בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

כשהקולוניאלי פגש את האפריקני: עיצוב וילה ברמת השרון

תוכן עניינים

כשהקולוניאלי פגש את האפריקני: עיצוב וילה ברמת השרון

וילה ברמת השרון הפכה לטרנדית ועדכנית הודות לעיצוב פנים מקורי וחמים המשלב אפריקן ביט עם סגנון קולוניאלי כפרי

מאמר מאת ליטל ויליגר

פורסם ב-01/01/2018 3 דק' קריאה

בני זוג המתגוררים בווילה ברמת השרון החליטו לעצב ולהלביש את הבית כך שיהיה יותר טרנדי ועשיר. הווילה תוכננה בקפידה על ידי האדריכלית המובילה אריאלה לביא, וכאשר נכנסה לתמונה מעצבת הפנים ליטל ויליגר לצורך עיצוב והלבשת הבית, התקבלה החלטה עם הדיירים לעצב את הבית בסגנון קולוניאלי, ברוח כפרית עם נגיעות של אפריקן ביט. בנוסף, החליטו בני הזוג יחד עם המעצבת לעשות שימוש רק בחומרי גלם באיכות גבוהה. בני הזוג רצו לעשות 'פרש סטרט' ולתת תחושה של בית חם ומחבק, עבור האורחים והנכדים שבאים לבקר.

היה חשוב להם שהסלון יהיה גדול מאוד ויתאים לאירוח אנשים רבים. הוצבו בו שתי כורסאות ושתי ספות גדולות - כדי לתת מקום רב לישיבה ואירוח.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

סלון מלא פריטי פולקלור

סלון מרווח עם פריטים ייחודיים

בעלת הבית אוהבת מאוד לטייל בעולם ותוך כך אספה במהלך השנים פריטי פולקלור מתרבויות שונות, שהשתלבו בעיצוב הבית. שטח הבית כולל גינה מקסימה ולכן נפתחו ויטרינות כדי להכניס את החוץ פנימה ולחזק את האווירה החמימה והכפרית. הקונספט גובש עד לפריטים הקטנים, כמו כדים ואלמנטים של אקססוריז לבית שנקנו מראש ושולבו בו.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
כדים ואקססוריז מיוחדים

החוץ מתכתב עם הפנים

המעצבת שמה דגש על עיצוב לפי הנוף. גינת החמד שבחוץ והירוק השתלב עם גווני החום שבפנים והוויב האפריקני. החוץ נכנס לפנים והשתלב עם הריצוף הטבעי והמטבח שתוכנן בגווני עץ אלון. במטבח הוצבה כורסה עם הדום פרחוני, המתכתב עם הפרחים מבחוץ, כדי להכניס את החוץ לפנים. הספה נועדה למנוחה והוצבה מתוך מחשבה פרקטית על בעלת הבית שאוהבת לבשל ולעיתים אורחים מתלווים אליה למטבח תוך כדי שיחה.

כורסה והדום פרחוניים

ריהוט פרחוני על רקע הירוק שבחוץ

מתכננים שיפוץ ברמת השרון? כאן תמצאו קבלני שיפוצים מומלצים באזור השרון. 

הריצוף שנבחר לסלון הוא ריצוף כפרי חם של מרצפות טרה קוטה מאיטליה. הריצוף הכפרי והאקלקטי השתלב עם ריהוט מעט יותר מינימליסטי.

ריצוף טרה קוטה

ריצוף טרה קוטה איטלקי

רוב עבודות הנגרות בבית נעשו בחברת מדרה. הדגש ששמו בפריטי הנגרות הוא על איכות גבוהה. הפריטים עשויים מעץ אלון משובח וכולם בהזמנה אישית. הן מדוייקות ועדכניות ומאפיינות את הסגנון הכפרי של הבית. כחלק מהסגנון העיצובי שלה, אוהבת ליטל לנצל את המעברים - המסדרונות והכניסות לבית ולשים בהם מראות ופריטים מיוחדים.

פריט נגרות מעץ אלון

פריטי נגרות לצד אוספים אישיים

בחדר השינה נבחר טון משוחרר יותר וקו עיצובי יווני. הגוונים העיקריים בו הם לבן, פלטת גווני ניוד ופלטת גווני אפור המשתלבים עם הלבן. לרצפה נבחר פרקט בהיר שהזכיר לבני הזוג חדר במלון, ואווירה של חופשה רגועה.

חדר שינה בסגנון יווני בגווני קרם ואפור

גווני אפור-לבן-קרם בחדר השינה

אחד ממאפייני עבודות המעצבת הוא תשומת לב שווה לחדר האמבטיה כמו לחדרים אחרים כמעין חדר שנעים להתפנק בו ומהווה מעין GETAWAY בבית (כאשר כל האלמנטים מותאמים לחדרים רטובים ועמידים לבית כמובן), וכך גם בפרויקט הזה - הרצפה בחדר הרחצה היא מבטון מוחלק המשתלב עם גווני הניוד והקרם. בחדר הוצבה שידת 'סטנד אלון' מעץ אלון, עליה הונח כיור. גם בחדר האמבטיה יש ויטרינה, המשתלבת עם הקו הכללי.

חדר אמבטיה מבטון מוחלק עם עץ

גוונים טבעיים גם בחדר הרחצה

עציץ בחדר האמבטיה

פריטי נגרות מותאמים

עיצוב והלבשת הבית: ליטל ויליגר

צילום: הגר דופלט

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה