בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

עיצובים חדשניים בשחור

תוכן עניינים

עיצובים חדשניים בשחור

הצבע האלגנטי והעל זמני עדיין מצליח להפתיע כשהוא מגיע בשנים האחרונות לחללים בלתי צפויים. כך תשלבו אותו בעיצוב

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-26/11/2017 2 דק' קריאה

הצבע השחור הוא אלגנטי ועל זמני באופנה ובלבוש, וגם בתחום העיצוב הוא תופס מקום מרכזי. עם זאת, הוא גם מעורר רגשות מעורבים. הקונוטציה המיידית הקודרת והכבדה של הצבע, הרתיעה באופן מסורתי לקוחות סטנדרטיים משימוש בו באלמנטים דומיננטיים בתוך הבית כמו בריצוף, בחיפוי הקירות, בכלים סניטריים ובפרטי ריהוט מאסיביים. אך בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי והצבע חודר גם לאזורים בבית בהם לרוב לא היה נהוג לשלבו. כיום גם המעצבים והלקוחות הסולידיים ביותר ימצאו עצמם משתמשים בו גם במקומות בלתי צפויים יחסית, כמו במטבח ובחדר האמבטיה.

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

מירב סואד

ציון 9.74 17 חוות דעת

ריהוט בשחור.

ריהוט: חותם; צלם: עידו סקעת

כמובן, מדובר בצבע המשתלב היטב עם כל קשת הצבעים ולכן יכול תמיד להוסיף טאץ' אלגנטי באמצעות פריטים עדינים כמו גופי תאורה, אקססוריז וטקסטיל.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
שטיח שחור ולבן.

בוטיק שכטר בדי ריפוד. צלם: אורי אקרמן

רננה אזולאי מרשת אליתה ליוינג מסבירה כי היתרון הבולט של הצבע הוא היותו על זמני, ומשתלב באופן הרמוני עם כל צבע שקיים, אך כל שילוב שכזה יוצר אווירה שונה לחלוטין. לדוגמה, שחור עם לבן מהווים קונטרסט משמעותי ודרמטי. לעומתם צהוב המשתלב עם שחור ייצור מראה חמים וביתי. בכל שילוב ניתן לקבל תוצאה אחרת והטווח הוא כמעט בלתי נגמר.

חיפוי קיר שחור לבן וריהוט שחור.

ריצוף וחיפוי: חלמיש. צילום: ערן ניב

לדבריה, השחור מאפשר הבלטה של אלמנטים נבחרים בחלל. בנוסף, מדובר בצבע פרקטי למדי - כתמים לא דובקים בו וקשה יותר להבחין עליו בלכלוך. עם זאת, חשוב שים לב כי מכיוון שמדובר בצבע דרמטי ודומיננטי שתופס את העין חשוב לשלב אותו באלמנטים הנכונים במינון הנכון.

מטבח שחור.

מטבחי דקור. צלם: עמית גושר

כאמור, הצבע משתלב בשנים האחרונות באופן נרחב גם בחדרי אמבטיה ובכלים סניטריים. בחמת מסבירים כי הצבע השחור הפך דומיננטי בכל הקשור לחדרים רטובים: באריחים, ברזים, אסלות וכיורים. בעבר הלבן היה הצבע הדומיננטי ביותר בחדרים הללו, אך היום השחור נותן לו פייט מכובד ובשיפוצי חדרי רחצה רבים ניתן למצוא אותו. הסיבה לכך היא בין השאר, מודעות רבה יותר לאסתטיקה בקרב הציבור. הצרכנים של היום הם נועזים יותר ומוכנים להתנסות במה שבעבר פחות היה מקובל.

ברז שחור.

חמת. צילום: מלנית גל

ומה לגבי המטבח? גם לשם הצבע השחור נכנס - ובגדול. במטבחי דקור מספרים כי עד לא מזמן השחור במטבח נחשב לטאבו מוחלט, וכיום מככב בפרויקטים רבים, לא מעט בזכות הפרקטיות והעובדה שלא משנה מה יישפך עליו - לרוב לא יישאר כתם. גם בשיפוצים כלליים וגם בהחלפה נקודתית של המטבח בלבד, השחור הופך להיות מבוקש יותר ויותר. 

משטח עבודה שחור במטבח.

ניגא שף הום


אפשר לחדש את המטבח גם ללא שימוש בצבע שחור... אם אתם מחפשים חברות מטבחים מומלצות, אתם מוזמנים למצוא אותן כאן. 

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה