פורום גגות: על כל שאלה בנושא בניה חידוש או החלפה של גג תינתן תשובה מקצועית

פורום גגות

מערכת שיפוצים פלוס
מנוהל על ידי:
מערכת שיפוצים פלוס
שאל בפורום
 • 15/12/2017 שיפוע של גג רעפים חרס לפרגולה + סקיצה + רשימת החומריםיוני מהנגב הצפוני

  שלום וחג שמח, אני מתכנן לבנות פרגולה עם קירוי רעפי חרס בחזית הבית (מוקפת בצמחיה גבוהה) עם קיר בלוקים תומך בגובה 3.2 מטר במושב בנגב הצפוני. גודל שטח הפרגולה הוא 23 מ"ר רצ"ב סקיצה עם מידות. מידות העץ הן: 4 ניצבים 15*15 ס"מ דו שכבתי מוקצע קורות 10*20 ס"מ גושני (פינגר) רצ"ב תמונה של פירוט החומר. השיפוע שחישבתי הוא 30% 1. האם בשיפוע הנ"ל קיימת סכנה של חדירת גשם מהרעפים? על פי תקן ראיתי שמדברים על 35% בכדי להישאר עך הצד הבטוח. האם ב 30% אני יכול להיות רגוע? 2. מאחר ושיפוע של 30% יביא אותי לגבוה של 1.73 של שני הניצבים בסוף הפרגולה, האם קיימת אפשרות לבצע ב 28% אחוזי שיפוע במטרה להגביה את הניצבים בכמעט 10 ס"מ ולהגיע לגובה ניצב של 1.828 ? *אני מכיר את האופציות להשתמש בסוגי קירוי אחרים של סנטף ורעפים מסוג שונה אך מעוניין לבצע עם רעפי החרס שברשותי. תודה מראש וחג חנוכה שמח

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/11/2017 הגבהת תיקרה של דירת הגגאלון מתל אביב

  אני שוקל לקנות דירת גג, בקומה העליונה של בניין תל אביבי משותף. הזכויות על הגג הכולל מעל הדירה, מוצמדות לדירה. אבל ... מבאסת אותי התקרה הנמוכה כ 260 ס"מ. האם מסובך או יקר, להגביה חלק מהתקרה, לדוגמה בחלק שמעל הסלון, כ 30 מר, מתוך 95 מר של הדירה. הייתי רוצה להגביה, לפחות את הסלון, מ260 ל 290. זה הגיוני?

  3 תשובות של מומחים
 • 13/11/2017 כמה משלמים על גגשירה מביתר עלית

  שכן שלנו מרחיב מעלינו את הדירה שלו-הוא בונה עלינו והוא צריך לשלם לנו על הגג שלנו(על זה שהוא בונה מעלינו רציתי לדעת כמה הוא צריך לשלם לנו על כל מטר רבוע?? אנחנו גרים בביתר עילית (הבנתי שבכל איזור המחיר משתנה) אשמח לדעת תשובה בהקדם תודה ויום טוב!!

  תשובה אחת של מומחה
 • 31/10/2017 קונסטרוקציה לגג בבנייה קלהפלורנס מאיזור הצפון

  מה המרווחים בין עמודי הקונסטרוקציה שיושב על זה לוחות פנלים

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/10/2017 פרגולה על גג הדירה קומה אחרונהאלי מרחובות

  השאלה שלי היא כזאת, יש לי מסגר בטון למרפסת מותר לי לסגור את הגג עם חומר אטום? כמו רעפים או כל חומר אבל אטוםן?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/10/2017 מחיר משועראורן מקרית שמונה

  לחדר מגורים 45 מטר (כ 100 מטר גג) אנחנו רוצים לבנות גג רעפים (שני טרפזים ושני משולשים) מעץ גושני עם קורות של 10x15 ס"מ וקורה מרכזית עבה לפי הצורך, מה סדר הגודל של המחיר כולל איטום ורעפי בטון, תודה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/10/2017 חיבור בין שני גגות נוזלאלי מאשקלון

  שלום רב, נעשתה אצלי תוספת גג רעפים שהתחברה לקיים. בסיום אחד הצדדים ישנם שני קורות עץ, אחת הישנה ואחת החדשה, צמודות זה לזה בגבהים שונים, האטימה נעשתה ביניהם עם סיליקון.. יש לי נזילות מהחיבור, איך אפשר לסגור את החיבור בצורה טובה ומקצועית, האם יש למשל יריעה שנצמדת לעץ באיזה צורה או אפשרות אחרת לאטימה טובה? תודה .

  2 תשובות של מומחים
 • 09/10/2017 יחידת דיור מבניה קלה רעשים מהגגשאול מכפר כמא

  שלום, בניתי בית מפנל בידוד, שמתי גבס בקירות הפנימיים ובניהם צמר סלעים. אבל בתקרה שמנו רק גבס. כשיש גשם יש הרבה רעש מהגג שזה בלתי נסבל. אז אני מחפש פתרון מיידי וקל להפחתת הרעש שמגיע מהגג. הגג גם בנוי מפנל בידוד. אז האם יש כל אפשרות להפחית או להשתיק את המכה של הטיפות של הגשם על הפח מעל הפנל? גם אם זה חומר שאפשר להתיז על הגג?

  3 תשובות של מומחים
 • 08/10/2017 בנית גג רעפים עם לוחות OSB וגשםשחר קליין מחדרה

  שלום רב, בעת בניה של גג רעפים עם לוחות OSB מתחת לרעפים, האם יש להגן על הלוחות מרטיבות לפני הנחת בידוד ? מה יקרה אם יורד גשם על הלוחות OSB ? תודה. שחר

  2 תשובות של מומחים
 • 03/10/2017 רווח בין 2 שורות רעפיםחנן מבורגתה

  היות והמרפסת נבנתה לאחר שהבית היה קיים המרפסת התרחקה מהבית ונוצר רווח בין 2 שורות רעפים כיצד לפתור את הבעיה

  תשובה אחת של מומחה
 • 02/10/2017 שיפוץ\חידוש גגשמעון מקריות

  שלום רב לכולם אשמח להתייחסות! קניתי בית ישן בקיבוץ, גג הבית יצוק ועליו רעפי אסבסט פלטות שלמות, כמובן שטרם נכנס לגור מפרק גורם מוסמך את האסבסט ונשלח להטמנה, ומה שנותר לבנות גג רעפים במקום, האם וכמה מותר לי להגביה את הגג ממצבו הנוכחי, באמצע ובצדדים, כך שאוכל לנצל את השטח כמחסן, מדובר בגג של 50 מטר בערך.

  תשובה אחת של מומחה
 • 01/10/2017 תיקון/החלפהשמוליק ניסים מקיבוץ שניר

  אני מייצג מפעל למוצרי נייר ישנו גג איסכורית מתחתיו צמר סלעים מתפורר גודל הגג כ- 900 מ"ר מה אתם מצעים לעשות. ועלויות במידה וניתן. עד היום היה כמקום אחסון - הופך להיות אולם ייצור.

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/09/2017 זפת זה פריימר?מוטי חובבה מיפו

  או לא בהכרח? אני מדבר על השמת יריעות ביטומניות חדשות .פינוי היריעות כנראה הקודמות לפני תחילת העבודה וכו'... שמים זפת או פריימר לפני היריעות החדשות?או שזה אותו מילה? יש לי שאלה נוספת אחרת לגמרי.ייתכן פיזית שמישהו יקרע יריעות ביטומניות?מישהו עם כוונות רעות.לא בעל מקצוע מתחום איטומי הגג וכו'..?זה אפשרי פיזית לעשות בהם חורים עם משהו או לקרוע אותם עם קאטר או מספרים חדות או משהו אחר?(יש לי חשדות כמובן)

  3 תשובות של מומחים
 • 28/09/2017 הוצאת מרפסת בקומת עליית גג (גג רעפים)לאה ממודיעין

  שלום רב, אנו בונים חדר שינה בעליית גג, וברצוננו להוציא מרפסת. כלומר, לפרק חלק מהרעפים ולעשות יציאה למרפסת. מהיא הערכה הגסה לשיפוץ?

  2 תשובות של מומחים
 • 24/09/2017 דשא סינטטיטלי מבת ים

  יש לי גג מרוצף שבעבר עשיתי גם איטום חריצים ועזר למשך 3או4 שנים לפני שנה ביצעתי פוליגג וחדר מעט מים השנה אני מבתעת לאחר ניקוי הפוליגג SBS איטום ביריעות שלאתי העם מומלץ להניח דשא סינטטי לאחר היריעות או שוב ריצוף חדש{יקר מאוד}

  4 תשובות של מומחים
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום