בית

>

חשמלאים

>

שאלה : אינפרא לד

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

אינפרא לד

פורסם על ידי חיים מרק
23/01/24

ביקשו ממני לבוא לתקן תקע של איפנרא לד(חימום) ואני מגלה שהחשמלאי משך רק חוט אחד מהמכשיר לשקע (ומה שמוזר שזה נראה הארקה) בעלי הבית טוענים שהוא חיבר את המכשיר בתיקרה לשני חוטים ומשך לתקע רק אחד (אין לי כמובן מושג למה הוא עשה את זה) וכן הם טוענים שזה עבד ככה עד שזה ניקרע כמובן מדובר שמאוד מאוד מסובך לפתוח את זה ולבדוק. 1. למישהו יש מושג אם יש בכלל סיכוי שזה תיקני? 2. להאם יש סיכון (למכשיר) בלנסות לחבר את זה להארקה או לחלופין לחיובי אשמח מאוד לתשובה מהירה מי שיכול. תודה מראש.


3 תגובות

לפי מה שאתה רושם ואם הבנתי נכון . ישנם 2 מוליכים בלבד לחיבור התנור או יש בעיה אם מוליך הארקה ספציפית בנקודה זו ואין מוליך הארקה שזה לא תקין. אם הבנתי נכון החשמלאי חיבר את הארקה מהתנור לנקודת הארקה שבשקע שכנראה שם כן תקין. השאלה איך חיבר? אם חיבר חיצונית זו עבודה מרושלת ולא תקנית אם הצליח להשחיל בצנרת שבקירות בין נקודת חיבור התנור להארקה שבשקע מצוין.


לא הבנת נכון אני בסוף הצלחתי להבין מה היה הוא השתמש בנקודה שבתקרה שמיועדת לתאורה ולשם הוא חיבר את האפס (את הארקה הוא בפשיעה לא חיבר כלל) הוא משך חוט בודד(לחיבור פאזה) דרך הקיר לשקע כדי לא להיות תלוי במפסק של התאורה והוציא אותו מהקיר וחיבר אותו בתקע בכדי שיוכלו להשתמש בשעון שבת ולא רק זה את כל זה הוא עשה עם חוט צהוב שלפי התקן הוא כידוע הארקה. מקווה שהובנתי כראוי. רק שאלה האם זה תיקני לקחת אפס ופאזה משני מקומות שונים (יש בדירה תלת פאזה)


נראה שעשה סלט. בעקרון אסור לערבב מעגלים. כל מעגל היוצא מהלוח לצרכנים מיועד לצרכנים ואין ל"השאיל" אפס או פאזה ממעגל אחד ולהשלמת הזנה לצרכן להשלים ממעגל אחר. במידה וזה מאותו מעגל יוצא שעשה עבודה מרושלת ולא מקצועית.