פורום גבס: מקצוענים וחברות מתחום גבס עונות על שאלות גולשים

פורום גבס

 • 13/10/2017 התקנת חשמל דרך הנמכת גבסיוסי מראשון לציון

  קניתי דירה חדשה מקבלן. עכשיו אחרי שהיא מוכנה החלטתי לשנות את כל המטבח. אני לא מעוניין להרים את הריצוף. האם ניתן להעביר נקודות חשמל למקרר תנור ומיקרו דרך הנמכות הגבס של מיזוג האוייר ?? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 03/10/2017 השלמה בין אריכי קרמיקה לתיקרהצביקה מירושלים

  שלום לכולם. אני משפץ אמבטיה שהייתה מחופה עם קרמיקה עד לתיקרה. הסרתי את הקרמיקה, והדבקתי חדשה עד גובה 210. האם אני יכול את השלמת הגובה עד לתיקרה לבצע ע"י הדבקת לוח גבס ירוק. לדעתי ביצוע קל,זול ומיישר את הקו עם הקרמיקה. אין לי ניסיון קודם ולכן אודה לתשובתכם וגם להמלצות על שיטה או חומר להדבקה. תודה.

  2 תשובות של מומחים
 • 25/09/2017 אקוסטי או גבסיניב מכרמיאל

  לצורך התקנת מזגן נדרשתי להעביר צינורות דרך מסדרון הבית. השאלה האם עדיפה תקרת גבס או תקרה אקוסטית לצורך כיסוי הצנרת?

  2 תשובות של מומחים
 • 17/09/2017 קירות גבס בחדר מדרגותעליזה שואף מחיפה

  קבלן התמ״א שלנו שבר חלק מקיר הבטון בחדר המדרגות עד לגובה החלון. ברצונו לשים קיר גבס מהרצפה ועד לחלון. בחלק החיצוני של קיר הגבס החדש יש בלוקים. האם זה תקני קירות גבס בחדר מדרגות? האם זה בטיחותי במקרה של דליקה? איזו רשות יכולה לבדוק ולאשר או לא?

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/09/2017 חלון או קיר?שחר מנילי

  אני אב בית בבית ספר, אני צריך לסגור קיר בסוף פרוזדור שבתחילתו יש דלת בהלה (חירום), המרווח שיהיה אמור לשמש כמרחב לימוד ואין בו חלונות אני חשבתי על חלון בלגי אך יש יותר מידי חסרונות ועלויות גבוהות מאוד איך אפשר לסגור את המסדרון מבלי להשתעבד לו וללא עלויות גבוהות ושישאר אסטטי לעין

  2 תשובות של מומחים
 • 10/09/2017 איטום קירות גבס בחדרים רטובים.עליזה מבית שערים

  קבלן שם אצלי גבס ירוק בחדר מקלחת. מרח בטורוסיל את פינת הטוש בגובה של 1.5 מטר. לא אטם ברגים, לא שם פינות, בנה קירות מלוחות לא שלמים. התחיל לחפות את הקירות בקרמיקה. לאחר דין ודברים, וערוב של אנשי מקצוע הסכים למרוח את הקירות בשכבה של דבק קרמיקה כולל סגירת רווחים בין לוחות בסיקה.ללא פינות, והדביק יריעה בוטילית באזורים עם פתחים גדולים, לברזים וכו'. אני מבקשת לדעת האם יש תקן של מכון התקנים הם הגדרות ברורות מה יש לעשות, ומה נחשב קיר רטוב, האם כל הקירות במקלחת או רק קירות הטוש? ומה עושים בשאר הקירות. תודה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/09/2017 יניית קיר למקלחת מגבספייביש טוביה מנהריה

  אני רוכש בית חדש. מכונת הכביסה והמייבש אמורים להיות במקלחת הילדים ולכן בקשתי מהקבלן לבנות קיר שיחצוץ בין המכונה למקלחון. הקבלן בנה לי את הקיר מגבס לטענתו מיוחד (הלוחות היו לבנים משני הצדדים) ואמר שאין כל בעיה של רטיבות עם הלוחות האלה. יש לציין שצד אחד של קיר זה הוא חלק מהמקלחון ז"א שיש שם מים כל הזמן. השאלה שלי היא האם זה תקין ? בתמונה רואים את מיקום המקלחון. הקיר הימני הוא מגבס ובין שני הקירות יהיו דלתות זכוכית של המקלחון.

  5 תשובות של מומחים
 • 05/09/2017 גדר חיצוניתשלום מבאר שבע

  האם אפשר לבנות גדר חיצונית מגבס עמיד במים במקום מבלוקים

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/08/2017 כמה חייבים להנמיך תקרת אריחים של 60/60חיים מירושלים

  אשמח את עזרת אנשי המקצוע, יש לי תקרה נמוכה שאני חייב לעשות בה תקרה פריקה של אריחים 60/60 ואני רוצה להנמיך רק מינימום, מה הגובה המינימלי הנצרך להנמיך מהתקרה שניתן יהיה לפרק את האריחים, תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 25/08/2017 האם ניתן להתקין תקרת גבס מתחת לתקרת רביץאשר מאשקלון

  שלום, הכוונה שלי היא להתקין בחדר בגודל 3x3 מ' רשת של מסילות בשכיבה מעוגנות לקירות בלבד והניצבים מתוחים בין המסילות כך שהקונסטרוקציה אינה תלויה מתקרת הרביץ בכלל. האם זה אפשרי? האם יש אפשרות להשתמש בקונסטרוקציה קשיחה יותר כך שלא יהיו שקיעות בתקרה ולא חלילה תהיה קריסה? האם ניצב יכול בכלל לעבוד על מפתח של 3 מ'? מה עובי וסוג לוח הגבס המומלץ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/08/2017 מחפש איש גבס בבית שמש לעבודה מיידיתיוסי מבית שמש

  שלום, יש לנו תעלות מיזוג בדירה ואנחנו צריכים לסגור את זה עם גבס ותאורה נסתרת. האם יש מישהו פנוי במיידי לעבודה בבית שמש? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/08/2017 ביטול ניצביםמשה מחיפה

  שלום יש בבית שלי מעיין קורה הבנויה מניצבים וחיפוי גבס רציתי לדעת האם ניתן לבטל/להוריד ניצבים? תודה.

  2 תשובות של מומחים
 • 20/08/2017 תיקרת גבס בת כ- 15 שנה.רעות מצפון הארץ

  יש מקומות בתיקרת הגבס, בעיקר בפינות ובצדדים - במיפגש בין הקיר לתיקרה, שרואים את ההיפרדות ויש מעין חריץ, שהוא כניראה החיבור בין הלוחות. לא תמיד מתאפשר כלכלית לשפץ, לכן מה מידת החשיבות: האם ניתן למשוך את התיקונים, או לתקן מיד! השאלה שלי: האי אחידות בתקרה הוא עדיין מינורי. האם נחכה עוד שנה, לדוגמא, זה יחמיר?

  2 תשובות של מומחים
 • 17/08/2017 באיזה שלב בפרוייקט בבניה מניחים את הפלטות גבסמוטי מאור עקיבא

  כרגע הדירה שלי נמצאת בבנין בבנייה, לאחר בחירתי בריצוף מבריק הקבלן חייב על דמי הגנה לריצוף (פלטות גבס שיגנו על הריצוף מפני שריטות.) לאחר ביקורי באתר הדירה מרוצפת אך עדיין ללא רובה, השאלה שלי מתי השלב בו מכסים את הריצוף בכדי שהריצוף לא יפגע, כרגע בדירה ישנם משטחים של האריחים של המרפסת ונראה שהקבלן לא מתכוון לשים את ההגנה כפי ששילמנו. מתי או יותר נכון באיזה שלב בד"כ פורסים את המטחי גבס?

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/08/2017 גבס במקלחתלימור מקרית ביאליק

  אני מתלבטת בין חיפוי עד לתקרה במקלחת לבין הנמכת גבס. הבנתי שהנמכת גבס במקלחת עשויה עם הזמן לצבור רטיבות. לכן חשבתי לשים חיפוי מלא עד לתקרה ולעשות על זה גבס ואז כאשר נרצה להוריד את גבס יהיה לנו כבר את החיפוי.רציתי לשאול האם זה נהוג לעשות חיפוי עד לתקרה ואז גבס? ובכלל האם זה אפשרי לעשות חיפוי על אריחי קרמיקה? אציין רק שחלק מהאריחים חלקים מט וחלק דקורטיבים לא חלקים, כלומר בצורה לא שטוחים, צורת גלים.

  3 תשובות של מומחים
 • 08/08/2017 תקרה צפהסופר אילנה מבאר שבע

  האם תקרה צפה עדיין עכשווית או שכבר לא רלוונטית ?

  3 תשובות של מומחים
 • 27/07/2017 מיני מרכזי מטפטף מתקרת גבסקרן מבת ים

  בדירה שאני שוכרת יש מזגן מיני מרכזי יחסית ישן, עם תקרת גבס. אתמול בלילה לאחר כיבוי המזגן נראה שתקרת הגבס ממש התנפחה ויש טפטוף של מים. האם ניתן להמשיך להפעיל את המזגן עד לבואו של טכנאי בעוד יומיים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/07/2017 קרניז הסתרה לוילוןטוביה מנהריה

  שלום. יש לי שתי שאלות 1. באיזה מרחק מהקיר צריך לבנות קרניז מסתור לוילון. ( ארון התריס בולט כ7 ס"מ ) 2. האם אפשר לבנות קיר הפרדה מגבס בין מקלחון למכונת הכביסה. הבתי שיש גבס מיוחד שבונים איתו קירות חיצוניים והוא ניתן לחיפוי קרמיקה והכי חשוב מוגן מים. (לא הגבס הירוק)

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/07/2017 צמנט בורג או גבסבטי מפרדס חנה

  אני רוצה לסגור חניה מקורה ולהפוך אותה לחדר. חלק ממנה כבר בנוי מבטון, צריך להגדיל אותה קצת ולסגור. לגבי החומר הדעות חלוקות. אי אפשר בלוקים כי זו קרקע ניידת. פנל מבודד - מכוער מאוד והאסתטיקה חשובה פה (אמור להיות חדר טיפולים). כך שממה שהבנתי, האופציות הן גבס או צמנט בורד. מה ההבדל ביניהם? קבלן אחד אמר לי ללכת על צמנט בורד. השני אמר לי שהחומר של הצמנט בורד מתכווץ ומתרחב ואז נוצרים סדקים ולכן עדיף גבס בכל זאת. מי צודק? האם יש חומר מומלץ נוסף? זו צריכה להיות עבודה מהירה, זולה ועמידה. תודה!

  6 תשובות של מומחים
 • 03/07/2017 גבסרות מירושלים

  האם אפשר בחדר האמבטיה להוריד קיר גבס? לכמה זמן זה יחזיק בערך? האם פתרון של קרניז יותר מומלץ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/06/2017 כיור על חיפוי קרמיקה על קיר גבסיוני מעמק חפר

  אני רוצה להחליף כיור קיים ולתלות אחד אחר על קיר גבס שמחופה בקרמיקה השאלה האם לקדוח בקונסטרוקציה ובמקדח קרמיקה? אם כן אין לי פטישון זה אפשרי עם מקדחה? בנוסף יש שני מוטות הברגה שאצטרך להכניס איך לעשות את זה ? תודה רבה מראש!

  תשובה אחת של מומחה
 • 18/06/2017 סגירת פתחי מזגן בגבסיעקובוביץ ניצה מהרצליה

  כיצד אפשר לסגור פתחי מזגן בגבס בחתיכה אחת ושיפתחו בבת אחת כאשר צריך טיפול. חברת אופן ארט היא מטפלת בכך האם יש חברה נוספת אשר עוסקת באותו נושא אשמח לשמוע והאם יש פתרונות נוספים לסגירה כזאת שאמורה להיות נגישה לטיפול. תודה

  3 תשובות של מומחים
 • 07/06/2017 תיקון קרניז גבסטלי מחיפה

  שלום איך אפשר להקטין רוחב הפתח בגבס ורוחב הפתח בין גבס לקיר בריקים שנוצר עקב תכנון שגוי , בשלב זה לא ניתן לפרק קונסטרוקציה הקיימת . אולי ניתן לעבות דופן הגבס הפנימי ? במידה וכן איך עושים זאת . תודה רבה לעונים

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/06/2017 משקל שתקרת גבס יכולה לשאת?מתכנת מאשדוד

  התמונה להלן מחדר אמבטיה, למטה יש מכונת כביסה וסלים. מחפש להפוך את זה למקום אחסון "בוידעם" עבור מזוודות ועגלת תינוק, וילון תוצרת עצמית יכסה בחזית. מטריד אותי קצת הנושא הבטיחותי, איך אפשר לוודא שזה מספיק חזק ולא יפול ח"ו? איך אפשר לדעת מה המשקל המירבי? תודה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 19/05/2017 האם ניתן להתקין פרקט על מדף גבס?איתמר

  שלום. אנו מתקינים מדף גבס באורך 2.70 מטר והוא עם זוויות בצדדי הקיר. האם יש אפשרות להתקין פרקט עליו? תודה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/05/2017 גבס ירוקולדימיר

  שלום! יש לי שאלה: האם גבס ירוק שעמיד בפני מים, עמיד גם בפני אוויר חם ולח - עד 150 מע''צ עם 60% לחות יחסית? הסבר:

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/05/2017 רוחב הקונסטרוקציהליאור מיבנה

  האם מסלולים וניצבים 5 מספיקים לבניית בר

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/05/2017 פנל שמפריעשאול מכפר ורדים

  בוקר טוב לקיר שאליו אני רוצה להצמיד את קיר הגבס יש פנל ריצוף. הפנל גורם לכך שלא ניתן להצמיד את התומך לקיר. האם עלי להוריד את הפנל או שיש אפשרות אחרת? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 03/05/2017 קידוח ברצפהעדי משוהם

  היי, אנחנו גרים בדירה שכורה ואני רוצה לבנות קיר זמני. האם חייבים לקדוח ברצפה או שיש איזשהו פיתרון אחר כדי שהרצפה תישאר שלמה? תודה

  4 תשובות של מומחים
 • 23/04/2017 פתיחת דלת בקיר גבסדנה ממודיעין

  שלום רב, האם ניתן לפתוח פתח לדלת 80 בקיר גבס קיים? עובי הקיר הוא 10 ס"מ ואם כן, מה הפרוצדורה? תודה

  תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ