שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

להתחיל מחדש: אפקטים מיוחדים בעיצוב דירת יחיד ברמת גן

דירה שלושה חדרים עברה שינוי דראסטי באמצעות שימוש בחומרים לא שגרתיים ושימת דגש על האפקט הדרמטי

אירית הראל
מאמר מאת אירית הראל

פורסם ב-18 באוקטובר, 2017

עיצוב דירת שלושה חדרים ברמת גן אליה עבר גבר גרוש שחיפש התחלה חדשה, עוצב בדגש על סגנון גברי, מודרני עם הרבה אלמנטים מיוחדים, כאלה שלא רואים בכל מקום.

מראה הדירה לפני השיפוץ היה כבד, עם צבעי כתום וחום ונגה (חום כהה). המעצבת אירית הראל שהיתה אחראית על הפרויקט גיבשה עם הלקוח את פלטת הצבעים החדשה שהתבססה על אפור, לבן ושחור. לאחר שכנוע הסכים הלקוח גם להוסיף נגיעות של צהוב חלמון, שהוסיפו הרבה חיים למראה הכללי של החלל. בחלוקת החללים לא נעשה שינוי. השינוי המשמעותי היחיד בשיפוץ היה החלפת הנמכת תקרת גבס מיושנת בחדשה רחבה פחות, כולל הוספת גופי תאורה. כדי לענות על הצורך של הלקוח בהוספת אלמנטים מיוחדים הוחלט על כמה נקודות בבית בהם יהיה שימוש בחיפויים וחומרים לא שגרתיים שיתנו אפקט מרשים:

בסלון נוסף חיפוי קיר תלת מימדי. כורסא וכריות בצהוב תרמו להוספת נקודות צבע ושבירת האפור. הווילונות הלבנים שברו את הקרירות של הריצוף, והוסיפו קלילות ואווירה ביתית. מעל פינת האוכל נוסף גוף תאורה בעל נוכחות.

סלון בצבעי אפור וצהוב.

קיר הטלוויזיה נצבע בטקסטורת "ספארי" המיוחדת של טמבור. הנישה של הטלוויזיה אינה עשויה מגבס, והיא למעשה יחידת עץ המותאמת למזנון, ומאחוריה תאורת לד. לצד הטלוויזיה נבחר גוף תאורה דקורטיבי.

קיר טלוויזיה בטקסטורה מיוחדת.

מבט נוסף על קיר הספארי.

במטבח חופו הקירות בבריקים עד התקרה. "הרציונל לבחירה היה לדבוק בקו הגברי וכן לתת אלמנט של 'שואו' במטבח", מסבירה אירית, "בנוסף המטבח כולו לבן והשיש לבן גם הוא. זו הייתה דרך להכניס צבע שישבור את המונוכרומטיות הזו". למטבח נבחר גם שיש אוניקס מואר. תאורת לד נוספה בתחתית להארת החלל.

מטבח עם קירות בריקים.

לחדר השירותים נבחרו גווני אפור וכחול. גם כאן נבחרו אריחים תלת מימדיים למראה תעשייתי-גברי.

חדר שירותים בצבעי אפור תכלת.

צבע חדר מקלחת האורחים הוא שחור דרמטי, וגם לו נוסף משטח שיש אוניקס.

שיש שחור בשירותי אורחים.

"הבחירה בצבע השחור נועדה כדי לתת אפקט דרמטי ולהוסיף את אלמנט ה'וואו' שהיה חשוב ללקוח", מסבירה אירית, "אפקט דרמטי נוצר באמצעות צבעי שחור וזהב. גם צבע אדום עז יכול לתת את אותו אפקט, אך כמובן שלא היה מתאים בשיפוץ הזה. הצבע השחור נותן מראה גברי ומרענן מפלטת האפורים השולטת בחדרים האחרים בבית".

בחדר שינה נבחר גם חיפוי קיר תלת מימדי. לריצוף נבחר פרקט שנועד להכניס לחדר אלמנט חמים וביתי יותר. גם כאן נוספו נקודות של צבע, המחיות את המראה הכללי של החדר.

חדר שינה עם קיר בעיצוב תלת מימד.

עיצוב פנים: אירית הראל

צילום: ריקי זהבי

מעצבי פנים: רוצים שנעשה כתבה גם על פרוייקט שלכם? צרו קשר

משפצים דירה ברמת גן? כאן תמצאו קבלני שיפוצים מומלצים במרכז!

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר