בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

50 גוונים של כפריות: עיצוב בית באורנית

תוכן עניינים

50 גוונים של כפריות: עיצוב בית באורנית

ביתה של מעצבת פנים עוצב ברוח הכי כפרית שאפשר: עם חומרים טבעיים כמו אבן ועץ, הרבה אור והשפעות מפרובאנס

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-26/12/2017 3 דק' קריאה

דלת עץ אלון בגוון טבעי ושביל כניסה משובץ אריחי אבן טבעית מלווים את הכניסה אל הבית באורנית. שתי הקומות, בנות 205 מ"ר סך הכול, טובלות בחמישים גוונים של ירוק, עצי פרי וצמחייה מבושמת. "חיפשנו מראה טבעי ופחות מעוצב ומלאכותי", אומרת מעצבת הפנים שזהו גם ביתה, לירון סיני. מהלך המדרגות החיצוני בין שני מפלסי הבית משלב אריחי בטון מאוירים, שנחצו באופן מדויק ומכניסים גוון כחלחל, נעים והרמוני. המעקה כמו נלקח מבית נופש בפרובנס. עיצובו הייחודי הוא השראה מתוך סצינה של סרט זר שראתה סיני במהלך הבנייה, ונולד הודות לשיתוף פעולה עם מסגר קשוב, מקצועי ומדויק.

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

דלת כניסה מעץ אלון

בכניסה לבית דלת עץ אלון בגוון טבעי

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
מעקה בהשראת בית בפרובאנס

מעקה בהשראת בית נופש בפרובנס

הבית עצמו בנוי על שטח של כ-320 מ"ר, והחלל העיקרי בקומת הכניסה תוכנן כחלל פתוח ומרובע. כשנכנסים אליו, מיד מתקבלת תחושה נעימה של בית עם אופי, עם הרבה מחשבה ותכנון הוליסטי ושלם. המטבח פתוח וזולג לכיוון הסלון, אך תחום עם שולחן המשולב עם אי ומשטח בוצ'ר, שתוכנן לישיבה נוחה של חמישה סועדים ולאחסון יעיל משני כיוונים.

מטבח בגווני בז'

מטבח זולג לסלון ותחום עם שולחן ישיבה

המטבח בגוון בהיר אך לא לבן, ומעל משטח השיש הנקי נבחר חיפוי זכוכית בגוון שמצליח לרכז את תשומת הלב העיקרית למטבח בסגנון האנגלי והאלגנטי. כל הקומה מוארת באור טבעי, שחודר בלי הרבה מאמץ דרך כל החלונות בבית (חברת "כוכב").

מטבח מזווית אחרת

מטבח בהיר בסגנון אנגלי

מטבח מואר באור טבעי

אור טבעי מאיר את כל הקומה

חיפוי זכוכית מעל השיש

חיפוי זכוכית מעל השיש

הבית הולבש בסגנון כפרי, והחומרים בו טבעיים וגולמיים. הוא רוצף באבן ג'מעין באורכים משתנים, ריצוף שהתגלה כפרקטי ביותר ונעים למגע. המדרגות חופו בעץ אלון מבוקע ("קו נבון") על מנת להכניס חום וצבע. הספה המרכזית בסלון עומדת עם הגב לכניסה, ולכן נבחרה ספה עם גב יפה, שקושט בנעצים וקימורים מעניינים. קיר הסלון חופה בבריקים כהים שתחומים בקורת עץ ממש לפני מעלה המדרגות. מתחת לחלונות בסלון נבנתה מדרגה, שחופתה בעץ ומשמשת כספסל וגם מספקת פתרון אחסון גדול באמצעות דלתות.

ריצוף באבן ג'מעין

ריצוף באבן ג'מעין באורכים משתנים התגלה כפרקטי ונעים למגע

ספה מקושטת בנעצים וקימורים

ספה עם גב לכניסה קושטה בנעצים וקימורים

בריקים בסלון

בריקים כהים בסלון נתחמו בקורת עץ

פינת האוכל תוכננה לישיבה סביב שולחן ריבועי, כדי הישיבה סביבו תהיה נעימה ומעודדת שיח של כל הסובבים לו. מתחת לחלונות בפינת האוכל מוקמה שידת עץ טיק, שנבחרה בפינצטה כדי לאחסן בה כלי אוכל ומפות.

שולחן ריבועי

ישיבה נעימה סביב שולחן ריבועי

שידת עץ טיק

שידת עץ טיק מוקמה מתחת לחלון

נעשה שימוש בשטיחים לתחימה והגדרת אזורים בתוך החלל הפתוח. שטיח קילים כהה הונח בפינת האוכל, ושטיח שחור-לבן, שונה בתכלית, הונח בסלון. השטיח במראה קליל ואורבני ומהווה קונטרסט לכפריות שנוטפת מכל הרהיטים ומאזן אותה.

לחימום הבית הוחלט לבחור בקמין גז נוח לשימוש, המופעל על ידי שלט. הקמין הבהיר נקנה מתצוגה בתערוכת עיצוב ויש לו אופי מיוחד. 

קמין גז

קמין גז בעל אופי מיוחד

דגש מיוחד הושם על אחסון, ולכן כל בנישה או גומחה נוספה בדלת או מדף. כך ארון מעילים, תיקים ונעליים בכניסה לבית; החלל שמתחת למדרגות נוצל לארון למקפיא ושני ארונות נוספים לאחסון; וכן ארון נעליים גדול מתחת לחלון בחדר השינה המרכזי. בחדר השינה הושם דגש על מראה כפרי וחמים כדי ליצור תחושת אינטימיות. התקרה החשופה עשויה קורות עץ דאגלס מבוקעות, הצבועות בצביעת ווש. כדי להותירה נקייה ויחד עם זאת להדגיש אותה, מוקמה בקירות תאורת אפ-לייט, המאירה כלפי מעלה. נגיעות חמות נוספו בעזרת שטיחים, וילונות וריהוט בהיר, המשלב חומרים טבעיים כגון עץ וברזל.

חדר שינה

בחדר השינה ארון נעליים מתחת לחלון המרכזי

תקרת קורות עץ בחדר השינה

תקרה הקורות עץ מבוקעות בצביעת ווש

עיטורי ברזל במיטה

מראה כפרי וחמים ליצירת אינטימיות בחדר השינה

קרמיקה מעוטרת בחדר רחצה

חדר רחצה מפנק

עיצוב פנים: לירון סיני

צילום: אביעד נידם

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

מתכננים שיפוץ? כאן תמצאו קבלני שיפוצים מומלצים!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה