא אותי לגבוה של 1.73 של שני הניצבים בסוף הפרגולה, האם קיימת אפשרות לבצע ב 28% אחוזי שיפוע במטרה להגביה את הניצבים בכמעט 10 ס"מ ולהגיע לגובה ניצב של 1.828 ? *אני מכיר את האופציות להשתמש בסוגי קירוי אחרים של סנטף ורעפים מסוג שונה אך מעוניין לבצע עם רעפי החרס שברשותי. תודה מראש וחג חנוכה שמח

  3 תשובות של מומחים
 • 14/11/2017 הגבהת תיקרה של דירת הגגאלון מתל אביב

  אני שוקל לקנות דירת גג, בקומה העליונה של בניין תל אביבי משותף. הזכויות על הגג הכולל מעל הדירה, מוצמדות לדירה. אבל ... מבאסת אותי התקרה הנמוכה כ 260 ס"מ. האם מסובך או יקר, להגביה חלק מהתקרה, לדוגמה בחלק שמעל הסלון, כ 30 מר, מתוך 95 מר של הדירה. הייתי רוצה להגביה, לפחות את הסלון, מ260 ל 290. זה הגיוני?

  3 תשובות של מומחים
 • 13/11/2017 כמה משלמים על גגשירה מביתר עלית

  שכן שלנו מרחיב מעלינו את הדירה שלו-הוא בונה עלינו והוא צריך לשלם לנו על הגג שלנו(על זה שהוא בונה מעלינו רציתי לדעת כמה הוא צריך לשלם לנו על כל מטר רבוע?? אנחנו גרים בביתר עילית (הבנתי שבכל איזור המחיר משתנה) אשמח לדעת תשובה בהקדם תודה ויום טוב!!

  תשובה אחת של מומחה
 • 31/10/2017 קונסטרוקציה לגג בבנייה קלהפלורנס מאיזור הצפון

  מה המרווחים בין עמודי הקונסטרוקציה שיושב על זה לוחות פנלים

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/10/2017 פרגולה על גג הדירה קומה אחרונהאלי מרחובות

  השאלה שלי היא כזאת, יש לי מסגר בטון למרפסת מותר לי לסגור את הגג עם חומר אטום? כמו רעפים או כל חומר אבל אטוםן?

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום
צרו קשר