בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

עיצוב הבית בלבן או בצבעים עזים?

עיצוב הבית בלבן או בצבעים עזים?

צבע קירות הבית יכול להשפיע מאוד על עיצוב החלל. הבחירה הפופולארית בלבן לא צריכה להיות תמיד חד גונית ומשעממת והבחירה בצבעים עזים לא תמיד צריכה לצאת משליטה ולא להיות בטוב טעם. עשינו ביקור בחברת "נירלט" וקיבלנו את המידע המלא מקרן נוימן על עיצוב הבית בצבעים שונים

מאמר מאת נירלט

פורסם ב-18/07/2012 3 דק' קריאה

כשזה נוגע לבחירת צבעים לבית אין נכון או לא נכון. הבחירה היא אינדיווידואלית ומשתנה מאוד מחלל אחד לאחר. לכל בית יש עיצוב שונה, דיירים שונים ואופי שונה, והצבע הוא מרכיב לביטוי האופי הזה. הבחירה בעיצוב הבית בלבן או בצבעים עזים מדגישה את האישיות של בעלי הבית. גם לכאן וגם לכאן הבחירה צריכה להיעשות בחוכמה, שיקול דעת ותוך שימת דגש על היתרונות והחסרונות של גוונים בהירים וגוונים כהים. גם אלו וגם אלו יכולים להתאים לחלל הבית כל עוד בוחרים בהם בתבונה.

איך מעצבים את הבית בלבן?

אם נהיה אובייקטיבים ונסתכל על תמונת המציאות רוב הקהל הישראלי יבחר בלבן ובגוונים בהירים לעיצוב הבית. גווני לבן, שמנת, מוקה וכו' דורשים פחות סיכון ויכולים להתאים למגוון רחב של עיצובים ועל כן הבחירה בו היא מאוד פופולרית ומובנת. למרות שעיצוב הבית בלבן נשמע חד-גוני ומשעמם נגלה שלכל גוון של לבן יש עולם ומלואו מאחוריו.
הלבן החזק ביותר מכונה Extra White והוא הלבן הבסיסי שמולו נשווה במניפת הצבעים את שאר גווני הלבן בכדי לעמוד על ההבדל בין גוון לבן אחד לאחר. הExtra White הוא גוון חזק מאוד של לבן שנותן מראה מאוד נקי ואסתטי על גבול הקרות. בעיצובים מודרניים הלבן החזק יכול להתאים מאוד.
הבחירה בגווני לבן צריכה להיות לפי הסגנון העיצובי שאנו מנסים ליצור בבית, האם אנחנו רוצים אווירה כפרית? אולי סגנון מודרני? עיצוב אורבאני? וכו'. לכל סגנון הצבע שלו. כך למשל צביעת החלל בגוון מוקה לבן יתן מראה אלגנטי עוטף וחמים, גוון שמנת צהבהב ייתן תחושה כפרית ולבן בנגיעות אפור ייתן את אותו אפקט תעשייתי-אורבאני שהפך לטרנדי מאוד לאחרונה.
חשוב להבדיל בין גווני הלבן השונים והשפעתם על חלל הבית. כל גוון ייתן לנו תחושה שונה וסגנון עיצובי שונה.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

איך לעצב את הבית בצבעים עזים?

בחירה בצבעים עזים לבית היא אומנם לא עדיפות מספר אחת בישראל, אך אין ספק שמדובר בטרנד חם ברחבי העולם שכבר לא מעיד על תעוזה אלא על סטנדרט מסוים בעולם עיצוב הפנים. גם הקהל הישראלי מתחיל אט-אט להיפתח לעיצובים נועזים יותר ולהשתמש בצבעים כהים, דומיננטיים וחזקים בבית.
שימוש בצבעים חזקים ועזים יכול להיות הבחירה המושלמת לחלל הבית ויכול להיות טעות מרה. פרשנו בפניכם מספר דגשים, טיפים ועצות שיוכלו לסייע לכם בבחירת צבעים חזקים לבית בטוב טעם:

  • אל תפחדו לצבוע חלל שלם בצבע חזק, לא תמיד חייבים להיצמד לקיר אחד בלבד, יש צבעים מסוימים שיכולים ללכת נפלא על כל הקירות של חלל החדר.
  • אם צובעים חלל חדר שלם בצבע עז וחזק כמו אדום, כתום, סגול, ירוק בולט וכו' רצוי להשאיר אלמנטים שונים בצבעים בהירים. כך למשל שמירה על משקופי דלתות, חלונות, תקרה, קרניזים, התפר בין התקרה לתקרות כבהירים תיצור קונטרסט נעים לעין ואווירה יוקרתית ותמנע מהחדר להיות ככה וקודר.
  • חשוב לזכור שבעולם עיצוב הפנים הכל אפשרי ואין כללים החקוקים באבן. התפיסה הרווחת שחלל חדר נהיה קטן יותר ברגע שצובעים אותו בצבע כהה היא אומנם נכונה, אך כשזה נוגע לארץ ישראל שטופת השמש והתברכתם בחלונות גדולים לבית תוכלו דווקא ליצור איזון בין הלוק הקיצי החזק של הארץ לבין תחושה קרירה ונעימה של מדינות אירופה וארה"ב.
  • צבע חזק משנה מאוד את החלל ואת האופי שלו ולוקח זמן להתרגל לזה. לא חייבים לצבוע את כל הבית בצבע חזק ועז, ניתן להסתפק בחדר אחד, בפינת אוכל, בחדר טלוויזיה, חדר עבודה ולנסות לראות אם אנחנו מתחברים לתוצאה.
  • אם אתם רוצים ליצור שינוי דרמטי במראה הבית אך אתם דלים בתקציב תגלו שצביעת הקירות בצבעים עזים היא הפעולה הכי פשוטה וזולה וגם הכי דומיננטית במראה שלה לשינוי עיצוב פנים הבית.
  • טרנד חדש בתחום הצבעים החזקים הוכהים בבית מכונה Color Block, במסגרתו משתמשים בשני גוונים כהים, חזקים וקונטרסטים אלו לאלו ודווקא המפגש ביניהם יוצר מראה מיוחד במינו. במקרים אלו צריך לקחת בחשבון את ריהוט הבית ושהוא יהיה דווקא בצבעים ניטראליים ורגועים יותר מקירות הבית.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה