בית

>

אינסטלטורים

>

מאמרים

>

איך למצוא אינסטלטור טוב ולהבדיל בין מקצוען לחאפר?

איך למצוא אינסטלטור טוב ולהבדיל בין מקצוען לחאפר?

שיבוש במערכות אינסטלציה היא תופעה שכיחה וכשזו מחמירה היא הופכת את כל החיים שלנו להרבה פחות נעימים. גם כשרוצים לטפל בדחיפות בבעית אינסטלציה חשוב לבחור אינסטלטור טוב ולהבדיל בין מקצוען לחאפר

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-12/11/2012 4 דק' קריאה

תקלות במערכת האינסטלציה שלנו יכולות לגרום לשיבוש בחיי היום יום שלנו וליצירת אי נוחות משמעותית ועל כן כשניתקל בבעיה כזו שאין לנו דרך לפתור בעצמנו נחפש איש מקצוע בתחום - אינסטלטור. מכיוון שבעיות אינסטלציה דורשות לרוב טיפול דחוף הבחירה באינסטלטור תעשה במצב של לחץ תוך אי שימת לב לפרטים הקטנים ואלו דווקא חשובים מאוד בכדי לוודא שבחרנו איש מקצוע נכון שיבצע את העבודה כראוי. ייתכן וכי הזמנת האינסטלטור הראשון שנראה לעין תפתור לנו את הבעיה באופן מיידי אך על אותו משקל ייתכן וכי אותה הבעיה תצוץ שוב בעקבות עבודה של חאפר ונצטרך לעבור את אותן התלאות שוב ושוב.
על כן, לפני שממהרים לבחור באינסטלטור הראשון שמופיע ברשימה וזמין לטיפול מיידי, עדיף לקחת כמה נשימות ועוד מספר דקות למצוא אינסטלטור טוב שיעשה עבודה מקצועית.

איך למצוא אינסטלטור טוב?

לפני שנחליט אם האינסטלטור טוב או חאפר נצטרך ליצור לעצמנו מאגר קטן של כמה אינסטלטורים שנוכל לעשות השוואה בין האחד לשני. אז איפה בכלל מוצאים אינסטלטורים?

  • אינטרנט - האינטרנט הפך למקור המידע הגדול ביותר בעולם וניתן למצוא בו כיום כמעט כל מה שנרצה כולל אנשי מקצוע בתחום השיפוצים ובמקרה שלנו אינסטלטורים. חפשו אינסטלטור על פי אזור המגורים שלכם במנועי החיפוש. תוכלו להיכנס לפורטלים מיוחדים העוסקים בתחום השיפוצים והאינסטלציה ולמצוא מאגר מלא ומדויק של אנשי מקצוע עם דירוגים, חוות דעת והמלצות ולקבל פרטי יצירת קשר ומידע מדויק ביותר על האינסטלטור.
  • דפי זהב - הדרך הנושנה והטובה למצוא אינסטלטור היא באמצעות דפי זהב. כשמעיינים בדפי זהב יש לקחת בחשבון כי מודעות גדולות לאינסטלציה יעידו על חברה עם תקציב פרסום גדול שיכול להעיד על הצלחתה ועל לקוחות רבים שלה. עם זאת, ייתכן ואלו לא יהיו תמיד פנויות וזמינות באופן מיידי ותצטרכו לגלוש למודעות הקטנות ביותר, שלא חייבות להיות פחות טובות.
  • מגנטים, ידיעונים ופרסומות - כמעט לכל אדם בישראל יש כמה מגנטים על המקרר של אנשי מקצוע שונים. אינסטלטורים מפיצים את שמם על ידי פרסומות בעיתונים, ידיעונים ומגנטים.
  • המלצות מחברים - בעיות אינסטלציה הם מנת חלקה של כולנו ועל כן תוכלו לשאול לחבר או מכר בעת צרת אינסטלציה אם הוא מכיר איש מקצוע טוב.

איך להבדיל בין אינסטלטור טוב לחאפר? - דגשים שיסייעו לנו לבחור אינסלטור טוב

עם כן, מציאת אינסטלטור בדור שלנו היא כבר ממש לא בעיה. האתגר האמיתי הוא לבחור איש מקצוע אחד מהמבחר הרחב שיש ולדעת שהוא לא חאפר. הדגשים הבאים ייסעו לכם להבחין בין אינסטלטור טוב לחאפר:

  • המלצות וחוות דעת - כשקיבלתם הפנייה מחבר לאינסטלטור האם הוא המליץ עליו? מה היא חוות הדעת שלו? יש לשים לב להבדלים בין חוות דעת להמלצה: בעוד חוות דעת מעבירה ביקורת כוללת שיכולה להיות חיובית, שלילית או ניטראלית המלצה היא תמיד חיובית.
  • מדרג אינטרנטי - כאמור לעיל פורטלים שונים מציעים השוואה בין אינסטלטור אחד לשני על פי דירוג שנקבע על פי חוות דעת אותנטיות. במידה והאתר אמין ופועל בשיטה נכונה תוכלו לבסס את דעתכם הראשונית על האינסטלטור על פי חוות הדעת והציון הניתן לו במדרג.
  • תו אמון הציבור - אם אינסטלטור מחזיק בתו אמון הציבור משמע מדובר באיש מקצוע שחשוף באופן תמידי לביקורת של לקוחותיו. אינסטלטור שקיבל תו זה מעיד על ביטחון גבוה באיכות השירות שהוא נותן. תו האמון יכול להיות אמצעי חשוב להוכיח כי איש המקצוע אינו חאפר.
  • מחירון אינסטלציה - עוד כלי מקצועי שיכול לסייע לכם בהבדלה בין אינסטלטור אמין לחאפר הוא המחירון שלו. במחירון מפורטות עבודות שונות והעלות שלהן. תוכלו לעיין קודם כל במחירונים כללים שמדרגים עבודות אינסטלציה בממוצע של השוק ולאחר מכן לעשות השוואת מחירים בין מחירון של איש אינסטלציה אחד לשני. אינסטלטור שמציע מחירים נמוכים מדי יכול לעורר חשד שהוא חאפר וכנ"ל לכיוון הפוך - אינסטלטור שדורש יותר מדי כסף ייתכן כי זה לא בצדק או לא מתאים לתקציב שלכם.
  • אינסטלטור מוסמך - עוד דרך מעולה לדעת כי איש המקצוע הינו חאפר הינה תעודת אינסטלטור מוסמך. אלו הוכשרו לטפל בעל בעיית או עבודת אינסטלציה שהיא ולרוב יהיו ברמה מקצועית גבוהה יותר מאלו ללא הסמכה. ההסמכה מוכיחה שיש לבעל המקצוע ידע תיאורטי ומעשי כאחד ברמה גבוהה ושהוא עבר את הבחינות והדרישות המבוקשות בכדי לתפקד כאינסטלטור.

לסיכום, לפני שרצים להזמין את האינסטלטור הראשון ברשימה קחו נשימה וכמה דקות לברר אם איש המקצוע שאתם מזמינים הוא מקצועי או חאפר. כמה דקות אלו יכולות להיות יקרות מפז בהמשך הדרך. כמובן, שגם כאשר אתם לוקחים שיפוצניק לעבודה, חשוב להתבסס על פרמטרים דומים, כדי להבין האם מדובר באיש מקצוע רציני.

בועז פלד

ציון 9.38 32 חוות דעת

צוריאל יפעי

ציון 9.5 8 חוות דעת

בן בן שושן

ציון 9.57 17 חוות דעת

אורן שדה

ציון 10 3 חוות דעת

מחפשים אינסטלטור ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה