גבס: טיפים מקצועיים בנושא עבודות גבס לבית

טיפים מקצועיים בנושא עבודות גבס לבית

נמצאו 13 טיפים מקצועיים בנושא עבודות גבס לבית.

 • ייעוץ בבניית קיר גבס

  שתי חברות הגבס הגדולות בארץ, אורבונד וטמבור, מקיימות קורסים מקצועיים לקבלנים בנושא בנייה בגבס והן מאפשרות גם לאנשי מקצוע וגם ללקוחות להתייעץ עם מומחים מטעמם, אם יש צורך בכך. לכל אחת מהחברות יש יועץ טכני ואפילו אפשרות להגיע לאתר עצמו. ניתן להפנות אליהן את איש המקצוע המתכנן או המבצע על עבודות הגבס שאתם מתכננים, או לפנות בעצמכם. 

 • לגוון את קיר הגבס עם פרופיל עיצובי

  במקום להשאיר את קיר הגבס הלבן והמשעמם חלק וחסר חיים נוכל לצבוע אותו במגוון רחב של צבעים ועיצובים דקורטיביים אך לאלו מאיתנו שרוצים לשמור על הקו הנקי והלבן קיימת עוד דרך "לשבור" את העיצוב של הקיר וזו באמצעות פספרטו - יצירת פרופילים מגבס מעוצבים. באורבונד ניתן למצוא מגוון רחב של פרופילים מגבס לקירות הבית ואף לעצב באופן אישי. עוד טיפ מאורבונד - שילוב של תאורה בפרופילים יכול ליצור קיר גבס עם כמה מימדים ועם מראה ייחודי. ניתן לשלב פס תאורה מאחורי הפרופיל עצמו וליצור הבלטה והדגשה של הפרופיל והארת החדר במקור אור נוסף במקביל.

 • רוצים קרניז מדויק? רק ממכונה

  אחד הקשיים של קבלני שיפוצים וגבס הוא יצירת קרניזים שיהיו מדויקים ואסתטים ככל האפשר. הקרניז עצמו הוא תוספת בטיחותית ואסתטית כאחד ששוברת את המבנה הקבוע והמשעמם של החדר, אך ככזו היא צריכה להיראות מדויקת ונעימה לעין ככל האפשר. גם השפכטליסט המיומן ביותר לא יצליח ליישר פינות של קרניז באופן מדויק כמו שמכונה שנועדה לעשות זאת יכולה. באורבונד מציעים לכם ליצור קרניזים וסינרים שמותאמים אישית בשבילכם במכונה שיצרו את רמת הגימור הגבוהה ביותר.

 • איך מרחיקים רעש מדירת השכנים?

  רעש מדירת השכנים מחלחל דרך קירות ביתכם? פיתרון זול, פשוט ומהיר יכול לעזור לכם להרחיק את הרעש מדירת השכנים הסמוכה אליכם: התקנת "טיח יבש". מדובר בחיפוי לוחות גבס המשלב צמר סלעים והתקנתו ויישום על F47 שבגבו צמר זכוכית או צמר סלעים מאפשרים ליצור גם את יתרון הטיח היבש וגם את הבידוד האקוסטי המתבקש.

 • רוצים לתלות על קיר גבס? חושבים קדימה

  גבס הוא אחד מחומרי גלם הגמישים והמהירים ביותר לעבודה ועל כן רבים ממהרים להקים קירות ומחיצות גבס ברחבי הבית לפני שהם חושבים על השימושים השונים שלהם. למרות היתרונות הרבים של הגבס לא ניתן לתלות עליו כל פריט בכל משקל, יש להיערך לכך מראש. ועל כן הטיפ שלנו - לפני שמקימים קיר גבס חשוב מאוד לחשוב על שימושיו ומה יהיה תלוי עליו. ברגע שיודעים איזה משקל הוא צריך לשאת יודעים כיצד לבנות את הקונסטרוקציה שלו ולשלב עליה מתקני תליה. שילוב מתקני התליה היא פעולה די פשוטה שנעזרת בפרופילים וברגים - באמצעות מרכיבים אלו ניתן להתקין אסלה והקיר יישא את משקלה ומשקל היושב עליה, להתקין דוש למקלחת, לתלות תמונות, ארונות מטבח ועוד.

 • לוח גבס Diamond

  אם אתם מחפשים קיר עם חוזק מוגבר לנגיפה כדאי להכיר את לוח הגבס Diamond. לוח דיימונד מתאים לבתי חולים, גני ילדים, בתי ספר, אוניברסיטאות ובאופן כללי למקומות ציבוריים בהם נדרשים הקירים להיות חזקים וחסינים יותר בעקבות פגיעות פוטנציאליות גבוהות יותר. קירות Diamond עמידים בפני רטיבות מים לחות וגם עומדים בתקנים של עמידות בפני אש ועל כן מהווים את הפיתרון האולטימטיבי למבנים ציבוריים שצריכים לעמוד תחת תקנות רבות.

 • ניצול חלל בעליית גג

  תקרות של חדרים שנבנים בעליות גג לעתים משופעות (בהתאם לסוג הגג) ולכן מומלץ לנצל את הפינות בהיקף החדר לשימוש שאינו כולל עמידה זקופה כמו ספת ישיבה או אחסון באמצעות ארונות עץ או נישות גבס.

 • התקנת פתח שירות - גם בבית

  תופעה מאוד מוכרת במשרדים היא התקרה הרופפת שמאפשרת לנו בנגיעה אחת להיחשף ולפתוח את מערכות מיזוג האוויר והאוורור. לא פעם אנו זקוקים לנגישות כזו גם ברחבי הבית ופה מגיע פיתרון פשוט, קל ויעיל - פתחי שירות בהתקנה עצמית. כמובן שניתן להשתמש בסיוע של איש מקצוע בכדי להשלים את המשימה אך אם התברכתם בידי זהב תוכלו לעשות את העבודה בעצמכם. התקנת פתח שירות תאפשר לכם להגיע למערכות מיזוג אוויר, צנרת וכו'. פתחי שירות יכולים לסייע גם לאוורר חדרים בעלי לחות גבוהה מהרגיל, כמו חדר האמבטיה.

 • האם איזורי לחות יכולים לפגוע בקיר גבס ואם כן מה הפיתרון?

  ישנם סוגים רבים של לוחות גבס המשמשים למטרות ודרישות שונות.
  לוחות הגבס הירוק מותאמים לתנאים של לחות ולכן אם נשתמש בהן פתרנו את הבעיה...

 • תליית פלאזמה על קיר גבס

  צריך קודם כל לאתר את שדריות המתכת עליהם מורכב קיר הגבס באמצעות מגנט ולדפוק לתוך השדריות ברגי פח. שאר הברגים המחזיקים את מתקן התלייה צריכים להיות דיבלים המחיוחדים לגבס.

 • תליית דברים כבדים על קיר גבס

  אם עובדים בצורה נכונה אפשר לתלות על קיר גבס גם דברים כבדים כגון: מזגן. ניתן להבריג דיבלים ממתכת כאשר מדובר על קיר גבס כפול או בעזרת סרגל תלייה כאשר מדובר בלוח גבס בודד.

   

 • תליית תמונה על קיר גבס

  קיר גבס אינו חזק כמו קיר לבנים או בטון ועל כן חשוב להבריג דיבל ורק לאחר מכן לתלות את התמונה על בורג המוברג לדיבל. כמו כן רצוי שהתמונה לא תעלה על 2-3 ק"ג.

 • בקשו מהשיפוצניק לשמור על הניקיון

  שיפוצניק יכול להיות מקצועי אדיב עומד בלוחות זמנים וכו'.. אך לא בהכרח מודע לנושא הניקיון. בקשו מהשיפוצניק ומצוות העובדים שלו לפרוס ניילונים על ספות ריהוט וכיוב' ואף להזיז רהיטים כלי מטבח וכו' לפני עבודת השיפוץ.

חפש קבלן שיפוצים מומלץ