בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

לא פוחדים משחור: עיצוב דירת גן מונוכרומטית בהרצליה

תוכן עניינים

לא פוחדים משחור: עיצוב דירת גן מונוכרומטית בהרצליה

שילוב של צבעים מונוכרומטים עם פסטל ושילוב קווים נוקשים עם טקסטיל רך הפכו דירת גן בהרצליה לעדכנית במיוחד

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-11/09/2017 4 דק' קריאה

משפחה עם ילדה, בה האישה בהיריון מתקדם, גרה בשכירות בדירה בתל אביב והחליטה שהגיע הזמן לדירה מעוצבת ומושקעת משלה. הרצון לגינה פרטית גרם לבני המשפחה להתרחק מתל אביב ולעבור להרצליה. לאחר חיפוש דירות מתמשך הם מצאו דירת גן דו קומתית בת 150 מ"ר במצב טוב.
השיפוץ, בתקציב כולל של כ-230 אלף שקלים, לא כלל שבירת קירות וגם לא התערבות בחדרי רחצה, אך הוחלפה כל הרצפה בדירה, כולל המדרגות, לפרקט עץ שחור. המטבח וגופי התאורה הוחלפו כולם והותאמו אישית פריטי נגרות. כל הקירות נצבעו בגוון אפור בהיר, והוכנס ריהוט חדש משולב עם ישן.

בעלת הבית אוהבת מונוכרומטיות של שחור-לבן-אפור ופחות צבעוניות עזה וכן עיצובים גבריים "נוקשים", ויחד עם זאת, הבית רוכך מעט בעזרת מעט צבעים של ורוד-אפרסק וכחול ובעזרת טקסטיל.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

סלון במונוכרומטיות של שחור-לבן-אפור המרוככת בוורוד-אפרסק.

מונוכרומטיות של שחור-לבן-אפור המרוככת בוורוד-אפרסק

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
סלון עם ספה אפורה.

עיצוב גברי "נוקשה" עם טקסטיל

מיד עם הכניסה לבית מתגלים הסלון העליון, שהוא יחסית קטן, פינת האוכל והיציאה לגינה. בסלון הונחה ספת איקאה ישנה, שעברה מדירתם הקודמת של בעלי הבית ושודרגה באמצעות כריות מאיקאה. נקנה שולחן קפה קטן התואם למידות הסלון, ועל הקיר נתלתה אמנות, שנותנת גם היא מעט צבעוניות לחלל. עציץ זורק מעט צבע ירוק וחיוּת לחדר, ומזנון שחור מאיקאה הותאם לריצוף ולאווירה הכללית. את פינת האוכל הישנה קיבלה הדיירת מחברה טובה, והיא "שוברת" את המראה החדש ומשתלבת עם המראה האירופאי של הבית.

סלון ופינת אוכל.

פינת האוכל הישנה שוברת את המראה החדש

מול פינת האוכל מתגלה המטבח, שבו הוסרו כל הארונות של המטבח הקודם. הצלע מול קיר המקרר נוספה למטבח על מנת למקסם את שטחו. המטבח מעוצב בקווים אירופאיים נקיים -  חזיתות הדלתות בעלות מסגרת דקה צבועות בלבן שלג, ושיש קיסר דמוי קררה לבן עם שורשים עדינים באפור.

מטבח בקווים אירופאיים נקיים.

במטבח קווים אירופאיים נקיים

במטבח חזיתות הארונות צבועות לבן שלג.

חזיתות הארונות צבועות לבן שלג

לחדר השינה של ההורים נקנתה מיטה עם ראש מרופד בבד לבן מאליתה ליווינג, ולידה הוצבה שתי שידות לבנות ושונות מאיקאה. על השידות אמנות ומנורות לילה עשויות בטון. את החדר מרככות כריות נוי בגוונים כחולים ומצעים איכותיים ומפנקים.


עיצוב מונוכרומטי בחדרי השינה 

בחדר השינה כריות נוי בגוונים כחולים ומצעים איכותיים.

בחדר השינה כריות נוי בגוונים כחולים ומצעים איכותיים מרככים את החדר

שידות לבנות שונות מאיקאה בחדר השינה.

שידות לבנות שונות מאיקאה

צבעי ורוד וברונזה בחדר השינה.

סטיילינג בחדר השינה

חדר הילדה גם הוא עוצב בגוונים מונוכרומטיים עם שילוב של ורוד-אפרסק. כמו בשאר הבית, הקירות צבועים אפור בהיר, וכאן הודבקו על קיר אחד מדבקות עיגולים זהובים כדי לתת לחדר עוד צבעוניות ומראה ילדותי. גם כאן עברו המיטה, השרפרף וכוורת הספרים מהדירה הישנה ושולבו בהצלחה. שטיח בגווני אפרסק נקנה באינטרנט והוזמנו פוסטרים בחנות etsy בצבעוניות דומה ובאלמנטים של בלט האהובים על הילדה.

בחדר הילדה גוונים מונוכרומטיים עם שילוב של ורוד-אפרסק.

בחדר הילדה גוונים מונוכרומטיים עם שילוב של ורוד-אפרסק

בחדר השינה של הילדה שרפרף שעבר מהדירה הישנה.

השרפרף עבר מהדירה הישנה

חדר התינוקת ממשיך את הקו העיצובי של הבית וחדר הילדה. גם כאן הודבקו מדבקות עיגולים זהובים ושולבו אלמנטים בגווני אפרסק. המיטה, שידת ההחתלה והכוורת עברו גם הם מהדירה הקודמת.  ארון עץ ישן של איקאה נצבע בלבן על מנת שיתאים לחדר.

הקו העיצובי ממשיך בחדר התינוקת.

הקו העיצובי ממשיך בחדר התינוקת

עם הירידה במדרגות לקומה התחתונה, נגלה סלון רחב. נבנתה ספרייה בנגרות אישית, שבה תוכנן מקום עבור הטלוויזיה, וכן מגירות אחסון ומדפים רבים עבור הספרים הרבים של בעלי הבית. נקנתה ספה גדולה ומפנקת בגוון אפור עם כריות נוי רבות. את כל אזור הסלון תוחם שטיח בגווני לבן ושחור, ועליו מונח שולחן קפה ישן מעץ דמוי תיבה. ליד הסלון ומתחת למדרגות הוגדר אזור המשחקים של הבנות ובו כוורות למשחקים, בתי בובות ושולחן יצירה, וכן קיר שנצבע בצבע גיר להנאת הבנות.

סלון בקומת המרתף, שלו הותאמו רהיטים חדשים.

סלון בקומת המרתף, שלו הותאמו רהיטים חדשים

אזור המשחקים הוגדר מתחת למדרגות.

אזור המשחקים הוגדר מתחת למדרגות

גם בחדר העבודה תוכננו פרטי נגרות. שולחן העבודה מורכב מפלטת עץ ארוכה מקיר לקיר, אשר מתחתיה חולק החלל לשניים על ידי שידת מגירות. ממול תוכננה ארונית לאחסון של מסמכים ודברי עבודה ומעליה מדפים. על הקיר נתלתה מפת עולם ממסוגרת במסגרת עדינה בזהב, ומתחתיה הונח שטיח קלאסי ישן. בקומה זו ממוקם חדר אירוח, אשר אליו הועברו מיטת ברזל ישנה של בעלי הבית ושידת מגירות מאיקאה.

בחדר העבודה פלטת עץ ארוכה ושידה המחלקת את האזור לשניים.

בחדר העבודה פלטת עץ ארוכה ושידה המחלקת את האזור לשניים

חדר אירוח עם מיטת ברזל ישנה.

חדר אירוח עם מיטת ברזל ישנה

עיצוב פנים: מיכל מייזליש

צילום: יניב כהן

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

משפצים? לקבלני שיפוצים בתל אביב לחצו כאן!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה