בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

נפרדים מהכבדות: הלבשה קלילה לדירה בפתח תקווה

תוכן עניינים

נפרדים מהכבדות: הלבשה קלילה לדירה בפתח תקווה

איך הופכים דירת קבלן כבדה לדירת משפחה קלילה? עם הרבה צבע. תוצאה יצירתית במיוחד לעיצוב דירת קבלן בתקציב שפוי

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/10/2017 4 דק' קריאה

זוג הורים עם שני ילדים הקטנים עברו לדירת קבלן חדשה בת חמישה חדרים בפתח תקווה בשלב בו לא ניתן היה לערוך שינויים. עם המעבר לדירה רכשו הדיירים מטבח, ריהוט ותאורה בגוונים של עץ אלון טבעי, עץ כהה (ונגה) וחום. המעצבת יעל שביט הגיעה לדירה שהרגישה "כבדה" ולא תאמה למשפחה הצעירה וביקשה ליצור יחד עם בני הזוג אווירה חמה, שמחה וקלילה. בנוסף, נתבקשה לחשוב על חלוקת החדרים. בני הזוג היו מצויים בדילמה אם ליצור שני חדרים נפרדים לילדיהם או לשכן אותם בחדר אחד ולהפריד בין חלל השינה לחלל המשחקים.

מאחר שהריהוט בבית נרכש שלוש שנים קודם לבואה של המעצבת, הם ביקשו להחליף רק את מה ש"חייבים". תחת מגבלת תקציב של 60 אלף שקל הוחלט לוותר רק על מזנון הטלוויזיה ושולחן הסלון, שהיו כבדים מדי בחלל ולא תאמו לו. גם הריצוף בבית היה עובדה מוגמרת, ומאחר שבני הזוג לא אהבו אותו, הוחלט לחפות את כלל הבית בפרקט למינציה (Domus nature).

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

בית מעוצב בצבעוניות רבה.
אווירה חמה, שמחה וקלילה בבית

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או
מבט לפינת טלוויזיה עם רצפת פרקט.
כל הבית חופה בריצוף פרקט למינציה

חלק נכבד מתקציב ההלבשה הופנה לחלל המרכזי. מזנון הטלוויזיה הכבד הוחלף ביצירת נגרות ייחודית ומעניינת בפלטת הצבעים הכחולה ירקרקה שנבחרה עבור כלל הבית. החזון העיצובי של קלילות וילדותיות קיבל ביטוי בתכנון הנגרות (נגריית עמירה משה), שמדמה משחק בקוביות צבעוניות. הקוביות, בגדלים ועומקים שונים, יוצרות עניין מיד עם הכניסה לבית ומושכות את הנכנס לבית לכיוון הסלון - מקום המפגש והשהות העיקריים של בני המשפחה. מבחינה פרקטית מאפשרת יצירת הנגרות אחסון רב של ספרים וחפצים נוספים בלי להכביד על החלל הציבורי.

מזנון טלוויזיה בצבעי כחול.
מזנון הטלוויזיה הכבד הוחלף בנגרות ייחודית

תכנון נגרות המדמה משחק קוביות.

תכנון הנגרות מדמה משחק בקוביות צבעוניות

מבט מן הצד על פינת הטלוויזיה עם המזנון הצבעוני.
אחסון רב של חפצים וספרים לא מכביד על החלל הציבורי

את הספה החומה ממסגר טפט כחלחל עם קווים א-סימטריים, אשר מדבר עם הצבעוניות והא-סימטריות של קיר הטלוויזיה. נבחרו שני שולחנות (יעקב טווינה) קלי מראה ומשקל, שניתן להזיז בצורה מהירה וקלה כשרוצים לפנות את שטח הסלון עבור הילדים. להשלמת המראה נבחרו כריות נוי ושטיח, המשלב את גווני החום, הירוק והכחול בצורה מושלמת.

פינת האוכל מוסגרה בטפט פסים ירקרק אפרפר, אשר הופך אותה לפחות רשמית, צבעונית ומזמינה. למרות חצי הקיר בין המטבח לבין פינת האוכל, רואים את המטבח בשלמותו מהחלל המרכזי. המעצבת ביקשה לחבר אותו מבחינה עיצובית ליתר החלל המולבש. חיפוי הקלאפה, שהיה לבן, הוחלף לצבע תכלת, שמצוי גם באחת מקוביות קיר הנגרות בסלון. הוספה של אקססוריז ושטיח pvc בסקאלת הצבעים שנבחרה משלימים את התמונה ומחברים את החללים בצורה טבעית ונקייה.

פינת אוכל עם טפט פסים.
טפט פסים ממסגר את פינת האוכל

מטבח בגווני שמנת ותכלת.
המטבח חובר עיצובית לשאר החלל

בכניסה לבית נישה בה נמצאים ארונות החשמל והתקשרות בדירה. על מנת לנצל באופן מקסימלי את המקום, נסגרה הנישה בדלת נגרות ונוספו מדפים המאפשרים הנחה של נעלי הילדים בתוכה.

חדר השינה של ההורים הרגיש מאוד קודר עם ריהוט הוונגה והווילונות הכהים שהיו בו. בחירה בטפט בגווני תכלת ולבן (Domus nature) נתן לריהוט מסגרת נעימה ומרככת וכמו הבהירו אותו. וילון לבן מבד סמי שקוף, שנתפר לפי מידה לחלון החדר, וסט הדפסים של המעצבת אפרת אלי מהמותג Petek design משלימים את מראה החדר ומעניקים לחלל תחושה של חדר בבית מלון.

חדר שינה עם טפט בתכלת ולבן.
טפט בתכלת ולבן נתן לריהוט הכהה מסגרת מרככת

כדי לעמוד בתקציב הוחלט שבחדרי הילדים ייעשה שימוש בצבע כמרכיב עיצובי - פתרון זול שמאפשר יצירתיות רבה. שני הילדים שוכנו בחדר משותף, כשלבכור נרכשה מיטת נוער המתאימה בצבעוניות שלה לגוונים שנבחרו לחדר. את התמונה משלימים שטיח, וילון וקוביות שנרכשו באיקאה ומאפשרות אחסון של ספרים אהובים.

חדר ילדים צבוע בגווני כחול.
צבע בחדר הילדים שימש כפתרון עיצובי זול

בחדר המשחקים המטרה הייתה ליצור חלל נעים ומזמין, שיגרה את הילדים לשהות בו בלי להתפשר על כמות האחסון, על יצירת מקום לכל סוגי המשחקים ועל סידור מהיר של החלל בכל יום. פתרונות האחסון של איקאה אפשרו עמידה בתקציב ובדרישות, להם נוספו אוהל טיפי בגוונים תואמים, שולחן, כיסאות והדפסים מתוקים מעלי אקספרס שמוסגרו במסגרות של איקאה.

חדר ילדים עם הרבה פתרונות אחסון.
חדר המשחקים של הילדים משופע פתרונות אחסון

אוהל טיפי בגווני שחור-לבן המתאים לקופסאות האחסון.
אוהל טיפי בגוונים תואמים לעיצוב הצטרף לחדר

הרבה מדפים.
מדפים מסייעים לסידור מהיר של המשחקים

פינת ישיבה בגווני לבן וצהוב בחדר הילדים.

פינת ישיבה ועמדת "עבודה" בחדר המשחקים

עיצוב פנים: יעל שביט

צילום: רז רוגובסקי

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

שיפוץ דירה בפתח תקווה מתחיל כאן! לקבלני שיפוצים מומלצים בפתח תקווה לחצו כאן.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה