בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

תכנון אדריכלית - כך תכננה אדריכלית ומעצבת את ביתה הפרטי

תוכן עניינים

תכנון אדריכלית - כך תכננה אדריכלית ומעצבת את ביתה הפרטי

אדריכלית ומעצבת מגן שמואל הוציאה לפועל שיפוץ כללי בביתה הפרטי. הצרכים: אווירה ביתית ואידאלית לאירוח תוך שימוש בחומרים עמידים וטבעיים

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-15/01/2018 3 דק' קריאה

אתגר לא קטן עבור כל אדריכל או מעצב פנים הוא ביצוע עבודת תכנון ועיצוב עבורו ועבור משפחתו: עמידה בציפיות הגבוהות שמציב כל בעל מקצוע לעצמו תוך מילוי הצרכים של שאר בני המשפחה, אינו דבר פשוט כלל וכלל. בפני אתגר כזה עמדה האדריכלית ומעצבת הפנים שגית הנדלר מרק, כאשר הוחלט לאחר עשר שנים לשפץ את הבית הפרטי בו התגוררה עם משפחתה. מדובר בבית בן 7 חדרים בגבעת שמואל, שבו רצו בני המשפחה לבצע שינויים בהתאם לצרכים שהשתנו וילדים שגדלו. האדריכלית יצאה לדרך עם כמה קווים מנחים - עיצוב הבית באופן חמים, משפחתי ועוטף ולצד זאת התאמתו לאירוח ושימוש בחומרים עמידים ופרקטיים, ולא כאלה הדורשים תחזוקה מרובה.

כחלק מהשיפוץ נעשו שינויים בחלוקת החללים כך שחצר המשק שולבה בפנים הבית וכך הוגדלה קומת הכניסה. בחלל החדש שנוצר נבנה מטבח חדש ומרווח. הוא מוקם סמוך לחצר עם יציאה נוחה, כך שניתן לגשת בקלות לגינת התבלינים בזמן הבישול. בקומה הכניסה המרווחת נעשה שימוש רב בחומרים טבעיים כמו שיש, ברזל ועץ העונים של הצורך בחמימות ונועם לבני המשפחה. ישנן אופציות שונות לאירוח בחלל, מה שעונה גם על הדרישות האחרות שעלו בשיפוץ. באמצע המטבח נבנה אי המשמש כמשטח עבודה, וכן כשולחן גבוה סביבו יושבים כל בני המשפחה בארוחות המשותפות. מעל האי שולבו גופי תאורה מרשימים התורמים לאווירה.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אמיר גרגיר

ציון 10 6 חוות דעת

אי במטבח עם גופי תאורה תלויים מעליו

האי משמש גם כפינת אוכל

המטבח תוכנן בקפידה כיאה לבית של אדריכלית, ובו נוצלה כל הפינות לטובת מקומות אחסון יעודיים לפריטים חשובים המשמשים את בני המשפחה בארוחות שישי. המטבח משלב צבע לבן ונקי עם קיר סרגלי עץ אלון שמשווה לחלל כולו מראה חם וביתי יותר. אור טבעי נכנס למטבח דרך חלונות שהותקנו בתקרה. תוספת אור לצורך עבודה נוצר באמצעות גופי תאורה נוספים מעל משטחי העבודה. בפינת האוכל שולב שולחן גדול במיוחד ומעליו גוף תאורה מאסיבי שעיצב אריק לוי לחברת vibia אשר נרכש בקמחי תאורה.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
פינת אוכל עם קיר בטון

קיר בטון תוחם את פינת האוכל

כדי לתחום את פינת האוכל נבנה קיר מיוחד מבטון, כאשר מן הצד השני הוצב בחלל מזנון איטלקי. על כל קיר הסלון הוצבה ספריית ברזל ענקית בעיצוב מודרני ומינימליסטי, המכילה ספרים ופריטים דקורטיביים ויוצרת אמירה ייחודית בחלל כולו.

ספריה גדולה בפינת האוכל

ספריית ברזל מודרנית ומרשימה במרכז החלל

ספריה מברזל בסלון

הספריה משמשת לתצוגת חפצי נוי וספרי קריאה

בסלון שולבו גם שולחנות מברזל, העונים על הצורך שהוגדר - שימוש בחומרים פרקטיים ועמידים בשיפוץ.

שולחנות שחורים מברזל

שולחנות ברזל שחורים 

הריהוט בחדר כולל גם ספות גדולות בהזמנה אישית, המתאימות לאירוח משתתפים רבים. חומרי הריפוד הם כאלה המחזיקים מעמד שנים רבות. בחלל שולב גם שטיח עתיק שעבר במשפחה בירושה.

סלון עם ספות גדולות

ספות ענק לאירוח 

חדרי הילדים עוצבו לפי נושאים שבחרו הילדים - חדר אחד עוצב סביב נושא הכדורגל, החדר השני סביב נושא הכדורסל והחדר השלישי הוגדר כחדר יצירתי.

חדר כדורגל עם קירות כחולים וחולצות כדורגלנים

חדר כדורגל
חדר כדורסל גם בגווני כחול עם דמויות של כדורסלנים

חדר כדורסל

פלטת הצבעים ביחידת ההורים כוללת צבעים בהירים הבאים לידי ביטוי בריהוט ובטקסטיל. בחדר שולבה גם ספריה גדולה ואלמנטים שונים בשחור ולבן.

גווני לבן בחדר שינה

צבעוניות שקטה בחדר ההורים

חדר שינה עם פרקט וספריה

שילוב אלמנטים בשחור-לבן

בחדרי רחצה הוחלט על חיפוי קירות ורצפה לבן ונקי, כאשר אביזרי טקסטיל שונים וצמחיה מוסיפים צבע ואווירה.


חדר רחצה בגווני לבן

שילוב טקסט עם קריצה בפריטים שונים בחדר הרחצה

חדר אמבטיה בגווני לבן עם נגיעות שחור

אביזרי הטקסטיל מוסיפים לאווירה

התוצאה הסופית שהתקבלה שילבה את כלל האלמנטים לכדי אמירה תכנונית ועיצובית קוהרנטית ומרשימה. בני המשפחה זכו לבית חמים ומחבק, ובו בזמן גם פרקטי ונוח. 

אדריכלות ועיצוב פנים: שגית הנדלר מרק

תאורה: קמחי תאורה

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

עומדים לשפץ? כאן תמצאו קבלני שיפוצים מומלצים באזור צפון!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה