בית

>

אינסטלטורים

>

מאמרים

>

הגברת לחץ מים - איך מגבירים את הלחץ וכמה זה עולה?

הגברת לחץ מים - איך מגבירים את הלחץ וכמה זה עולה?

זרם מים נמוך במקלחת, בכיור שטיפת הכלים, או בכלל - יכול להיות מטרד של ממש. כל ברז נוסף שנפתח בבית מפחית את הזרם עוד יותר ואי אפשר להבין למה זה קורה. אם גם לכם זה קרה, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות איך מגבירים את לחץ המים בבית, מה אפשר לעשות בכוחות עצמכם, מתי כדאי להזמין אינסטלטור שיפתור את הבעיה וכמה זה אמור לעלות לכם.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-01/03/2020 4 דק' קריאה

הגברת לחץ מים במקרה של לחץ מים נמוך בכל הבית

אם מדובר בלחץ מים נמוך בכל הבית, כדאי לפני הכל לבדוק אם מישהו בטעות (או בכוונה) סגר לכם את הברז הראשי. לפעמים פעולה פשוטה זו תפתור לכם את הבעיה בכמה שניות.

עוד גורם שעשוי להיות מעורב במצב הוא הרשות המקומית שלכם - צרו קשר ובדקו אם מתבצעות עבודות בקו המים של השכונה, הרחוב, או הבית שלכם - ייתכן שזה מקור הבעיה.

אם שתי הבדיקות האלו לא הניבו תוצאות מספקות, יש להניח שהבעיה היא בצנרת הבית.

בייחוד אם מדובר בדירה ישנה עם צנרת מתכת, ייתכן שהתשתית הישנה החלה להעלות חלודה, מה שעלול לגרום לה להיסתם, להיסדק ואף להישבר. כתוצאה בלתי נמנעת - זרם המים נחלש, או נפסק.

במצב כזה, כדאי להחליף את כל הצנרת בבית - פעולה קצת מורכבת ויקרה, אבל היא תפתור לכם את הבעיה ותחזיק מעמד לשנים רבות, תספק לכם לחץ מים סביר והגיוני, מים נקיים וטובים, תבטיח שלא יגרמו נזקים משניים בגלל חדירה של מים לתשתיות נוספות בבית ואפילו תעלה את ערך הדירה שלכם.

התזמון המושלם להחלפת צנרת בבית, הוא כשיש תקלה, או כשאתם גם ככה מתכננים לעשות שיפוץ כללי, אבל מדובר בפעולה מומלצת מאוד בכל מקרה, אם יש לכם צנרת מתכת ישנה. 

אם אין לכם אפשרות כזו כרגע, בקשו מהאינסטלטור לעשות לכם מעקף זמני, עד שתוכלו להחליף את כל הצנרת בבית, כך שתקבלו מים מצינור חיצוני, שיעקוף את הצינורות הפגומים.

חשוב להדגיש, שמעקף כזה הוא פתרון זמני בלבד וכדאי להחליף את כל הצנרת בבית ברגע שיתאפשר לכם.

הגברת לחץ מים באמצעות משאבה

משאבה להגברת לחץ המים היא פתרון פחות אידאלי ואינה מתאימה לכל מצב, כי אם למצבים ספציפיים בלבד ורק לאחר שבדקתם את כל האפשרויות האחרות. אם כן, באילו מקרים בדיוק משאבת מים יכולה לעזור לפתור את הבעיה?

  1. אם אתם גרים בקומה גבוהה, ייתכן שלחץ מים נמוך נגרם בגלל הקושי של המים להגיע אל הדירה שלכם ולכן משאבה עשויה לעזור.

  2. אם אתם רוצים זרם מים חזק במיוחד במקלחת - כמו בבית מלון, משאבה היא הפתרון.

  3. אם לחץ המים הנמוך נגרם בגלל תשתיות ישנות ולקויות של העיר שאתם גרים בה ואין סיכוי שזה יתוקן בקרוב, משאבה יכולה לפתור את הבעיה.

הגברת לחץ מים באמצעות החלפת פילטר

בתים אשר יש בהם את הצורך להגביר את לחץ המים, סובלים לעיתים מלחץ מים נמוך גם בברז המים החמים וגם בברז המים הקרים. לפעמים לחץ מים נמוך נמצא בכל נקודות המים בבית ולפעמים רק בברז אחד.

אם אצלכם יש רק ברז אחד שסובל מהבעיה - אזי מצבכם טוב יחסית, מפני שמצב כזה הוא קל יחסית לתיקון ויש סיכוי טוב שתצליחו לטפל בבעיה בכוחות עצמכם.

כשברז אחד בלבד מתחיל לספק מים בלחץ נמוך במיוחד, רוב הסיכויים שהפילטר שלו סתום בגלל הצטברות אבנית ולכלוכים.

אם מדובר בברז מאוד ישן ובלוי, אולי כדאי להחליף אותו, אבל אם אתם לא מעוניינים להחליף ברז, כדי לטפל בבעיה, תוכלו פשוט לפרק את הפיה של הברז (הפתח שממנו יוצאים המים), למצוא את הפילטר, לנקות אותו מהלכלוכים ולהבריג הכל בחזרה.

כדי לפרק את פיית הברז, תצטרכו כנראה מפתח שוודי. ניקוי הפילטר הוא תהליך פשוט וקצר - אפשר פשוט לשטוף אותו מתחת לזרם מים לכמה שניות, עד שכל הלכלוך נשטף ממנו ואפשר גם להשרות אותו בחומץ, או לרסס אותו בחומר לניקוי אבנית.

אם ניקוי הפילטר או החלפת הברז לא פתרו את הבעיה, הזמינו בעל מקצוע, שיוכל לפתוח את הצינורות המובילים מים אל הברז ולבדוק אם מקור הבעיה הוא צינור סתום, או פגום.

הגברת לחץ מים חמים בלבד

אם לחץ המים החמים בבית נמוך ואילו לחץ המים הקרים תקין, כנראה שהבעיה היא בצנרת המובילה מים חמים מהדוד אל הברזים, או בצינורות המובילים מים קרים אל תוך הדוד.

הפתרון המומלץ הוא להזמין אינסטלטור מקצועי שיבדוק איפה נמצאת בדיוק הבעיה ויתקן אותה.

כמה עולה הגברת לחץ מים על ידי אינסטלטור? 

כפי שראיתם, יש גורמים שונים ללחץ מים נמוך, מצבים משתנים של לח מים נמוך ופתרונות משתנים לפי סוג הבעיה.

בהתאם לכך משתנים גם המחירים. בכל אופן:

  • טיפול בנקודת מים אחת עשוי לעלות בין 650-1000 ₪
  • רכישה והתקנה של משאבת מים עשויה לעלות בין 3,000-4,000 ₪
  • החלפה של תשתית צנרת ישנה עשויה לעלות בין 350-1100 ₪ לכל נקודת מים
  • החלפת צינור מים בדוד שמש תעלה כ- 550 ₪ לצינור ולעבודת ההתקנה

לסיכום

לחץ מים נמוך בבית יכול להיות מטרד של ממש, אך יש לא מעט דרכים לפתור את הבעיה - אפילו בכוחות עצמכם. 

יחד עם זאת, חשוב לפנות לאינסטלטור מקצועי בכל מקרה, אם אתם לא בטוחים שתוכלו לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם, כדי שלא לגרום לנזקים נוספים וגם כדי לוודא שתקבלו פתרון מקצועי ואמין לטווח ארוך.

בועז פלד

ציון 9.38 32 חוות דעת

דוד טרגן

ציון 10 4 חוות דעת

בן בן שושן

ציון 9.57 17 חוות דעת

נרי פרויקטים

ציון 8.92 54 חוות דעת

מחפשים אינסטלטור ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה